כותרות אחרונות
Search

מיזם חדש: האוצרות ההיסטוריים של הספורט היהודי הופכים ל-NFTs

צוות ההתעמלות של בר כוכבא ברלין במופע – צילום: יח"צ מכבי תנועה עולמית

 

מיזם חדש: האוצרות ההיסטוריים של הספורט היהודי הופכים ל-"NFTs".

בימים אלו נחתם הסכם שיתוף פעולה בין "מכבי תנועה עולמית", המקימה את "מוזיאון הספורט היהודי העולמי", לבין חברת "סייטיר" ("Sighteer") להפיכת המוצגים ההיסטורים במוזיאון הספורט היהודי העולמי למזכרות ספורט דיגיטליות (NFTs) ברישיון רשמי ואקסלוסיבי במסגרת  "פרויקט מקס" (  Project Max) ע"ש מקס נורדאו, אבי הספורט היהודי.

 

פרויקט מקס  פועל באמצעות פלטפורמה בינה מלאכותית של חברת "סיטייר", ומטרתו לבנות מודעות באינטרנט ובמטאוורס לסיפור ההיסטורי של הספורט היהודי בעולם,  תוך קידום ערכי שוויון בספורט ומאבק באנטישמיות.

 

חברת "Sighteer" תייצר פריטי אספנות דיגיטליים עם סימבולים אומנותים לעולם המטאוורס בסדרות מוגבלות של אחד עשר עותקים לכל מוצג – אחד במסגרת זהב, שלושה בכסף ואחד בארד.

 

אמיר גיסין , משנה למנכ״ל "מכבי תנועה עולמית": "מטרת "פרויקט מקס" היא להציג את סיפור הספורט היהודי לקהלים יהודיים בכל רחבי העולם ולהתחבר לקהלים חדשים, מתענייני NFTs והדור היהודי הצעיר דרך המכנה המשותף של הספורט".

 

כרזה לפרסום המכביה הראשונה משנת 1930, שנתיים לפני מועד פתיחת המשחקים ב-1932. עותק של יוסף יקותיאלי הוגה רעיון המכביה ומגשימו – צילום: יח"צ מכבי תנועה עולמית

 

בימים אלו נחתם הסכם בין "מכבי תנועה עולמית" לחברת סייטיר (Sighteer) שמטרתו להפוך את האוצרות ההסטוריים של מיצגי הספורט במוזיאון הספורט היהודי העולמי למזכרות ספורט דיגיטליות  (NFTs). המיזם החדשני נועד לחבר את הקהלים היהודיים הצעירים ברחבי העולם לסיפור ההיסטורי של הספורט היהודי.

 

במסגרת ההסכם, המיצגים ההיסטוריים המתארים את עלייתו של הספורט היהודי העולמי, אשר יוצגו במוזיאון ייחודי שייפתח בחודשים הקרובים בכפר המכביה בר"ג, יהפכו גם למזכרות ספורט דיגיטליות  (NFTs), כחלק מפרויקט מקס.

 

אוסף ה-NFTs מיוצר על ידי חברת "סייטיר", על בסיס האוספים הייחודים של מכבי, בשילוב של סימבולים אומנותיים, אשר יחד ינגישו את סיפור הספורט היהודי לעולם המטאוורס.

 

מופע התעמלות בהשתתפות 2500 אתלטים במכביה הראשונה – צילום: יח"צ מכבי תנועה עולמית

 

בליבו של פרוייקט מקס נמצאת פלטפורמת בינה מלאכותית ייחודית של חברת "סיטייר", המאפשרת בניית נוכחות באינטרנט ובמטאוורס לסיפור ההיסטורי של הספורט היהודי בעולם, כפי שישתקף באוסף ה-NFTs. על ידי שימוש בפלטפורמת ה-AI , חברת "סייטיר" תגיע לקהלים גדולים ורלוונטים עם סיפור הספורט היהודי, תוך העלאת מודעות לאוסף המיצגים הדיגיטלים, ה-NFTs, עצמם.

 

"פרויקט מקס" מציע מספר מוגבל של מזכרות דיגיטליות ברישיון רשמי (NFTs) שנוצרו מהמוזיאון והארכיון של מכבי תנועה עולמית. כמארגני משחקי המכביה, אירוע הספורט ה-3 בגודלו בעולם, פריטי המזכרות של מכבי הם אוצר לאומי של העם היהודי והוצגו בתערוכות ומוזיאונים ברחבי העולם.   הפריטים יוצעו למכירה בסדרות מוגבלות של אחד עשר עותקים לכל מוצג – אחד במסגרת זהב שלושה בכסף ואחד בארד.

