כותרות אחרונות
Search

גומיה ל "Bakbuk" – המצאה ישראלית מגובה בפטנט רשום ב- 58 מדינות בעולם – כולל בארה"ב

גומיה ל בקבוק – פתרונות מחזור פטנט רשום – צילום: אקואמס פלאנט    

 

גומיה ל "Bakbuk"

המצאה ישראלית  מגובה בפטנט רשום  ב- 58 מדינות בעולם –  כולל בארה"ב

גומייה שהיא פתרון מחזור גאוני פשוט ויעיל  לבקבוקי המשקה מפלסטיק – מפחית ב- 80% את נפח בקבוקי הפלסטיק.

 

גומיה ל בקבוק – פתרונות מחזור פטנט רשום – צילום: אקואמס פלאנט                         

 

משבר בקבוקי הפלסטיק העולמי רק מחריף מיום ליום. 480 מיליארד בקבוקי פלסטיק נמכרים מדי שנה, מספר הנמצא בצמיחה מתמדת ומחקרים מעריכים כי יגיע ל-583 מיליארד בשנת 2021.  

 

נכון להיום, חברת קוקה קולה לבדה אחראית ליצור 120 מיליארד בקבוקים בשנה. הנתון המדאיג הוא כי רק פחות מ-14% מבקבוקי הפלסטיק הללו מוצאים דרכם למיחזור. 

 

גומיה ל "בקבוק" – פתרונות מחזור פטנט רשום – צילום: אקואמס פלאנט

 

דו”ח של קרן  "Ellen McArthur" צופה כי בשנת 2050  האוקיינוסים יכילו יותר פלסטיק מאשר דגים.

 

אסון זה הפך לדאגתן העיקרית של ממשלות ברחבי העולם, כפי שמדגימות תוכניות דמי הפיקדון למיחזור שיושמו לאחרונה בעולם. מעל 130 מיליון איש במדינות השונות באירופה נהנים מתוכניות דמי פיקדון למיחזור. בנורבגיה, למשל, דמי הפקדון עומדים על  25 סנט היורו.

 

מוריס אמסלם מנכ"ל חברת ECOAMS PLANET ומאיר פנסטר עורך פטנטים וראש מחלקת מכשור רפואי בארליך ופנסטר, מקבוצת ארליך. בהשקת בקבוק עם פתרון מחזור –  צלם: ערן תורג'מן

 

מוריס אמסלם, איש עסקים ישראלי – צרפתי ומנכ"ל חברת "ECOAMS PLANET", חברה העוסקת בפיתוח מוצרים הנותנים מענה לבעיות של קיימות וסביבתיות, השיק לאחרונה את Bakbuk פתרון מיחזור פשוט ויעיל, למיחזור בקבוקי פלסטיק, פטנט עולמי רשום ב- 58 מדינות, כולל בארה"ב.

 

במרכז ההמצאה גומיה אלסטית המתלבשת על בקבוק השתיה מפלסטיק, מסייעת בכיווצו בצורה האופטימלית ומפחיתה ב- 80% את נפחם של בקבוקי השתיה הריקים.

 

מוריס אמסלם מנכ"ל חברת ECOAMS PLANET יחד עם ג'רמי אבוחצירה יד ימינו של מוריס – צילום: ערן תורג'מן

 

הרעיון הוא שרכישת בקבוק משקה מפלסטיק מצוייד בגומיה אלסטית זו תאפשר לצרכן לקחת חלק  במאמץ המיחזור: הוא יכול לכווץ בקלות את הבקבוק ולהפחית את נפחו ב- 80%, מה שמסייע בחסכון רב של מקום איחסון ומפחית באופן ניכר, ביחס של אחת ל- 5,  את תדירות ההגעה למכולת המחזור הקרובה.

 

ייחודה של הגומיה האלסטית שבמרכז הפטנט הוא בכך  שניתן ליישם אותה על כל בקבוקי הפלסטיק "PET" , היא מותאמת לתעשיית המזון, ניתנת למיחזור ועומדת בכל התקנים הדרושים.

