כותרות אחרונות
Search

חדש על מדף הספרים "מיומנו של מלך".

צילום: אלבום פרטי

חדש על מדף הספרים "מיומנו של מלך".

"שלום, שמי יוג'ין מזין, או ג'ניה. אני מאוד ביישן וכשאני פוגש אישה אני נאלם דום. ברור שאאלם דום. מה אני אמור להגיד לה? שהגעתי ישר מכביש 443 לטיפול נמרץ נשימתי, שהייתי 21 יום בתרדמת, עם לחץ תוך גולגולתי, איבוד הכרה, תפקוד חלקי של הכליות, דלקת ריאות, הפרשות, שיקום נוירולוגי, אבחון פסיכיאטרי, תכנית רקנאטי, 100% נכות לצמיתות, שלא התגייסתי לצה"ל, לא יכול ללמוד בצורה מסודרת, לא יכול לעבוד בצורה מסודרת, קושי בריכוז, קושי לדבר נורמלי, לעיתים אני שותק ומסתגר בתוך עצמי, לעיתים מדבר ללא הפסקה.

 

לינץ' בבית סירא, טראומה מפדופיל בגיל 12, בעיות בלימודים, לקוי למידה, ריטלין, עברתי ניתוח ראש, אשפוז יום, טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק קוגניטיבי, טיפול פסיכולוגי, טיפול פסיכיאטרי, מורדם, מונשם, טיפול נמרץ נוירוכירורגי, הייתה לי נפיחות ראש, מכונת ניקוז שתן, קטטר, נשקפה סכנה לחיי, ההתנהגות שלי אימפולסיבית, שיפוט לקוי, תיאבון לא יציב, קושי להירדם, מצב נפשי מעורער, מחוסר הכרה, פלג גוף שמאל משותק, התמצאות חלקית בזמן ומקום, ירידה בקשב, בעיות ריכוז, בעיות זיכרון לטווח קצר, אי שליטה בסוגרים, חוסר יציבות בעמידה והליכה, הפרעה בשיווי משקל, ליקוי בזיכרון המילולי, פזיזות, חוסר מודעות לקשיים קוגניטיביים, בעיות התנהגותיות, הפרעות תקשורת, סטייה של מחיצת האף, פגיעה במפרק הלסת, ירידה בשמיעה באוזן שמאל, קשיי קאורדינציה, התנהגות חסרת גבולות, טיפול הידרותרפיה, ריפוי בעיסוק מוטורי ותפיסתי, טיפולי קלינאית תקשורת, כאבי גב, מצב רוח דיספורי, קשיי נשימה, קושי בוויסות רגשות, ירידה בבקרה העצמית, פגיעה בבוחן המציאות ובכושר השיפוט, פיזור כל כסף המצוי ברשותי ללא בקרה, רזה כמו נרקומן, במצוקה, סובל ממאניה דיפרסיה, מרעידות ברגליים. אל כל זה אני אמור לספר לאישה שלי, אבל במקום זה אני אומר לה 'תביאי נשיקה'.

 

כך נפתח ספרו החדש של יוג'ין מזין "מיומנו של מלך".  בשפה קולחת ובאותנטיות חסרת מעצורים הוא מישיר מבט אל הקורא ויורה לעברו את מה שלא פשוט לעיכול, סיפור חייו המטלטל, המרתק, העצוב, המרגש והבלתי נתפס.

 

צילום: יח"צ

 

יוג'ין, בן 38, הוא מתמודד נפש שעבר תאונת דרכים קשה מאוד רגע לפני גיוסו לצה"ל ומאז השתנו נפשו וחייו. בלב פתוח לרווחה מזמין יוג'ין את הקורא למסע בזמן, המתחיל בשנת 1939, תחילת מלחמת העולם השנייה, כשסבא שלו בן ה-3 לכוד בתוך עיר מוקפת חיילים גרמנים במשך 900 יום של רעב מחריד. בהמשך מתאר יוג'ין את סיפור עליית משפחתו מרוסיה לישראל בגלל אנטישמיות, קשיי הקליטה בארץ זרה ומשם ממשיכה העלילה לציוני דרך קשים בחייו של יוג'ין, ביניהם טראומה שחווה מפדופיל שהזמין אותו אליו הביתה, מקרה של כמעט טביעה של יוג'ין בים והצלתו ברגע האחרון, תאונת הדרכים ששינתה את מסלול חייו, אשפוז במחלקה הסגורה בבאר יעקב ועוד…

 

בניסיון למצוא את דרכו בעולם בדרכו האיפולסיבית, הרחיק יוג'ין עד אירופה והודו, כשפעם אחת חזר לארץ אחרי שבוע בו הוא וחברו איבדו את כל כספם וחיו ברחוב כקבצנים עד שהצליחו להתארגן על טיסה חזרה. כמיהתו של יוג'ין לאהבה מלווה את הסיפור ושזורה בו ואף מצליחה להתממש לקראת סופו.

 

"מיומנו של מלך" חושף נפש רגישה, יצירתית, מורכבת מאוד ועוצמתית גם יחד. זהו סיפור על ניצחונו של יוג'ין שהצליח לאזן את מצבו הנפשי ולשמור עליה ולמרות כל מה שעבר הוא עדיין אוהב את החיים ויש לו חלומות רבים לעתיד.

 

מחיר – 86 ש"ח

להשיג במהדורה דיגיטלית באתר עברית וברשתות צומת ספרים וסטימצקי