כותרות אחרונות
Search

"AT&T" ענקית התקשורת הגדולה בעולם הודיעה כי ליבת הרשת שלה תתבסס על תשתית הרשת ענן של "DriveNets" הישראלית.

 

 

 

"AT&T" ענקית התקשורת הגדולה בעולם הודיעה כי ליבת הרשת שלה תתבסס על תשתית הרשת ענן של "DriveNets" הישראלית.

ההכרזה של "AT&T"  מהווה נקודת ציון חשובה עבור "DriveNets" ומבטאה את המהפכה שמחוללת החברה מרעננה בשוק התקשורת בעולם.

 

עידו סוסן, מנכ"ל "DriveNets": "מגפת הקורונה האיצה ללא ספק את הצורך של חברות תקשורת בעולם לתת מענה מהיר נוכח העלייה הדרמטית בתעבורת הנתונים וברוחב הפס ולבצע התאמות מהירות באופן גמיש ויעיל, כאשר עולם שלם עובר לעבוד מרחוק; הבעת האמון של ספקית התקשורת הגדולה בעולם "AT&T"  מהווה הוכחה נוספת כי הטכנולוגיה שלנו עתידה לשנות את עולם הרשתות".

 

עידו סוסן, מייסד משותף מנכ"ל DriveNets . צילום דורון לצטר

 

ענקית התקשורת  "AT&T", הודיעה אמש כי ליבת הרשת שלה תתבסס על תשתיות הרשת ענן של דרייבנטס הישראלית – "DriveNets Network Cloud". מדובר בפתרון ניתוב פתוח המבוסס על תוכנה הבנויה בטכנולוגית ענן שרצה על חומרת ניתוב גנרית ("קופסאות לבנות"). פתרון זה מביא למהפכה משמעותית הן במודל הטכנולוגי והן במודה העסקי של שוק התקשורת בעולם כולו. שיתוף הפעולה עם "AT&T" מהווה נקודת ציון חשובה עבור החברה שנוסדה על ידי עידו סוסן והילל קוברינסקי ומבטא את הטרנספורמציה שעתיד לעבור השוק כולו באמצעות הטכנולוגיה שפתחה "DriveNets".

 

מגפת הקורונה שפרצה השנה הדגישה עוד יותר את הצורך בתשתיות גמישות שתהיינה מסוגלות להתרחב באופן מהיר ולהעניק מענה לקפיצה העצומה בדרישה לרשתות דור חמישי, לעלייה הדרמטית ברוחב הפס ושירותי תוכן בידורי, וכן ליישומי בינה מלאכותית ויישומים נוספים בקצה הרשת ובממשק עם שירותי הענן. טכנולוגיית הרשת ענן של DriveNets מאפשרת ל-AT&T , כמו גם לספקיות שירות מובילות אחרות ולספקיות שירותי ענן, להתמודד עם השינויים באופן מהיר ויעיל ולבצע קפיצות מדרגה על פי הצורך. ביסוס התשתיות שלהן על מערכת תוכנה פתוחה וחומרה זולה וגנרית, מאפשרת להן להאיץ את קצב גידול קיבולת הרשת יחד עם שיפור הרווחיות שלהן והענקת שירותים חדשים.

 

תוכנת הרשת ענן של DriveNets היא תוכנה שנולדה ופותחה מראש בעולם הענן, ההופכת את הרשת הפיזית למשאב משותף, תוך תמיכה במספר גדול של שירותי רשת באופן היעיל ביותר.  התוכנה פועלת על גבי חומרה גנרית של קופסאות לבנות – רכיבים הנבנים על ידי יצרני ציוד (ODM) דוגמת UfiSpace באופן סטנדרי על גבי בסיס ערכת השבבים Jericho2 מחברת ברודקום (Broadcom). הגישה החדשה הזאת  יצרה מודל כלכלי חדש בתעשיית הרשת, המאפשר הורדת עלויות ושיפור משמעותי ברווחיות הרשת, במיוחד כאשר כמות התעבורה עולה.

 

DriveNets Network Cloud מציע כיום את פתרון הניתוב הרחב ביותר והטוב מסוגו בכל הנוגע לאפשרויות הרחבה מדורגת, אמינות וזמינות. החברה מרעננה נמצאת בשלבים שונים של מכירה עם 18 ספקי רשתות וספקיות ענן בקנה מידה רחב, המציבים את DriveNets בנתיב הצפוי להפוך אותה לאחד מיצרני הרשתות המובילים בשוק. בשבוע שעבר, הודיעה החברה כי היא מצויה בתהליך בדיקות של נתב בקיבולת של 192Tbps, המותקן בשירות מפעיל תקשורת אירופי גדול.

