כותרות אחרונות
Search

חברת "ברא צמחים" משיקה את ה"כיוס מסטיקה"

ברא צמחים משיקה את ה"כיוס מסטיקה"

מסטיק ייחודי בעל תכונות מרפאות, מחזק ומגן על מערכת העיכול, מופק משרף עצי האלה הגדלים באי כיוס יוון

 **********

ברא צמחים, החברה המובילה בישראל לתוספי תזונה צמחיים, משיקה את ה"כיוס מסטיקה" המכיל מעל ל- 80 רכיבים ייחודיים הכוללים רזינים, רכיבים ארומטיים, חומצות שומן ופיטוסטרולים, פוליפנולים ועוד…שהם בעלי תכונות חיטוי עוצמתיות, נוגדות דלקת ונוגדות חמצון.

.

Chios mastika או בשמו המוכר מסטיקה, משמעותו לעיסה. המסטיקה הינו צמח מרפא  עתיק בין 2400 שנה המופק משרף מיוחד של עצי האלה הגדלים במקום באזור מזרח הים האגאי באי כיוס ביוון באזור אקלים יבש במיוחד, המשפיע ישירות על התכונות הייחודיות של השרף.

ius-2

השרף של עץ ה- chia מכונה "הדמעות של כיוס" ואף נזכר בספר שמואל כעץ הבכאים מלשון בכי, ועליו נכתב "אין מסטיקין בשבת" ולא משום לעיסת המסטיק אלא איסור חריצת העץ לצורך הפקת השרף בשבת. בימי הכיבוש הע'תמני נחשב השרף לזהב ואוצר לאומי. בתחילת שנות השלושים של המאה הקודמת הוקמה אגודה בכיוס על מנת לשמר את חומר הגלם ואת תהליך הייצור המיוחד. בשנות השמונים, הוקם מפעל מתקדם לזיקוק והפקת חומר הגלם ובשנות התשעים האיחוד האירופאי מכריז על Pistacia lentiscus כמוצרP.D.O (protected esignation of origin)

.

הכיוס מסטיקה הקנה לעצמו שם בינלאומי תודות לאיכויותיו הרפואיות המגוונות שאף נחקרו בעשרות מחקרים מדעיים לאורך השנים. במחקר של אוניברסיטת נוטינגהם שפורסם במגזין "Medicine of Journal England New "גילה  כי מסטיקה יכולה לרפא כיב פפטי (אולקוס) על ידי הרג חיידקי pylori Helicobacter הגורמים לכיב פפטי.

cius-1

THE CHIOS GUM MASTIC GROWERS ASSOOAITON – הינה היצרנית הבלעדית בעולם של הכיוס מסטיקה המיוצר משרף המופק מעצים בוגרים בגיל 15 שנה לפחות, וזאת כאשר גובה העץ מגיע ל2- 3 מטרים.

.

את 'כיוס מסטיקה' של "ברא צמחים" ניתן לרכוש במחיר של  149 ₪ עבור 60 טבליות ברשתות הטבע ובתי מרקחת ברחבי הארץ