כותרות אחרונות
Search

יקב היוצר זכה לסקירה מעולה ליינות שלהם במגזין היין האמריקאי Wine Enthusiast

סקירה מעולה ליינות יקב היוצר במגזין היין האמריקאי Wine Enthusiast

* 10 יינות של היקב נכנסו לסקירה וגרפו כולם ציונים גבוהים

* 2 יינות זכו בבחירת העורך

* 2 יינות זכו בציון התמורה הטובה למחיר

יקב היוצר – יקב הבוטיק הישראלי, זכה לביטוי מעולה בסקירת היינות של מגזין היין האמריקאי – Wine Enthusiast.

 

Wine Enthusiast  – אחד משני המגזינים האמריקאים החשובים והמשמעותיים ביותר בתחום היין, עורך אחת לכמה חודשים סקירה של יינות מכל העולם ומדרג את היינות לפי פרמטרים שונים.  סקירת היינות של המגזין נחשבת לאות כבוד והערכה ליינות מכל העולם.

 

בסקירת היינות האחרונה, שתתפרסם בחודש אפריל הקרוב, שולבו  10 יינות של יקב היוצר אשר זכו כולם לציונים גבוהים, כמעט כולם השיגו ציון העולה על 90.

צילום: יח"צ

בתוך כך, ארבעה יינות זכו לציונים יוקרתיים ביותר: שניים מהיינות – וירטואוזו קברנה סוביניון גליל 2014 ן- ליריקה G.S.M גליל 2014 זכו בבחירת העורך ושני יינות נוספים – מרלו הרי יהודה 2016 ו-קברנה סוביניון הרי יהודה 2016 זכו בציון התמורה הטובה ביותר למחיר.

 

אלחנן שור, יו"ר יקבי ארזה והיוצר: תוצאות הסקירה הן תעודת כבוד ליקב היוצר בפרט וליקבים הישראליים בכלל. אנו רואים בכך הישג נוסף  להישגיו הרבים של יקב היוצר בארץ ובעולם". עוד מוסיף שור כי בשנים האחרונות היינות הישראליים הם מהיינות המטיחים והמוערכים בעולם, בעיקר בשל בחירה מצוינת של זנים והתמחות בזנים ים תיכוניים הנפוצים בדרום צרפת, איטליה וספרד המתאימים לאקלים הישראלי.

 

יקב היוצר הוא יקב בוטיק משפחתי שנוצר משיתוף פעולה בין משפחת שור, משפחת הייננים הוותיקה בארץ המייצרת יין החל משנת 1847, לבין פיליפ ליכטנשטיין, יינן צרפתי בעל שם עולמי שעלה לישראל עם החלום לייצר יין איכותי. היקב מאמין שיין הוא יצירת אומנות והיינן הוא זה שיוצר אותה. המשפחה נטעה כרמים בכל אזורי היין המובחרים בארץ החל מהגליל העליון בצפון ועד רמת הנגב בדרום מתוך הבנה כי בכל חלקה מתקיימים תנאי גידול עם מאפייני פרי שונים, המתאימים לסוגי יין מגוונים. כל כרמי היקב עומדים תחת פיקוח קפדני של צוות היקב בכדי לוודא תנאי גידול מיטביים לכל גפן וגפן.

צילום: יח"צ

יין היוצר מופץ ונמכר ברחבי העולם ומהווה עדות וחותם איכות לתעשיית היין הישראלית. טעמו הנגיש של היין ומגוון הזנים קולעים לטווח רחב של קהלים ואוהבי יין מכל העולם משבחים אותו.