כותרות אחרונות
Search

מעצרים נוספים בפרשת הברחת הסיגריות ע"י עובדי קצא"א

מעצרים נוספים בפרשת הברחת הסיגריות ע"י עובדי קצא"א

העובדים חשודים כי ניצלו את תפקידם לשם רכישת הסיגריות מצוות המכליות והבריחו אותן לישראל ללא תשלום מסים

4 עובדים ותיקים בחברת נמל קצא"א  נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים בבית משפט השלום באשדוד לבקשת בית מכס אשדוד בחשד למעורבותם בהברחת סיגריות בכמויות גדולות במיוחד ממכליות שסיפקו גז ונפט לישראל. מדובר בחקירה משותפת של בית המכס אשדוד, מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל-אביב ויחידה ארצית של משטרת ישראל שהפכה לגלויה לפני כשבוע וחצי כשנעצרו 3 מעורבים אחרים בפרשה, ששנים מהם עובדי החברה. הנהלת החברה סייעה בזמן החקירה לכלל גורמי האכיפה.

כמפורט בבקשת המעצר, ביחידת המודיעין וביחידת הסמים בבית מכס אשדוד הצטבר מידע לפיו עובדים ממחלקת ים בחברת נמל קצא"א מעורבים בהברחת סיגריות בהיקפים גדולים ממכליות נפט וגז. העובדים הפליגו מידי יום מנמל קצא"א המאובטח על ספינת שירות ועלו על המכליות לצורך חיבורן לקו הזרמת הנפט והגז. עם חזרתם של העובדים הישראלים הם צירפו לציוד הטכני ברשותם מספר תיקים גדולים ובהם מאות חפיסות של סיגריות מוברחות. אלו נרכשו מצוות המכליות הזרות תמורת כסף ולעיתים שווי כסף באופן של אספקת מוצרי מחשוב ואלקטרוניקה.

עוד לפי הבקשה למעצר, צוותי המכליות הזרות רכשו את הסיגריות מחנויות DUTY FREE בישראל המספקות צידה לאניות וליבואנים זרים לצורך צריכה אישית. הסיגריות נרכשו ע"י צוותי המכליות, רובן ככולן לצורך מכירתן לעובדי מחלקת ים של חברת קצא"א, והברחתן לישראל ללא תשלום מס.

מאז תחילת החקירה בוצעו פעולות חקירה נרחבות ובוצעו חיפושים בבתי חשודים. בביתו של אחד החשודים שנעצר בראשית הפרשה, נמצאו 50,000 חפיסות של סיגריות מוברחות. מהראיות עולה כי החשוד רכש באופן סדיר וקבוע את הסיגריות המוברחות מעובדי חברת נמל קצא"א. 

בחיפושים שבוצעו נמצא תיק עם שמו של חשוד נוסף ובו כ-750 חפיסות של סיגריות מוברחות ובתאו האישי של חשוד אחר נמצאו 110 חפיסות סיגריות מוברחות וכן אייפון 6 שאמור היה להימסר בתמורה לרכישת הסיגריות.

מהראיות שנאספו, כמצוין בבקשה, עולה כי החשודים מבריחים סיגריות וסוחרים בהן וכי מדובר באירועים חוזרים ונשנים שנמשכו מעל שנה. שני חשודים הודו בחקירתם בהברחת הסיגריות ובסיוע להברחתן ושני חשודים הכחישו את העבירות המיוחסות להם, אולם בידי בית מכס אשדוד ראיות לכאורה הקושרות את השניים להברחת הסיגריות.