כותרות אחרונות
Search

"ויגן פרנדלי" תהיה העמותה הראשונה שתעמוד מאחורי פרסומת בנושא טבעונות.

עומרי פז – צילום: גלעד אילוז

 

היסטוריה בברייק הזהב של הישרדות!

הפרסומת הראשונה בפריים טיים בישראל שתעודד טבעונות.

"ויגן פרנדלי" תהיה העמותה הראשונה שתעמוד מאחורי פרסומת בנושא טבעונות.

 

לראשונה בפריים טיים הישראלי, תשודר פרסומת של עמותת 'ויגן פרנדלי' (Vegan Friendly) המקדמת אורח חיים טבעוני. מדובר במהלך ייחודי, הן בשל תוכן הפרסומת והן בשל אופי המימון שלה. הפרסומת הופקה בהשקעה של כ450,000 ₪ על ידי חברת Team Stefansky ומשרד הפרסום Diboor.

 

התקציב לפרסומת הגיע מקמפיין מימון-המונים, שנתמך בתורמים קבועים של העמותה החברים במועדון "אקטיביסטים" בשם ויגן-אקטיב. חברי המועדון תורמים סכום חודשי קבוע לפרויקטים של העמותה בתמורה להטבות, ובוחרים בכל חודש עבור איזה פרויקט יופנה כספם, כאשר אלפי תורמים בחרו להקדיש את כספם לטובת מימון הפרסומת בטלוויזיה.

 

יו"ר ומנכ"ל העמותה, עמרי פז, אומר כי "הקהל הישראלי יראה בפריים טיים, ברגע השיא של תוכנית הריאליטי, את המקור האמיתי למזון שהוא צורך. אני מאמין שהודות לקהל התורמים הנאמן שלנו, הפרסומת תצליח להעלות את נושא הטבעונות לשיח הציבורי הרחב, ואף תשפיע על הרבה אנשים לעשות בחירה שונה כשהם ניגשים לסופר. בהצגת הפרסומת אנחנו מעוניינים גם לתת תמיכה למי שבחרו באורח חיים טבעוני, כדי שירגישו ייצוג על גבי מסך הטלוויזיה".

 

עומרי פז – צילום: גלעד אילוז

 

הפרסומת תציג זוג צעיר שמגיע לסופר, ומתלבט בדבר התפריט שיגיש בארוחה. הגבר מציע בשר טלה וניגש לבשר הארוז הקפוא, אשתו לעומת זאת מבקשת בשר 'טרי טרי'. בהגיעם לקצביה הם חוזרים ומבקשים בשר 'טרי טרי', כך גם מעביר הקצב את ההוראה לעובד שדואג לכך שהבשר יהיה הכי טרי שיש.

 

לאחר רגע, מגיע העובד לקדמת הקצביה ומביא איתו טלה צעיר חי. האנשים, שרגע לפני ביקשו את הבשר הטרי, מופתעים עד כדי זעזוע מהמציאות המכה בפניהם. כשהקצב שואל באיזה חלק מהטלה יהיו מעוניינים, הם בוחרים להגן עליו.

 

ויגן פרנדלי היא עמותה הפועלת לקידום ולשיפור אורח חיים טבעוני בישראל מזה כ8 שנים. הפרויקט הותיק והמרכזי של העמותה כולל סימון מסעדות, מוצרים ובתי עסק שונים, במטרה להנגיש אותם לקהל הטבעוני. עד היום סומנו למעלה מ1500 מסעדות ובתי עסק שונים בתו העמותה. פרויקט זה מגדיל את ההיצע הטבעוני במשק, ומעלה את המודעות בקרב כלל האוכלוסיה. בין עסקים אלו ניתן למצוא גם עסקים עצמאיים וגם את הרשתות המובילות בישראל דוגמת "קפה ג'ו", "קפה גרג", "לנדוור", "דומינוס' פיצה" , "קמפאי", "גולדה" ועוד. פרויקט שני הוא סימון המוצרים, במסגרתו מסומנים מוצרי מאכל, תוספי תזונה וטיפוח טבעונים בסימון ‘vegan’  ברשתות השיווק הגדולות ובחברות שונות בשוק הישראלי. מטרת הפרויקט היא הנגשת הטבעונות לציבור הרחב, והפיכת חווית הקניה של מוצרים טבעוניים לפשוטה ונעימה יותר. כיום מעל 600 חברות שונות בשוק מסמנות למעלה מ- 6500 מוצרים בתו הטבעוני הארצי. בין חברות אלו ניתן למצוא את קבוצת שטראוס, יוניליוור, סלטי צבר, טבעול, גלידות נסטלה, אלטמן, שופרסל גרין ועוד…