כותרות אחרונות
Search

"MTC" מרכז טכנולוגיות הייצור הבריטי, רכש מערכת הדפסה בתלת ממד של "XJet" לקידום הייצור הקרמי באנגליה.

XJET-1400 ceramic PRINTER – צילום מארק קר

 

"MTC"

"MTC" מרכז טכנולוגיות הייצור הבריטי, רכש מערכת הדפסה בתלת ממד של "XJet" לקידום הייצור הקרמי באנגליה.

 

 "MTC", מרכז טכנולוגיות הייצור הבריטי, הודיע כי יצרף את טכנולוגיית ה- Nano Particle Jetting של "XJet" הישראלית לקו הפתרונות הטכנולוגיים לייצור מתקדם שהמרכז מציע ללקוחותיו בבריטניה. מערכת ה-Carmel, ש״מדפיסה״ מוצרים תלת ממדיים ממתכת ומחומרים קרמיים* בהתזה, כבר נשלחה ליעדה והיא מתוכננת להיכנס לפעולה בקרוב.

 

"MTC" מספק למגוון לקוחות בתעשיות שונות פתרונות ייצור משולבים והוא כולל בין השאר גם את המרכז הלאומי הבריטי להדפסת תלת ממד (Additive Manufacturing) שמסייע ומקדם את אימוץ הטכנולוגיה לטובת שימושיה המסחריים – תוך דגש על הדפסת חומרים קרמיים. על פי הערכת המרכז, מדובר בטכנולוגיה שתזכה לאימוץ נרחב בבריטניה.

 

XJET-1400 ceramic PRINTER – צילום מארק קר

 

מהנדס המחקר הבכיר של "MTC", ד״ר טום ווסלי: "XJet" הדגימה בהצלחה את יכולות מערכת ה- Carmel 1400C בייצור חלקים ורכיבים קרמיים לשימושי קצה.״הטכנולוגיה של החברה הישראלית  מייצרת חלקים קרמיים שנותנים איכות חומר גבוהה וברמה שאינה נופלת במאום מייצור מסורתי – חלקים שמספקים את דרישת הלקוחות. המעבר לייצור מוצרי קצה הוא פשוט ובמינימום השקעת זמן וכוח אדם והתוצאות מרשימות ביותר, זאת בניגוד ללא מעט טכנולוגיות הדפסה בתלת ממד אחרות״.

 

לדבריו, טיב פני השטח והגימור הסופי של המוצרים המודפסים במערכות של "XJet" הם הרבה למה שניתן להשיג בכל סוג אחר של תהליך הדפסת תלת ממד. ״זאת, מעבר לעובדה שהפתרון מאפשר ייצור של חלקים קטנים, מפורטים ומורכבים, עם משטחים חלקים ומאוד מאוד מדוייקים״.

 

להערכת ווסלי, יש צורך אמיתי בשוק לסוג כזה של חלקים. ״אנו רואים ביקוש בתעשיות דוגמת תעופה וחלל, רפואה, רפואת שיניים ובתעשיות הביטחוניות, שזקוקות לייצור מהיר ומשתלם כלכלית של כלים בדיוק גבוה, כמו גם דרך לייצור קל ונוח של מוצרי קצה שימושיים. רבים מהלקוחות שלנו מגלים עניין כיום בייצור קרמי ובפתרונות שיאפשרו ייצור בכמויות לא גדולות ובהתאמה אישית,  ונראה שהמדפסת של XJet תספק את הצרכים הללו״.

 

DROR DANAI-XJET – צילום מארק קר

 

לדברי דרור דנאי, "CBO XJet", החברה מפתחת את הטכנולוגיה שלה כך שחברות יוכלו לעבור בקלות מתכנון אחד למשנהו בכל שלב של תהליך הייצור, מורכב ככל שיהיה, עם חופש פעולה תכנוני מלא. ״ארגונים דוגמת MTC שמאמצים את הפתרונות שלנו, דוחפים את הטכנולוגיה לקצה ובוחנים בשטח מה באמת ניתן לייצר איתה כשהם הופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי״.

 

"XJet", הממוקמת בפארק המדע ברחובות נוסדה על ידי חנן גוטהייט. בחברה, הנמצאת בהליכי גידול מהירים, יש מעל 70 עובדים, ביניהם מספר רב של בכירים ו/או מומחים טכנולוגיים מתחומי הכימיה, הנדסת מכונות תוכנה ועוד. המערכת שפיתחה XJet  משתמשת ב׳דיו׳ (הבנוי מננו-חלקיקים בתרחיף נוזלי), לצורך "הדפסת" מוצרים תלת ממדיים ממתכת ומחומרים קרמיים בהתזה (בניגוד למערכות הדפסה אחרות המבוססות על שימוש באבקה) והיא מהווה פריצת דרך בהדפסה תלת ממדית.  

 

החברה, שנמצאת בתהליכי צמיחה, חוזרת לגייס עובדים גם בימים אלו .למידע נוסף והגשת מועמדות: https://www.xjet3d.com/careers/ 

 

למידע נוסף: https://xjet3d.com/

 

XJET-1400 ceramic PRINTER – צילום מארק קר

 

  • חומרים קרמיים: בנויים מתרכובות של יסודות מתכתיים עם יסודות אל-מתכתיים. האטומים בחומר הקרמי קשורים זה לזה בקשרים חזקים במיוחד ויוצרים מבנה גבישי שכמעט ואין בו אלקטרוניים חופשיים ולכן מרבית החומרים הקרמיים הם מבודדים מבחינה תרמית וחשמלית ועמידים בטמפרטורות גבוהות. החומרים הקרמיים המורכבים מחנקן ומתכות, הם בעלי קשיות גבוהה במיוחד ועמידים מכנית. המוצרים הסופיים יכולים לשמש ככלי חיתוך, כלים ומוצרים העמידים בפני שחיקה וכרכיבים מבניים.