כותרות אחרונות
Search

מרתון סמסונג תל-אביב 2017 אירוע הריצה הגדול ביותר בישראל יוצא לדרך ביום שישי 24.2.17

בתמונה: ראש עיריית תל-אביב-יפו רון חולדאי ומנכ"ל סמסונג ישראל, מר Crane Koh צילום גיא יחיאלי

מרתון סמסונג תל-אביב 2017

אירוע הריצה הגדול ביותר בישראל יוצא לדרך ביום שישי 24.2.17

40,000 רצים ורצות -צפוי השנה שיא חדש במספר המשתתפים

לראשונה יעבור מסלול המרתון דרך מתחם שרונה

מערך כספי חדש שובר שיאים: פרס כספי 50,000$ , פרס כספי חדש לישראלים

כ-2 מיליון ₪ ייתרמו לעמותות במיזם החברתי והאינטראקטיבי של סמסונג 'רצים, משחקים, תורמים'

חדש במרתון- צמידי קצב, ערכת מסיימים מפנקת, קולקציית מרתון מעוצבת ואלבום תמונות אישי

מרתון סמסונג תל-אביב 2017, אירוע הספורט הגדול ביותר בישראל, חוזר השנה ללב העיר תל-אביב במתכונת גדולה וחגיגית מתמיד- עם עשרות תוספות וחידושים להנאתם של הרצים והמבקרים. אירוע המרתון, שיתקיים ביום ו', ה-24.02.17, ביוזמת עיריית תל-אביב-יפו ובהפקת חברת 'כפיים', יעניק למספר שיא של כ-100,000 משתתפים וצופים חוויית ריצה מקצועית ומהנה בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר.

השנה, צפוי שיא של כ-100,000 משתתפים באירוע המרתון: כ-40,000 רצים ורצות צפויים לקחת חלק באחד מ-6 מסלולים אורבניים מרהיבים: מרתון (42.195 ק"מ), חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ 10 ק"מ, מרוץ 5 ק"מ, מרוץ אופני יד לנכים ומקצה מיני מרתון לילדים (500 מטר ו-1 ק"מ). צפויים להשתתף באירועי המרתון גם כ-60,000 מבקרים ב'עיר המרתון' הגדולה והחוויתית, עם מתחמי כינוס וסיום העומדים בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר. 35,000 רצים ורצות כבר נרשמו למקצי המרתון – עלייה ניכרת בהרשמה לעומת תקופה זו בשנים קודמות.

צילום: יח"צ

מסלול מרתון סמסונג תל-אביב 2017 אושר גם השנה על ידי מודד מרתונים רשמי של התאחדות המרתונים הבינלאומית AIMS. כחבר בהתאחדות AIMS, מרתון סמסונג תל-אביב מושך רצי עילית מרחבי העולם המגיעים במיוחד להתחרות במסלול מישורי על רקע חוף תל-אביב ורחובותיה התוססים. השנה, צפויים להשתתף כ-1,500 רצים ורצות מרחבי העולם שינסו לשבור את שיא המרתון (שעתיים, 10 דקות ו-30 שניות) אותו קבע הרץ הקנייתי William Kiprono Yagon ב-2015.

חידושים במסלולים: השנה, ייהנו רצי כל המקצים ממסלולים ייעודיים וסטריליים: מקצי המרתון מתוזמנים כך שחוויית הריצה של כל המקצים תהיה סטרילית ומקצועית, ללא התנגשויות עם מקצים אחרים. כמו כן, לראשונה במרתון סמסונג תל-אביב יעבור מסלול רצי המרתון במתחם שרונה.

צילום: יח"צ

חידושים משמעותיים במערך הפרסים: הפרס הכספי למי שירד מתוצאת (02:08:00) במרתון הוגדל, וכעת עומד על 50,000$. השנה, מגיעה נבחרת של רצי עילית מחו"ל בעלי פוטנציאל להשגת התוצאה (לחלקם תוצאות טובות מזמן זה). בנוסף, הונהג חידוש – קטגוריית פרסים כספית חדשה לאזרחי מדינת ישראל, שיגיעו לשלושת המקומות הראשונים במרתון (גברים ונשים).

