כותרות אחרונות
Search

הסיב האופטי חוגג 50 שנה.

 

 

הסיב האופטי חוגג 50 שנה.

יו"ר ונשיא חברת CORNING ממציאת הסיב האופטי: "מעטים היו יכולים לדמיין את ההשפעה של הסיבים האופטיים על עולמנו לפני 50 שנה".

ניסים אטיאס מנכ"ל CORNING ישראל: מאז הפיתוח ב-1970, נפרסו למעלה מ-5 מיליארד קילומטרים של סיבים אופטיים בעולם.

 

בזמן שאנו מביטים במסך בטבעיות צורכים חדשות, מידע, סרט, סדרה או שיר, העולם חוגג החודש  את יום הולדתו ה-50 של הסיב האופטי אשר הומצא על ידי חברת CORNING האמריקאית. CORNING הביאה לעולם פיתוח המאפשר לנו כיום לצרוך תכני וידאו (סטרימינג), לנהל מחשוב ענן וערים חכמות, להעביר נתונים בקצב מהיר, לקשר מכוניות אוטונומיות ולהוביל לפיתוחי 5G חדשים.

 

מבחינה היסטורית, הסיב האופטי הראשון יוצר על ידי CORNING בשנת 1970 והוביל לפריצת דרך משמעותית בכל עולם הטלקומוניקציה. גודלו של הסיב האופטי, קטן יותר משיערה ומאפשר מעבר את מעבר הנתונים המהיר שאנו מכירים היום. ב-1970 פנו חברי משרד הדואר הבריטי ל- CORNING וביקשו סיוע ביצירת סיבי זכוכית טהורים שיאפשרו את הפחתת הדציבלים הנישאים לקילומטר. מהנדסי CORNING הצליחו להוריד את הרף מ-1000 דציבלים לכ-20 דציבלים לקילומטר ((dB/km. למרות שהמשימה נראתה בלתי אפשרית, פריצת הדרך של מדעני קורנינג שינתה את העולם.

 

ניסים אטיאס מנכ"ל CORNING ישראל מציין כי מאז אותה המצאה ב-1970, CORNING העבירה למעלה ממיליארד קילומטרים של סיבים אופטיים ומפעילה מספר מפעלים בעולם. המצאת הסיב האופטי, שהינו חזק יותר ממתכות כמו פלדה וטיטניום, הביאה לדורות של חדשנות ומוצרים חדשים בהם, השיחות הקוליות בטלפון, העברת מידע ונתונים בקצבים גדולים, תחילת שירותי הווידאו, האינטרנט של הדברים, מציאות רבודה ועוד. עד היום נפרסו למעלה מ-5 מיליארד ק"מ של סיבים אופטיים ברחבי העולם, מוסיף אטיאס, אשר יהוו תשתית חשובה להתפתחות ולצורך היישום התקשורתי של האנושות בעתיד.