 

פרויקט מקס מקדם ערכים של שוויון בספורט תוך התמקדות בראש ובראשונה בסיפורו המרגש של הספורט היהודי כאחד מעמודי התווך המרכזים של התנועה הציונית. הסיפור הזה של נחישות, התמדה, הישרדות, קרבות, ניצחונות והפסדים הוא סיפור שפרויקט מקס יחלוק עם קהלים רחבים וצעירים יותר בעולם. בנוסף, הוא מחבר את העולם היהודי עם סיפור הספורט היהודי מתחילתו ועד למשחקי המכביה המתקיימים מדי 4 שנים בישראל עם אלפי ספורטאים מרחבי העולם.  בהיבט הקהילתי, פרויקט מקס מפגיש חובבי ספורט יהודים מכל העולם ומכל הדורות.

 

גביע מתנת העיתון New York Jewish Journal שהוענק לזוכה בריצת 10,000 מטרים במכביה הראשונה ב-1932 – צילום: יח"צ מכבי תנועה עולמית

 

אמיר גיסין , משנה למנכ״ל "מכבי תנועה עולמית": "מטרת "פרויקט מקס" הינו להציג את סיפור הספורט היהודי לקהלים יהודים בכל רחבי העולם למתענייני NFTs ולדורות הצעירים ולבנות מודעות ונוכחות באינטרנט ובמטאוורס לפעילות הענפה של הספורט היהודי. פרויקט מקס יחלוק את סיפור הספורט היהודי עם קהלים יהודיים עולמיים סביב הערכים המשותפים של העולם היהודי והספורט היהודי כמו שלא התאפשר מעולם".

 

ערן רשף מייסד ומנכ"ל Sighteer מציין: "אין כמו ספורט ביכולת לחבר ולבנות  גשרים בין אנשים. על ידי שימוש בפלטפורמת הבינה המלאכותית של החברה אנו מביאים את הסיפור של מכבי והספורט היהודי לקהלים גדולים יותר ממה שדמיינו אי פעם, ויוצרים קהילת Web3.0 משגשגת ועכשווית סביב הספורט היהודי, קהילה שמקדמת שוויון ונלחמת באנטישמיות בעת ובעונה אחת".

 

צוות ההתעמלות של בר כוכבא ברלין במופע – צילום: יח"צ מכבי תנועה עולמית 

 

  • "מוזיאון הספורט היהודי העולמי" ע"ש איריס סמית כולל תצוגה של למעלה מ-1,000 פריטים אותנטיים ונדירים לאורך תקופה של 100 שנות פעילות מכבי תנועה עולמית.

 

  • מכבי תנועה עולמית הינו ארגון הספורט היהודי ציוני הגדול ביותר בעולם, הפועל ב-80 מדינות באמצעות כ-450 מועדונים וכולל כ-450,00 חברים.

 

  • חברת Sighteer הוקמה על ידי ערן רשף, רוני רשף, ואשר פולני, יזמים ותיקים שהקימו מספר סטארטאפים מצליחים במגוון תחומים. ערן רשף (מנכ"ל ומייסד) ורוני רשף (סמנכ"לית תפעול ומייסדת), היו מהיזמים של Sanctum (נרכשה על ידי IBM), Skybox Security (נרכשה על ידי Providence Equity Partners), ו- Collactive (נרכשה על ידי התעשייה האווירית לישראל). אשר פולני (סמנכ"ל עסקי ויו"ר) היה המייסד והמנכ"ל של ContinUse Biometrics, מנכ"ל FTS (נרכשה), מנכ"ל פינג'אן (נרכשה) והחזיק תפקידי ניהול שונים ב-Au10tix, HP-Israel, MINT Technologies ואמדוקס. למייסדי Sighteer יש מומחיות עמוקה במדיה חברתית המתפרשת על פני עשור של פרויקטי שיווק מבוססי בינה מלאכותית בקנה מידה גדול לממשלות וחברות גלובליות.

 

למידע נוסף על פרויקט מקס, https://www.sighteer.com/max .