יוזמות חברתיות חדשות: המיזם החברתי החדש של סמסונג- 'רצים, משחקים, תורמים' יעודד את משתתפי המקצים לאסוף מטבעות וירטואליים במתחם סמסונג בתערוכת ה EXPO שתתקיים בין התאריכים 19-22.02.17 ולאורך המסלול ביום המרתון. את סכום המטבעות שייאסף, כ-2 מיליון ₪, תתרום חברת סמסונג לעמותות. כמו כן, לאירוע המיני מרתון לילדים (22.02.17) נוסף מקצה חדש של 500 מ' לילדים בעלי צרכים ייחודיים. הילדים ייהנו מפעילויות אקטיביות ומעשירות לכל המשפחה ויזכו להיכרות חווייתית עם עולם הריצה.

 

 

ארבעה חידושים להנאת הרצים במרתון השנה בישראל:

צמידי קצב מקצועיים יחולקו לראשונה לרצים, שיוכלו לבחור מבין 24 סוגי צמידים עם סימוני קצב לפי זמן הריצה האישי המיועד להם. צמידי הקצב משמעותיים למרתוניסטים המתכננים מראש את מסלול הריצה, כיוון שמסומן עליהם בכל נקודת זמן – באיזה ק"מ אמור הרץ להיות.

הרצים יקבלו גם ערכת מסיימים מפנקת בסיום הריצה שבתוכה שלל פינוקים – מתנת אדידס, שותף הספורט של מרתון סמסונג תל-אביב 2017.  

להנאת הרצים ולמזכרת, הושק אתר חנות המרתון ובו קולקציית קפסולה ייעודית למרתון המעוצבת בהשראת העיר תל-אביב ומסלול הריצה הייחודי (חולצות, מגבות ספורט, Shoe Charms, מתלי מדליות, ספלים ותחתיות).

הרצים יוכלו גם להפיק אלבום תמונות ייחודי בעיצוב מיוחד למזכרת מהשתתפותם במרתון באפליקציית לופה, בעלות אטרקטיבית ובלעדית.

צילום: יח"צ

נקודת הזינוק של כלל המקצים תמוקם בשדרות רוקח (בין פארק גני יהושע למרכז הירידים), משם ימשיכו הרצים למסלולים הייעודיים והאטרקטיביים באתריה המרכזיים של תל-אביב. לראשונה במרתון סמסונג תל-אביב, יעבור המסלול של רצי המרתון במתחם שרונה. לאורך המסלול, יעברו הרצים גם דרך שדרות רוטשילד, נמל תל-אביב וחופי הים, טיילת רידינג, פארק גני יהושע, רחוב דיזינגוף, כיכר רבין, רחוב אבן גבירול, יפו העתיקה ונמל יפו. מרתון סמסונג תל-אביב הינו בין המרתונים היחידים בעולם שעשרה ק"מ ממסלולו עוברים לאורך חוף הים.

לאורך המסלולים ייהנו הרצים מבמות מוסיקה ומתחמי עידוד, בהם ייקחו חלק ילדי בתי הספר של תל-אביב שיעודדו את הרצים ויתרמו לחוויה התוססת. המרתון יסתיים בחניון גני יהושע (מול גני התערוכה), שם יחכה לעשרות אלפי המשתתפים והמעודדים הפנינג סיום מרהיב הכולל מוזיקה, מתחמי VIP ומתחמי מכירה של מוצרים מעולם הספורט והאקטיב לייף סטייל.

רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב-יפו: "זו השנה התשיעית מאז חודש קיומו של מרתון תל-אביב וכמו בכל שנה מדובר בחגיגה גדולה לספורטאים, לתושבי העיר ומבקריה. השנה מדובר במרתון הגדול ביותר שידעה העיר עם
כ-40,000 רצים ורצות, ובהם מעל ל-1,500 רצי מרתון מכל העולם. אני גאה במיוחד במקצה החדש לילדים בעלי צרכים ייחודיים שמתקיים באירוע המיני מרתון לילדים ומזמין את כל תושבי העיר ואורחיה."

