כותרות אחרונות
Search

דוקטור אופיר שיין על הסודות לזיהוי מי שעברו ניתוחים פלסטיים וניתוחי הטעות של כוכבי הוליווד בגיל צעיר.

דוקטור אופיר שיין – צילום: יח"צ

 

דוקטור אופיר שיין על הסודות לזיהוי מי שעברו ניתוחים פלסטיים וניתוחי הטעות של כוכבי הוליווד בגיל צעיר.

הטבע האנושי שלנו, רוצה לדעת פעמים רבות, אם האנשים שאנחנו רואים או מכירים, כוכבי הוליווד, סלבריטאים, משפיענים או השכנה שלנו, עברו הליך של ניתוח פלסטי, או אם מראהו הוא תוצר של הקפדה על אורח חיים בריא בהגזמה. עוד אפשרות למראה של אדם, הם גנים טובים! בחלק מהמקרים מי שעוברים תחת סכין המנתחים הפלסטיים, יבקשו שהתוצאה תראה "עשויה", כזאת שאפשר לזהות במבט בלתי מזויין, וחלק יבקשו בדיוק את ההיפך.

 

דוקטור אופיר שיין – צילום: ליה גלדמן

 

אז איך אפשר לזהות מי שהתנתחו? לדוקטור אופיר שיין מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית , הפתרונות:

 

צלקות:

 • ניתוח אף:  על מנת לזהות אם אדם עבר ניתוח אף, יש לחפש צלקת קטנה מתחת לאף או בתוך האף.
 • ניתוח עפעפיים:  יהיו צלקות קטנות לאורך קו הריסים.
 • מתיחת פנים:  בניתוח מסוג זה, יהיו צלקות סביב קו השיער, באוזניים או מאחורי האוזניים. כמובן שסביב הניתוח יותר קשה להסתיר את עצם קיומו.
 • הגדלת חזה :  אחד הניתוחים השכיחים ולרוב מבדילים בהבדל באמצעות הגודל. כמובן שמרקם החזה הופך לקשיח יותר מחזה טבעי. גם בזה ניתן להבחין. וקיימות צלקות מתחת לשדיים או סביב הפטמות.
 • שאיבת שומן:  ניתוח שקשה לזהות למי שלא יודע שהאדם עבר אותו. מבחינת נראות מדובר בצלקות קטנות באזורים שטופלו.

 

דוקטור אופיר שיין – צילום: ליה גלדמן

 

שינויים במראה:

 • פנים : שינוי בצורת הפנים, גודל האף, מראה העיניים, השפתיים או הסנטר.
 • גוף:  שינוי בגודל החזה, הישבן או המותניים.

 

התנהגות:

 • הסתרת אזורים מסוימים:  אדם שעבר ניתוח פלסטי עשוי לנסות להסתיר את הצלקות או את האזורים שעברו טיפול.
 • התייחסות לניתוח:  אדם שעבר ניתוח פלסטי עשוי להיות פתוח לגבי זה או להכחיש זאת בתוקף. חשוב לציין שלא כל מי שעבר ניתוח פלסטי יפגין את כל הסימנים הללו. יתרה מזאת, ישנם גורמים אחרים שיכולים להשפיע על המראה, כמו גיל, ירידה במשקל או איפור. לכן, לא ניתן לקבוע בוודאות שאדם עבר ניתוח פלסטי על סמך סימנים אלו בלבד.

 

הדרך הטובה ביותר לדעת אם מישהו עבר ניתוח פלסטי היא לשאול אותו ישירות, באם יש ביניכם קשר מספיק קרוב או שהאדם פתוח לשיח בנושא.

 

דוקטור אופיר שיין – צילום: ליה גלדמן

 

טיפים נוספים לזיהוי מתנתח:  

 • השוואת תמונות: ניתן להשוות תמונות ישנות של האדם לתמונות חדשות כדי לחפש שינויים במראה . הרבה פעמים ניתן לראות אצל סלבס את המטמורפוזה הניתוחית שעברו מהלך השנים בסיוע סכין הניתוחים.
 • התייעצות עם מומחה:  רופא פלסטי יכול להעריך את המראה של אדם ולקבוע אם יש סימנים המעידים על ניתוח פלסטי.

 

ניתוחים בהוליווד:

אם ניקח לדוגמא את השחקנית ההוליוודית דמי מור בת ה 61 שנראית צעירה לגילה באופן מחשיד. לאורך השנים היא עוררה עניין רב גם בשל מראה פניה, שעבר שינויים ניכרים לאורך השנים. מור מעולם לא אישרה באופן רשמי שעברה ניתוחים פלסטיים, אך רבים סבורים שעברה מספר הליכים, ביניהם בוטוקס להחלקת קמטים וקמטוטים, מילוי חומצה היאלורונית להוספת נפח לשפתיים ולעצמות לחיים, ניתוח אף לשיפור צורת האף, ניתוח עפעפיים להרמת העפעפיים והסרת עודפי עור, מתיחת פנים להרמת עור הפנים והצוואר. וגם העור של מור מעורר מחלוקת: יש הסבורים שמראה פניה של מור נראה "מושלם" ו"צעיר" באופן לא טבעי, וטוענים שהיא עברה ניתוחים רבים מדי. אחרים טוענים שמראה פניה הוא תוצאה של טיפולי טיפוח יוקרתיים, תזונה נכונה ואורח חיים בריא. מור עצמה התייחסה לנושא ואמרה שהיא "לא מתביישת בגיל שלה" ושהיא "מנסה להרגיש הכי טוב שאפשר".

