כותרות אחרונות
Search

IFOOD 2019 – הועידה השנתית של תעשיית המזון הישראלית יוצאת לדרך

 

IFOOD 2019 הועידה השנתית של תעשיית המזון הישראלית יוצאת לדרך ! 

ביום שלישי הקרוב (10.12.19) תצא לדרך, במתחם האירועים "לאגו" בראשון לציון, הועידה השנתית של איגוד תעשיות המזון הישראלי. בוועידה, בהנחייתו של גיל חובב, ישתתפו בכירי תעשיית המזון ואנשי אקדמיה מובילים שיעסקו בנושאי קיימות, העסקה מגוונת, שילוב טכנולוגיות חדשניות, הטרנדים, האתגרים והפתרונות של תעשיית המזון הישראלית. השנה, כידוע, הדיונים יעשו ערב רפורמת הבריאות שמקדם השר ליצמן, אליה ניחשף כולנו כבר בינואר הקרוב. עו"ד גליה שגיא, מנכ"לית איגוד תעשיות המזון: "הועידה היא הזדמנות מצוינת לנו, אנשי התעשייה, לשמוע ולהשמיע את העשייה הרבה והמשמעותית של תעשייניי המזון הישראלים וכיצד הם משפיעים על התזונה של כולנו".

 

לתשלום והשתתפות עבור הקהל הרחב – לינק לעמוד תשלום

 

ועידת המזון הישראלית,  IFOOD 2019, תיפתח במושב  המרכזי שיפגיש בין אבי בן אסייג, מנכ"ל אסם נסטלה, אייל דרור, מנכ"ל שטראוס ישראל, אייל מליס, מנכ"ל קבוצת תנובה, הראל חייקין, מנכ"ל החברה המרכזית למשקאות, יצחק יעקב לבין, מנכ"ל ביכורים תעשיות מזון בע"מ, ענת גבריאל, מנכ"לית יוניליוור, רועי וולף, סמנכ"ל מצות אביב ורמי אייקזיז מנכ"ל מוצרי עוף טוב. בכירי התעשייה יקיימו שיחה ערה על מצב תעשיית המזון הישראלית, האתגרים בפניהם היא ניצבת, קיימות ושמירה על אורח חיים ותזונה מאוזנים ועוד. הפאנל ינוהל על ידי הפרשן הפוליטי אטילה שומפלבי. לאחר מכן יחלו המושבים המקצועיים בהם ידונו על סוגיות מהותיות ועתידיות של התעשייה כגון: מהו מזון העתיד? כיצד משווקים לדור ה-Z ? וכיצד יראה שוק העבודה העתידי של תעשיית המזון ?

 

באירוע הפתיחה צפוי להתקיים אירוע מרגש נוסף, בו יעניקו מנכ"ל התאחדות התעשיינים, מר רובי גינל ויו"ר האיגוד מר שלום זידלר, את הפרס למצוינות ולמפעל חיים לשלושה תעשיינים וותיקים על תרומתם המכרעת לקידום תעשיית המזון הישראלית.

 

עו"ד גליה שגיא, מנכ"לית איגוד תעשיות המזון: "הועידה היא הזדמנות מצוינת לנו, אנשי התעשייה, לשמוע ולהשמיע את העשייה הרבה והמשמעותית של תעשייניי המזון הישראלים וכיצד הם משפיעים על התזונה של כולנו. הזדמנות לפגוש את התעשיינים ולשמוע על האתגרים, הפתרונות והפיתוחים שלהם, תוך התמקדות בנושאי חדשנות תזונתית ותעשייתית, כמו גם ההתנהלות והפיתוחים אל מול הרפורמה שצפויה להיכנס בתחילת השנה. תעשיית המזון הישראלית מובילת את הפודטק והפיתוחים בישראל ומהווה מנוע צמיחה לאומי לישראל".

 

הועידה פתוחה לקהל הרחב ומחייבת תשלום