 

לדברי עידו סוסן, מנכ"ל DriveNets, "אנו נלהבים לנוכח ההזדמנות לעבוד יחד עם AT&T שהחליטה לבסס את התשתיות שלה על הטכנולוגיה שפתחנו, וגאים במהנדסים שלנו שהצליחו לעמוד בתהליך האישורים התובעני של AT&T, שהוכיח את איכות הפתרון שלנו. ההודעה הנוכחית  מוכיחה גם למי שפקפקו במודל הרשת המבוזרת, כי הענן שלנו מציע יותר אפשרויות מידרוג והרחבה ומשתלם יותר בהשוואה לשימוש בנתבים מבוססי חומרה. DriveNets משנה את עולם הרשתות באותו אופן שבו VMware שינתה את תעשיית המחשוב והאחסון".

 

אנדרה פויטש (Fuetsch), סגן נשיא בכיר ומנהל הטכנולוגיות של  AT&T  בתחום שירותי הרשת, אמר בהופעה בכנס רשתות פתוחות ומחשוב בקצה הרשת (ONES), שהתקיים אמש במתכונת וירטואלית, כי "בחרנו ב- DriveNets שהיא ספק המשנה מן היסוד את המודלים הקודמים שהיו מוכרים בתחום – על מנת לספק את תוכנת ההפעלה של הרשת (NOS) לליבת הרשת שלנו".

 

תכנת הרשת ענן של DriveNets מציעה לספקי שירותי רשת ולמפעילי רשתות ענק קיבולת עצומה ותשתיות בקנה מידה רחב במיוחד, תוך תמיכה בליבת רשת קטנה או גדולה, ביזור ובניית מאגרי שירותים. זהו נתב הענן המבוזר הגדול ביותר, הפועל הן בלב הענן והן בשוליו, הזמין כיום בשוק. הארכיטקטורה מאפשרת תמיכה בנתב בודד בקצב של 4Tb/s עד לאשכול נתבי "קופסאות לבנות" הפועלות כנתב אחד התומך בקצב של 768 Tb/s – היכול לתמוך ב-7680 יציאות של G100 כל אחת. מודל העבודה הזה מתוכנן כדי להציע הן גמישות גבוהה בהרחבה ובהגדת הרשת ,בדומה לזו של ארכיטקטורת ענן והוא מעניק את האפשרות להוסיף שירותים חדשים ולמדרג אותם ביעילות לכל רוחב הרשת.

 

לדברי רם ולגה, סגן נשיא בכיר ומנהל תחום הרשת בחברת Broadcom, "אנו שמחים לראות אימוץ רחב של מוצרי Jericho2 בתעשיית הרשתות, יחד עם תכנת הרשת ענן החדשנית של DriveNets. השימוש של AT&T בשיטת הניתוב המבוזר ישפיע במיוחד על קידום תעשיית הרשתות".

 

וינסנט הו, מנכ"ל  UfiSpace, ציין כי " UfiSpace הייתה בין הראשונים שהתחייבו למודל הרישות הפתוח, החל מהנתבים המבוזרים אותם כבר הדגמנו בשירות AT&T בכנס Open Networking Summit (ONS) באפריל האחרון. אנו גאים בשימוש אותו תעשה ליבת הרשת של AT&T בפתרון הקופסאות הלבנות שלנו, וביכולתנו להיות חלק מהרשת המבוזרת הגדולה ביותר בעולם".

 

DriveNets Network Cloud מציג מודל כלכלי חדש של רשת כשירות תוכנה (SaaS), תוך ניתוק הקשר בין צמיחת הרשת ובין צמיחת עלויות הרשת, ושיפור רווחיות הרשת. המודל העסקי החדשני הזה מסייע לספקי תקשורת ומפעילי שירותי ענן בצמצום עלויות התפעול של הרשתות המשמשות אותם.

 

 DriveNetsנוסדה על ידי עידו סוסן והילל קוברינסקי, שני יזמי הייטק מצליחים. השנה זכתה החברה בפרס "חברת השנה" של Leading Light (לחברה פרטית), ו"פרס החדשנות לספקים", שלWorld Communications Awards.