 

בראד פיט חגג לאחרונה 60. מעיון בתמונותיו של פיט ניתן לראות שעם הזמן פניו גם איבדו נפח ועור הפנים כבר לא מתוח וזוהר כמו שהיה. דעה רווחת, שלגבר זה מעניק מראה "מסוקס". בנוסף, יש צניחה קלה של הצוואר ושל שריר יריעת הצוואר הפלטיזמה, המתבטאים בצוואר מעט רפוי וקו לסת שאינו חד כפעם. תיקון של צניחה זו מחייב ביצוע התערבות ניתוחית הידועה כמתיחת פנים.  יש לפיט בלט שומן בעפעף התחתון, שתיקונו מחייב ניתוח עפעף תחתון. ניתוח זה מטפל בעודף השומן ובעודפי העור וריפיון השריר שהתרחשו עם הזמן. לעיתים ניתן להסתפק בטכנולוגיות מרפאתיות לצורך שיפור מראה העפעף התחתון. טכנולוגיות אלו יכולות להיות הזרקה של חומרי מילוי ומיצוק באמצעות אנרגיית חום, רדיו או לייזר.

 

דוקטור אופיר שיין – צילום: ליה גלדמן

 

מיילי סיירוס סך הכל בת 31. היא מעולם לא אישרה באופן רשמי שעברה ניתוחים פלסטיים, אך רבים סבורים שעברה מספר הליכים, ביניהם: הגדלת חזה-  שינוי בגודל החזה שלה לאורך השנים עורר ספקולציות לגבי הגדלת חזה, שפתיים מלאות יותר בשנים האחרונות גרמו לחשד למילוי שפתיים, שינוי קל בצורת האף שלה הוביל לשמועות על ניתוח אף ומראה עיניים פקוחות יותר עורר ספקולציות לגבי ניתוח עפעפיים.

 

עוד סלבס הוליוודיים שעברו תחת סכין המנתחים בגיל צעיר מאוד: קיילי ג'נר כיום 25 אך עברה הגדלת חזה בגיל 19, בלה חדיד עברה ניתוח פלסטי להקטנת האף כשהיא רק בת 14! בגיל 19, אנג'לה ווייט (המכונה "בלאק צ'ינה") קיבלה זריקות סיליקון לא חוקיות בישבנה ממישהו שלא היה רופא אמיתי. בגיל 35 היא הורידה אותם. בסרטון אינסטגרם היא אמרה, "אני רק רוצה שכל הנשים בחוץ יידעו: אל תקבלי זריקות סיליקון. את יכולה לחלות, למות, לסבול מסיבוכים, וכל הדברים המטורפים האלה". קרדי בי לא הקשיבה לה כשבגיל 22 היא קיבלה הזרקות ביופולימר לא חוקיות בישבנה.  בגיל 30 הסירה אותן והזהירה את מעריציה שלעולם לא יבצעו את ההליך. גם גברי הוליווד נופלים לניתוחים והתערבויות ניתוחיות כושלות – שחקן "משפחה המודרנית", ריד יואינג, עשה השתלת לחיים בגיל 19, אבל הוא הרגיש כל כך רע עם התוצאה שהוא התבודד בדירתו במשך שישה חודשים. לאחר מכן, הוא ניסה מספר הליכים אחרים עד שלבסוף נשבע להפסיק בגיל 24.

 

לסיכום, זיהוי ניתוח פלסטי אינו מדע מדויק. עם זאת, שימת לב לסימנים מסוימים, כמו צלקות, שינויים במראה והתנהגות, יכולה להצביע על כך שאדם עבר ניתוח. חשוב לזכור שכבוד הדדי הוא ערך חשוב ויש לכבד את בחירתו של אדם לעבור ניתוח פלסטי וכמובן לפני כל ביצוע הליך התערבותי, פלסטי, כירורגי, יש לבצע בדיקות מקדימות וסקר שוק, על מנת לבחור את הרופא המומחה הטוב ביותר עבורכם.

 

דוקטור אופיר שיין, כירורגיה פלסטית

הנחושת 3 רמת החייל תל אביב טלפון 03-6424942

אתר, פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק

 

דוקטור אופיר שיין – צילום: ליה גלדמן

 

 

על דוקטור אופיר שיין מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית:

דוקטור אופיר שיין הוא מומחה לכירורגיה פלסטית מהטובים בישראל אשר עוסק בתחום בעשור האחרון, שעיקר תשוקתו היא לכירורגיה פלסטית ניתוחית – אסתטית. דרך התמדה וחדשנות מקצועית, הוא בונה את עצמו בכל יום כמנתח ואיש עסקים שחושב מחוץ לקופסה ושובר מוסכמות. הוא מעניק את השירות והתוצאות בשורה אחת עם המנתחים הטובים בעולם, אך אינו מאבד את הסבלנות ואת היכולת להכיל, להסביר, ללוות ולתקשר עם כל מטופליו בגובה העיניים. הוא שואף למצוינות אישית ומקצועית ומעודכן בטרנדים וההתפתחויות הטכנולוגיות בתחומו.

 

ד"ר שיין חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ובעמותה הישראלית של מנתחים פלסטיים העוסקים בכירורגיה אסתטית ובעל תואר במנהל מערכות בריאות של בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת בן גוריון.

 

כחלק מחזונו בתחום העשרת הידע והחינוך הוא מעביר הרצאות, סדנאות וכנסים בתחומי הכירורגיה הפלסטית והאסתטיקה לעשרות רופאים, צוותי סיעוד וקוסמטיקאיות רפואיות.