כותרות אחרונות
Search

pulp מוצרי נייר ואקססוריז משיקה חנות חדשה בדיזינגוף 147 תל-אביב

PULP

goodies for your space

pulp משיקה חנות חדשה בדיזינגוף 147 תל-אביב

שעות פתיחה: ראשון עד חמישי – 10:00-22:00, שישי – 09:30-16:00

 

ארבע שנים אחרי שיצא לאור הבלוק הראשון של PULP, משיקים בני הזוג זיו יעקובי וחגית כספי, בשיתוף עם אמן הדפוס והמעצב איתי בלאיש, חנות ראשונה למותג, שהפך שם נרדף למוצרי נייר ואקססוריז לסביבת העבודה ולסביבה האישית המעוצבים ומיוצרים ביד אמן. החנות שעיצב יעקובי מעניקה מימד נוסף ל-DNA של PULP. בדומה לחוויה של ביקור בחנויות מוזיאון ועיצוב מובילות, מזמינה החנות החדשה את מבקריה לבוא ולחלוק את התשוקה לפריטים שמתאפיינים בעיצוב עדכני, במטרה להפוך ל-destination shop ישראלית, כמו חנויות ייחודיות ברחבי העולם.

צילום איתי בנית

PULP הוא מותג פרימיום שמחייה מחדש את סביבת העבודה האישית באופן עדכני ונאמן למקור. הפריטים המעוצבים מתאפיינים בכריכות ידניות, טכניקות דפוס מיוחדות וידניות, והתמקדות בעבודה עם אמנים מקומיים ועם בעלי מקצוע מסורתיים מהארץ ומחו"ל שפועלים באהבה גדולה לנייר, לאמנות, לאיור, לעיצוב ולדפוס. האביזרים ותכשיטי השולחן של PULP מעוצבים בסדרות יחודיות, ובדומה למותג אופנה הם מיוצרים במספר קולקציות חדשות מידי שנה.

צילום איתי בנית

 

לצד עיצובים של יעקובי – המעצב הראשי של PULP – מציגה החנות פנקסים, מחברות ובלוקים פרי שיתופי פעולה עם מיטב האמנים, המאיירים והמעצבים בארץ. חוברות אמן לצביעה, ספרי סקיצות, קוביות נייר ענקיות שהוצגו בירידי צבע טרי, מחברות ועוד עוצבו בין השאר בידי האמן תמיר שפר, האמן והמאייר יזהר כהן, המאיירים שגיא אשין ואורי טור, האמנית ומשוררת הרחוב ניצן מינץ, המעצב חן מכבי, והאמנים מאיה גולד, אתי יעקובי, יואב אפרתי, עטר רבינא פיודור בזובוב ועוד. עם השקת החלל החדש ממסדת PULP את שיתופי הפעולה של המותג עם אמנים ומאיירים בפרויקט אוצרות חדש ומתמשך בהובלתו של איתי בלאיש.

מימין: איתי בלאיש, זיו יעקובי, חגית כספי – צילום איתי בנית

בלאיש, מעצב, אמן דפוס ומייסד ואוצר לה-קולטור ישמש כאוצר ומעצב-שותף של המותג. שלושה אמנים נבחרו להשיק פרויקט זה בתערוכה ובסדרת מוצרים חדשה: האמן המאייר והמעצב YONIL יציג אתYONIL SPACE PROGRAM, פרויקט אישי חדש שמתרכז בחיפוש האינסופי, והמייאש לעתים, אחרי ההשראה; הפרויקט מספר חלקים מתוך סיפור על שלושה חתולים, חניכי תכנית החלל, והמשימות שלהם בחיפושים אחר הלא-נודע. המעצב והטיפוגרף המוערך והוותיק יאנק יונטף ישיק את "ליבליניג", פונט חדש שפותח בהשראת הסגנון הבינלאומי והגרפיקה השימושית של שנות ה-30 בארץ ישראל; והמעצב והטיפוגרף דניאל גרומר יציג את ״אברהם إبراهيم Abraham״ פונט תלת-לשוני ראשון מסוגו. השלושה יציגו תערוכת הדפסים יחודיים ושלוש סדרות מוצרים חדשות הכוללות פולדרים, מחברות, יומן תכנון שבוע גנרי, דפדפת נתלשת ועוד.

חגית כספי וזיו יעקובי בעלי החנות – צילום: אבי בר

בנוסף, מרחיבה PULP את PULP COLLECTION – קו יבוא בלעדי של מוצרי בוטיק אירופאים.PULP COLLECTION מציג אוסף של אביזרים לסביבת העבודה מתוצרת חברות החולקות את ערכי המותג ומציעות עיצוב עדכני בפריטים שמיוצרים בעבודת יד ובתהליכי יצור מסורתיים שמשמרים סודות מקצועיים משפחתיים. בין אלו ניתן למצוא את המחדדים Mobius &Ruppert, חברה גרמנית משפחתית שפועלת מאז 1922 ומחדדי הפליז שלה נמכרים בכל העולם; כלי הכתיבה של חברת E+M הגרמנית שנוסדה כעסק משפחתי לייצור כלי כתיבה בעבודת יד בשנת 1899 ומוצריה משלבים ייצור עצמי ועיצוב מקומי המושתת בעיקר על עבודה עם עצי גושן מהיער השחור; מגוון העפרונות הנחשקים של VIARCO הפורטוגלית שפועלת זה ארבעה דורות, ובשנים האחרונות הפך המפעל שלה למרכז מבקרים פעיל בשל שיתופי פעולה רבים שעורכת המשפחה עם אמנים מקומיים; העפרונות המיוחדים של חברת WORTHER הגרמנית, הסרגלים ונרתיקי הרשת של RUMOLD הגרמנית ועוד.