 

 

לדברי מוריס אמסלם: "Bakbuk" מביא עמו מהפיכה בכל שלבי המחזור: לצרכן הוא פשוט ויעיל לשימוש ומצמצם פי 5 את מספר ההעברות לפח המחזור ונותן מענה אקולוגי אדיר בעניין זיהום הפלסטיק הקטסטרופלי בעולם כולו. נוסף על זאת  לחברת המחזור הוא מפחית את מספר הסעת הפסולת לאתרי המחזור, מצמצם את עלויות ההסעה והדחיסה ובאופן כללי מגביר את היעילות והפרודוקטיביות. וכן לחברות המשקאות הוא נותן מענה למטרות פיתוח בנות-קיימא, פתרון ל'כלכלה מעגלית' ופתרון רלבנטי לצרכנים".

 

מוריס אמסלם מנכ"ל חברת ECOAMS PLANET ומאיר פנסטר עורך פטנטים וראש מחלקת מכשור רפואי בארליך ופנסטר, מקבוצת ארליך. בהשקת בקבוק עם פתרון מחזור –  צלם: ערן תורג'מן – צלם: ערן תורג'מן

 

מדובר בפיתוח שכבר זכה לאישורם של צרכנים מרחבי העולם. מחקרי שוק נעשו על ידי חברות מחקר מובילות בעולם ובהן: Ipsos, Nielsen וגיאוקרטוגרפיה, בקרב צרכנים בארה"ב, גרמניה, יפן וישראל.

 

לשאלה, כמה חשובה, לדעתך, המצאה זו?  ענו ברוב גורף –   78% מהנשאלים בישראל, 91% מהנשאלים בארה"ב, 63% מהנשאלים בגרמניה ו- 74% מהנשאלים ביפן – כי המצאה זו חשובה ביותר.

 

 

מחקר חדש שנעשה על ידי חברת המחקר KANTAR בנורווגיה ושתוצאותיו נתקבלו השבוע, מצביע כי במדינה זו, מובילה עולמית בתחום מחזור בקבוקי הפלסטיק שבה אחוז מיחזור בקבוקים אלו עומד על  97%, הפטנט נמצא חשוב ביותר בקרב הנשאלים  בשל העובדה כי הוא מקל באופן ניכר את העברת בקבוקי הפלסטיק לנקודת האיסוף בדרך למיחזור.

 

בסלסלה משמאל בקבוקים מעוכים ומוחזקים עם פטנט הגומיה – צלם ערן תורג'מן

 

המטרה של המצאה חדשה זו היא לעזור לכל שחקן במעגל המיחזור, כולל החברות יצרניות משקאות שנמצאות במצוקה בהתייחס לנושא מיחזור בקבוקי הפלסטיק, ויעיד על כך קמפיין הפרסום של קוקה קולה בקיץ 2019, שהעביר את המסר הבא:

‘Don't buy Coca-Cola if you don't help us recycle!’

("אל תקנו קוקה-קולה אם לא תעזרו לנו למחזר") מסר שמשקף מחסור בפתרון מיידי.

 

המיצוב התדמיתי של יצרניות המשקה הגדולות בכי רע בימים אלו. תנועת reakFreeFromPlastic#  הציגה לאחרונה את קוקה קולה, נסטלה ופפסיקו כמזהמות הפלסטיק המובילות בעולם .

 

מוריס אמסלם מנכ"ל חברת ECOAMS PLANET יחד עם ג'רמי אבוחצירה יד ימינו של מוריס – צילום: ערן תורג'מן

 

אמסלם מציין: "חברות הענק הנתונות למעקב קפדני של התקשורת בעולם בנושא פתרונות רלבנטיים לבעיית המחזור מבטיחות לעשות את כל המאמצים הדרושים כדי להביא פתרון לבעיית זיהום בקבוקי הפלסטיק, פתרון שעשוי להיות יעיל בעוד עשרות שנים, אולם כיום לא ננקט כל צעד יעיל בעניין". והוא מוסיף: " אני מאמין שפתרון המחזור החכם, הפשוט והיעיל של חברתנו יכול לתת מענה מיידי לבעיות המחזור של חברות המשקאות הגדולות ובכך לסייע בפתרון בעיית זיהום הסביבה המעצימה את המשבר האקולוגי החמור ביותר שהיה לאנושות".

 

בקרו באתר החברה לפרטים נוספים על Bakbuk – https://www.ecoamsplanet.com/