 

מרתון סמסונג תל-אביב ממשיך להוביל גם השנה מגמה עולמית של מעורבות חברתית ותרומה לקהילה, עם המסלול החברתי שיאפשר למשתתפי המרתון לנצל את השתתפותם במרוץ לצורך גיוס תרומות. משתתפים שנרשמו לאחד ממקצי המרתון יוכלו לבחור מרשימה של למעלה מ-90 עמותות המופיעות באתר ולקבל כלים המסייעים לרצים לגייס תרומות למענן. הכספים שיגויסו יועברו במלואם לעמותות.

צילום: יח"צ

אירועי מרתון סמסונג תל-אביב 2017

ראשון-רביעי 19-22.02.17: מרתון EXPO בכיכר רבין

בשבוע שלפני המרתון יתקיים ה-מרתון EXPO ,ארבעה ימים של חגיגות במסגרת הפסטיבל הגדול והמוביל בישראל בתחומי הספורט, הבריאות והחיים האקטיביים. הפסטיבל יתקיים בכיכר רבין ויציע חנויות קונספט ייחודיות, מתחם מרהיב ברוח התרומה לקהילה בחסות "סמסונג", חנות קונספט ענקית של "אדידס", מתחם כנסים והרצאות עם מרצים מובילים בתחום הריצה ועוד. לרשות הרצים יעמוד במקום מרכז מיוחד ובו תתקיים חלוקת ערכות הרצים הכוללות: חולצת ריצה מנדפת זיעה של "אדידס" בעיצוב חדשני , מספר חזה הנקבע בהתאם למקצה הזינוק האישי, שבב מדידה (צ'יפ) אלקטרוני חד-פעמי ושלל פינוקים, מבצעים והטבות.

יום רביעי 22.02.17: מיני מרתון ילדים במתחם שרונה

מקצה הילדים של מרתון סמסונג תל-אביב יתקיים במתחם שרונה בהשתתפות כ-2,000 ילדים וילדות שירוצו באווירה משפחתית ומהנה. האירוע יכלול מתחמי בילוי ופעילויות אקטיביות לכל המשפחה. המיני מרתון יכלול שלושה מסלולים: 500 מטר,1000 מטר ומקצה חדש לילדים בעלי צרכים ייחודיים.

17:00: יוזנק מקצה 500מ' לילדים בעלי צרכים ייחודיים 17:15: יוזנק מקצה 500 מ' 17:40: יוזנק מקצה 1,000 מ'

 

יום שישי 24.02.17: מרתון סמסונג תל-אביב (*הלו"ז נתון לשינויים)

 

05:00- פתיחת שערים לקהל

06:10- מרוץ אופני יד

06:15-חצי מרתון מקצה 1

06:30-חצי מרתון מקצה 2

07:00- מרתון 42.2 ק"מ

08:45- 10 ק"מ מקצה 1

09:00- 10 ק"מ מקצה 2

09:15- 10 ק"מ מקצה 3

09:30- 10 ק"מ מקצה 4

10:45- מקצה 5 ק"מ

13:00- סיום אירוע

ראש עיריית תל-אביב-יפו רון חולדאי ומנכ"ל סמסונג ישראל, מר Crane Koh צילום גיא יחיאלי

לצפייה בסרטון המרתון: https://www.youtube.com/watch?v=ICEt8qV3GNk

אירוע המרתון ביוזמת עיריית תל-אביב-יפו ובהפקת חברת 'כפיים'
מיריית הזינוק ולאורך כל המסלול, אירוע המרתון ילווה במספר רב של אנשי צוות הפקה, אבטחה, סדרנות ורפואה מטעם עיריית תל-אביב-יפו ובאמצעות חברת 'כפיים'
למידע נוסף ,עדכונים, מפת המסלולים והרשמה: www.tlvmarathon.co.il