 

PULP פועלת בתשומת לב רבה לפרקטיקה של ארגון סביבת העבודה המשתנה והדינאמית של המאה ה-21. בין מוצריה אפשר למצוא גם מוצרים שמיועדים לנווד העירוני כמו נרתיקים, תיקים, קלמרים ופולדרים, לצד מחדדים שנמצאים בקצות העפרונות, רצועות שאוחזות את כלי הכתיבה בצמוד למחברת, ומחברות החלומות שעט עם פנס מוטבע בתוכן ומאפשר לקבע מחשבות ורעיונות בכל זמן ומקום.

מימין: קרו ונטע עובדות בחנות המקסימה – צילום: אבי בר

"המינגווי אמר שהוא אף פעם לא חשש שמא יישכח ממנו רעיון, שכן אם הרעיון מספיק טוב, הוא תמיד יחזור אליו. אבל אני לא המינגווי, אני תמיד צריך משהו לכתוב עליו ואיתו לידי," אומר זיו יעקובי, המעצב הראשי של PULP. "בעיני המרכיבים של שולחן העבודה צריכים לייצר איזור של נוחות והשראה, כדי שהיצירתיות והפרודוקטיביות תוכל לפרוח בכל תחום עיסוק שהוא. ארגון איזור העבודה, יצירה והשראה הם עניינים אינדיבידואליים, ולכן אנחנו מפתחים ואוצרים את הסדרות באופן שמאפשר ומעודד מיקס & מאצ' ומשאיר מקום רב להעדפות של פרקטיקה וטעם אישי. חיבורים מעניינים בין פריטים שיש בהם טוויסט וערך מוסף הם התמצית של המוצרים שלנו."

חגית כספי עם ענת בירן פרוסט חברה קרובה שהגיעה לפרגן – צילום: אבי בר

חגית כספי, מנכ"לית המותג, מוסיפה: "יש מטען של תשוקה אמיתית ומדבקת במוצרים של PULP שמקורה באהבה שלנו לנייר ולמלאכות יד, והיא מושרשת בזיו עוד מהימים בהם בילה כילד בכריכייה של אביו. שם החלו להתפתח גם ההבנה והיכולות שלו כמעצב לעבוד בהצלחה עם בעלי המלאכה. אחרי הכל, ב-PULP אנחנו לא מוכרים שום דבר שצריכים, רק דברים שרוצים, ודווקא בשל כך אנחנו שואפים ליצור בחנות החדשה מקום שהביקור בו הוא חוויה".

 

זיו יעקובי הוא מעצב תעשייתי בוגר בצלאל (1991) ובעלים משותף של חברת "תמוז תקשורת שיווקית" המתמחה בפתרונות שיווקיים לתאגידים וחברות בינלאומיות. את דרכו המקצועית החל כמעצב תערוכות. את חלל החנות החדשה בדיזנגוף עיצב יעקובי בעץ, נייר ובטון, ובסקלאת צבעים מתונה של אפור ולבן שמשאירה את במת הצבעוניות למוצרים. החנות מזמינה את קהל הלקוחות להתנסות באוסף כלי הכתיבה המיוחד על בלוק הקובייה הענק שעומד במרכזה, ליהנות מחוויה של הרכבת קולקציה אישית לתיק, לשולחן או לחלל העבודה, ולהתרשם מהתערוכות המתחלפות במסגרת מיסוד הפעילות האמנותית של המותג.

איתי בלאיש אמן דפוס ומעצב – צילום: אבי בר

הרחבת הפעילות האמנותית של PULP היא המשך ישיר וטבעי לשיתוף פעולה עם איתי בלאיש, שהחל לפני שלוש שנים בלה-קולטור – תערוכת אמנות בת-השגה – במסגרתה יוצרו מהדורות מוצרים מוגבלות עם מאיירים ישראלים. בפרויקט האוצרות החדש יציג בלאיש מידי שנה כארבע תערוכות שיסמנו את השקתן של קולקציות ומהדורות חדשות בשיתוף אמנים ומאיירים מקומיים. התערוכות ב-PULP יציגו אמנות בת-השגה במספר עותקים מוגבל בדגש על טכניקות דפוס מסורתיות כמו כמו דפוס משי, ריזוגראף ותחריט, שמעניקים מימד של עומק, אמירה ויחודיות לכל עותק ועותק. בנוסף לתערוכות המתחלפות של מאייריי הקולקציות, יוצגו בחנות יצירות של אמנים מקומים עצמאים מהאוסף האישי של בלאיש. מחירי היצירות ינועו בין 80 -800₪, כחלק מהאג׳נדה שמבקשת להנגיש אמנות גבוהה ויחודית לקהל הרחב.

 

 

PULP

דיזינגוף 147 (בין שדרות בין גוריון לרח' גורדון)

טווח מחירים בחנות החל מ 2 ₪ לעיפרון ועד 1300 ₪ לתיק עור

שעות פתיחת החנות: ראשון עד חמישי – 10:00-22:00, שישי – 09:30-16:00

pulp-shop.com

facebook.com/PulpShop

 pinterest.com/pulpshop 

https://www.instagram.com/pulp_shop