כותרות אחרונות
Search

חברת "ווינד ריבר" נבחרה ע"י "Hyundai Autron" לפיתוח פלטפורמת בטיחות עבור רכבים אוטונומיים !

ווינד ריבר נבחרה ע"י Hyundai Autron לפיתוח פלטפורמת בטיחות עבור רכבים אוטונומיים

ווינד ריבר (Wind River) – מובילה באספקת תוכנת  IoTבתחומים קריטיים בהיבטי בטיחות, כולל תעשיית הרכב, הודיעה על שיתוף פעולה עם Hyundai Autron, לפיתוח מסגרת תוכנה עבור נהיגה אוטומטית ואוטונומית בטוחה, שממנפת קניין רוחני ממערך תוכנות ווינד ריבר עבור תעשיית הרכב ומוצר Odin Hyundai Autron. תוכנת ווינד ריבר יכולה לסייע לצוותי תוכנה לפתח, לבנות ולפרוס במהירות מערכות רכב בטוחות, מאובטחות ואמינות ביותר עבור מכוניות מקושרות ואוטונומיות.

תוך שימוש בקניין רוחני משתי החברות, תספק הפלטפורמה מסגרת עבור שילוב תכונות מחשוב מתקדמות שקיימות ביישומי נהיגה מקושרת ואוטונומית, כמו חישה מתקדמת, תקשורת מבוססת אתרנט ויישומי בינה מלאכותית.

 

הפלטפורמה החדשה תפעל מעל מערכת הפעלה זמן אמת (RTOS) VxWorks בעלת הסמכת בטיחות, ותמנף חציצת מערכת מתקדמת דרך טכנולוגיית Hypervisor (תוכנה המיועדת לטפל בהרצת מכונות וירטואליות וניהולן).

 

חציצה זו מאפשרת ליצרני מכוניות לקחת תוכנה חיונית עבור פונקציות בטיחות קריטיות כמו בקרות כלי רכב, הפעלה וחישה, ולהציב אותה לצד פונקציות פחות קריטיות כמו מערכת בידור וטלמטריה (טכנולוגיה המאפשרת מדידה מרחוק ודיווח של מידע באופן אוטומטי) בתוך אותה ארכיטקטורת חומרה. כתוצאה, הדבר יפחית גם את תלות המערכת במערך ספציפי של חומרה. התוצאה תהיה מערכת תוכנה עם פונקציות מעורבות מבחינת קריטיות, שהינה יותר גמישה וחסכונית עבור יצרן הרכב, וזאת בלי לסכן בטיחות או אבטחה.

 

"הדרישות של המכונית האוטונומית מעלות את המורכבות והעלות של מערכות רכב. במקביל, נושא הבטיחות חייב תמיד להיות בעדיפות ראשונה", אמר מרקס מקאמון, סגן נשיא לתחום הרכב בווינד ריבר. "ביחד עם Hyundai Autron אנו מספקים לשוק בסיס תוכנה בטוח ואמין, שיסייע ליצרני מכוניות להאיץ את החדשנות שלהם וליהנות מגמישות תכנון".

 

Hyundai Autron היא חברת מחקר ופיתוח מובילה שמתמחה בתחום פתרונות אלקטרוניקה לבקרת רכב, כולל הפיתוח של מוליכים למחצה למכוניות, יחידות בקרה, ותוכנה עבור בקרה חשמלית ואלקטרונית בכלי רכב.

בתמונה: ג'ים דוגלס – נשיא ומנכ"ל ווינד ריבר (מימין) בחתימת ההסכם עם צ'ו סונג הואן – מנכ"ל Hyundai Autron – צילום: ווינד ריבר

Hyundai Autron מיקדה את המו"פ שלה בפיתוח יעיל של פלטפורמות חכמות לתעשיית הרכב. מתחילת 2012 עבדה החברה עם יונדאי, קיה מוטורוס, יונדאי מוביס ומובילות גלובליות אחרות, לפיתוח פלטפורמת תוכנה סטנדרטית של יצרנית המכוניות יונדאי מוטורס, המבוססת על תקן Autosar הבינלאומי. מאז הן סיפקו פלטפורמה זאת ליונדאי וקיה, עם תכניות המשך לאספקת פלטפורמות עתידיות, כולל אלה שפותחו בווינד ריבר.

 

"הצמיחה של נהיגה אוטונומית יוצרת עבור יצרני מכוניות מגוון שיקולי בטיחות חדשים", אמר צ'אנג ג'א הו, סגן נשיא בכיר ב- Hyundai Autron.  "על ידי צירוף יכולות המו"פ שלנו עם ניסיונה של ווינד ריבר בהטמעת תוכנה לתחום הבטיחות, אנו מסוגלים לספק פתרונות בקרת רכב מתקדמים, אמינים ובטוחים ביותר, כדי לעזור ללקוחותינו להגיב במהירות ובגמישות למגמות שוק משתנות".

 

VxWorks היא מערכת הפעלת זמן אמת (RTOS) עתירת ביצועים מובילה בשוק, המכוונת לדטרמיניזם (כאשר דבר כלשהו מתרחש, הוא מתרחש על פי האירועים והתנאים שקדמו לו) ותגובתיות, עם ניסיון מוכח בסביבות מוסמכות לבטיחות ואבטחה, מה שעושה אותה לפתרון אידיאלי עבור מסחור מהיר של יישומי ADAS (מערכות מתקדמות לסיוע לנהג) אוטונומיים, ויישומים קריטיים אחרים בהיבט בטיחות. עבור פונקציות פחות קריטיות בתוך סביבת מחשוב מעורבת של כלי רכב, מספקת ווינד ריבר גם את Wind river Linux וטכנולוגיות קוד פתוח מסחריות אחרות, תמיכה טכנית ותחזוקה ברמה גבוהה ביותר, כדי לסייע ללקוחות להישאר מעודכנים עם החידושים האחרונים.

 

מידע נוסף על טכנולוגיות ופתרונות רכב של ווינד ריבר, זמין ב: www.windriver.com/markets/automotive/

 

אודות ווינד ריבר

ווינד ריבר היא מובילה עולמית באספקת תוכנה עבור אינטרנט של דברים (IoT). החברה הייתה חלוצת מחשוב בתוך התקנים משובצים (embedded) מאז 1981, והטכנולוגיה שלה נמצאת ביותר מ- 2 מיליארד מוצרים. ווינד ריבר מציעה פורטפוליו תוכנות משובצות המקיף ביותר בתעשייה, שנתמך על ידי גופי שירותים מקצועיים ותמיכה גלובליים ברמה הגבוהה ביותר, ומערכת שותפים רחבה. ווינד ריבר מספקת את הטכנולוגיה והמומחיות שמאפשרות את החדשנות ופריסה של מערכות חכמות בטוחות, מאובטחות ואמינות.

 

רוצים לדעת יותר, בקרו ב- www.windriver.com