כותרות אחרונות
Search

הצגה חדשה בתיאטרון "הבימה": 'לבד בברלין' – על על פי רב המכר של הנס פאלאדה.

לבד בברלין

על פי רב המכר העולמי של הנס פאלאדה

מחזה: שחר פנקס
בימוי: אילן רונן
עיצוב תפאורה: ניב מנור
עיצוב תלבושות: אולה שבצוב
תנועה ועריכה מוסיקלית: מירי לזר
עיצוב תאורה: זיו וולושין
וידיאו:  אריק אביגדור

 

ביום שני הקרוב ה-11 ליולי תעלה הצגה חדשה בתיאטרון הלאומי הבימה: 'לבד בברלין' על על פי רב המכר של הנס פאלאדה.

שחקנים: נורמן עיסא, אסנת פישמן, תומר שרון, עמי סמולרצ'יק, פיני קידרון, אלכס קרול, שולמית אדר, רינת מטטוב, דוית גביש, אורי הוכמן, בן יוסיפוביץ', מיכאל כורש, לאה גלפנשטיין, רותם קינן, אורי אברהמי ונעם פרנק.

דרמה המבוססת על סיפור אמיתי, על פי רב המכר העולמי של הנס פאלאדה ולראשונה בישראל מוצגת על במות התיאטרון. הסיפור מציב זרקור דווקא על חייהם של התושבים "הפשוטים" שחיו בברלין בימיה האפלים של גרמניה. במרכז העלילה בניין מגורים המתאר את חייהם של הדיירים השונים המתגוררים בו. איש איש וסיפורו האישי, אופיו המיוחד והחיבורים בין השכנים יוצרים יחדיו מיקרוקוסמוס של החברה הגרמנית באותם ימים אפלים. לב הסיפור מתרכז בזוג ממעמד הפועלים שמחליט לעשות מעשה בעקבות אבלם הכבד על נפילתו של בנם בחזית. הם מפזרים גלויות מחאה ברחבי העיר באקט של התנגדות מחתרתית, שמצליח לשלוח את הגסטאפו הזועם בעקבותיהם ולחשוף עולם של שכנים מפוחדים ומלשנים, ציניים המוכנים להסגירם בכל רגע.

berlin 1

צילום באדיבות התיאטרון הלאומי הבימה

אנסמבל גדול עם דמויות מתחלפות צבעוניות המתובלות בקורטוב של הומור.

הספר יצא לאור בשנת 1947 וזכה לאהדה רבה בגרמניה. בשנים האחרונות זכה לעדנה מחודשת כאשר פרץ הספר בעולם המערבי, תורגם לעשרות שפות שונות והפך לרב מכר באירופה, ארצות הברית וכאן בישראל. הסיפור נכתב בימים בהם הנס היה שרוי במצב דיכאוני קשה לאחר שנרדף על ידי הממשל לאורך כל תקופת המלחמה. בסופה הביא לו ידידו, שר בכיר בגרמניה המזרחית, תיק המשפט של בני הזוג המפל, כולל העדויות והמסמכים השונים שליוו את המשפט ועל בסיס זה כתב בעשרים וארבעה ימים, את הספר המופתי הזה.

berlin 2 

הצגה ראשונה:11/7 אולם מסקין

הצגות נוספות:  12-13/7,  31/7