כותרות אחרונות
Search

עריית גבעת שמואל עורכת פיילוט לעיר חכמה, ניהול עובדי השטח של העירייה באמצעות אפליקציית 'ביט לוגיסטק'.

עריית גבעת שמואל עורכת פיילוט לעיר חכמה, ניהול עובדי השטח של העירייה באמצעות אפליקציית 'ביט לוגיסטק'.

עריית גבעת שמואל אשר מחפשת לשפר את השירות לתושביה, סיכמה עם חברת  'ביט לוגיסטק' על פיילוט באפליקציית ניהול עובדי שטח, אשר מתעדפת משימות בהתאם לחישובי מיקום ותכנון מרחקים, ומנהלת תהליכים מורכבים בפשטות וביעילות. האפליקציה מיועדת לנוחות המפקחים ולשיפור ביצועי הקבלנים.

 

האפליקציה לוקחת את חוזה העבודה על כל סעיפיו והופכת אותו לגנט עבודה מסודר המתחשב בזמן במיקום ובתכולה ושולח למבצע ולמפקח הרלוונטי. האפליקציה נותנת מענה לשינויים און ליין במשימות עובדי השטח תוך בקרת דיווח, תיעדוף ותיעוד ישום המשימות, כולל שלב פיקוח חוזר, עד אישור לתשלום. כל התהליך נעשה באמצעות הסמארטפונים וחיבור למערכת התשלום והכספים ובדרך אפליקטיבית אינטראקטיבית ואוטומטית. בפיילוט מיועדים להשתתף בשלב הראשון מפקחי התברואה, ובשלבים הבאים ישולבו מחלקות נוספות.

 

מערכת נוספת, שבפיתוח היזמים, שתשולב בהמשך, גם היא בגבעת שמואל, תבצע מהפך בניהול ובתפעול משאבי האנוש המחליפים והזמניים בעייריה, החלפות כ"א בגנים עירוניים, סייעות, סדרנים וכדומה מהווה אתגר אמיתי למחלקת משאבי האנוש בעייריה ועולה לה מעל חצי מיליון ש"ח בשנה.

 

ביט לוגיסטק או בקיצור BIT הינה מערכת לניהול תהליכים לוגיסטיים all-in-one שכולה פיתוח ישראלי. לתוכנה מספר ישומים שבבסיסם קיים שילוב של אופטימיזציה של מיקום. כך שבעזרת תיכנון של  המסלול העדיף לביצוע המשימות ניתן לטפל ולייעל את כל השרשרת. המדען הראשי תיקצב את המיזם במעל רבע מיליון ש"ח. עד כה ההשקעה בחברה עומדת על כמיליון וחצי ₪ בהשקעה פרטית של האחים כהן (יזהר ורמי כהן יזמים ובעלי חברות לואו טק: יבוא שיווק ומכירת כלים חד פעמיים וגם חברת ניקיון).

 

יזהר כהן שותף ומנכ"ל ביט לוגיסטק מסר : "ערים חכמות הוא אחד הנושאים החמים היום ומתאפשר בעיקר בזכות הבשלה של הטכנולוגיה והרצון של הערים לספק שירות טוב יותר לתושב תוך ניהול אופטימלי של משאבי העיר, ומעבר לאהבה שלנו הישראלים לטכנולוגיה, הרי שמבינים היום יותר מתמיד שיש כאן אלמנטים של חיסכון בזמן וכסף. לא רק חיסכון אלא ניהול משימות טוב יותר, מקצועי ורציני. יותר ויותר ערים מתעניינות ואנחנו כבר אחרי פיילוט מוצלח בירושלים ושמחים להתחיל פיילוט נוסף עם עריית גבעת שמואל ובקרוב אף עם ערים נוספות שהביעו עניין".  

 

בעיריית ירושלים התנהל פיילוט מוצלח עם אחד מהיישומים של המערכת, שמתמקד בניהול איסוף פחי אשפה מוטמנים. כאשר על הפחים הותקנו חיישנים, אשר באמצעותם ובעזרת אלגוריתם מתוחכם, המערכת יודעת לזהות איזה פח צריך איסוף ומתי. כך שבאופן אוטומטי נקבע מסלול האיסוף הקצר ביותר, ישירות לסמארטפון של הנהגים ומיד אח"כ נשלחת משימה מידגמית לפקחים לוודא ביצוע. יש גם שלבי דירוג הספק ואישור התשלום. הטכנולוגיה מיועדת לחסוך 30% מהוצאות התפעול. ובימים אלו יצאה עריית ירושלים למכרז להקמת התשתית הפיזית. כאשר 'ביט לוגיסטק' תספק לזכיינים את שירותי התוכנה.  

 

ישומי המערכת השונים, כבר מעניינים חברות בינ"ל ומתחילים מגעים בקרוב עם חברות הפצה באירופה ובאסיה לצורך שיווקה לקהלי היעד במדינות נוספות. יעד המכירות של המערכת בשנה זו עומד על כ 300 לקוחות כלומר קצב מכירות שנתי של כ  3.5 מיליון ₪.

 

בישראל חתמה החברה עם חברת "ריווחית" תוכנת ה ERP הנפוצה בישראל, על הסכם שיווק לקוחותיה לישום המיועד לניהול שרשרת האספקה של עסקים קטנים ובינוניים, מבית 'ביט לוגיסטק' ומתנהל מו"מ שמוקדם לדבר עליו להרחבת הפעילות.

אודות ביט לוגיסטק:

ביט לוגיסטק היא מערכת לניהול תהליכים המטפלת בצורה דיגיטלית ואוטומטית בכל השלבים בשרשרת האספקה, כלומר: מכירות, הזמנות, ביצוע ההזמנה, הפצה, אישור אספקה, ארכיון דיגיטלי וגבייה. יתרון שבה הוא ביכולת לבצע תיכנון חכם בעזרת שימוש באלגוריתם מבוסס מיקום. כאשר למעשה כל התהליכים הביצועיים נעשים באמצעות אפליקציות למשתמשי הקצה ללא ממשקים. התוכנה היא וובית ומופצת ובשיטת SAAS כלומר תשלום חודשי לפי שימוש וללא התחייבות.  בעלי החברה הם האחים רמי ויזהר כהן (שהשקיעו מהונם העצמי מעל 1.5 מיליון ש"ח), וכן ניסים חזן מבעלי בית התוכנה webit. החברה ממוקמת במודיעין עלית ועובדים בה כ- 50 מפתחות חרדיות.

 

ביט לוגיסטק שונה מהמתחרים בכך שהיא הנציגה הישראלית היחידה המטפלת בכל החלקים של ניהול שרשרת האספקה  וכבר עומדת בשורה אחת ברמת המוצר מול ענקים מחו"ל. בנוסף, היא שונה מהותית בקהל היעד, המערכת מתאימה גם ללקוחות SMB – קטנים בינוניים שלא יכולים לשאת עלויות גבוהות ורוצים מערכת עם מגוון רחב של יכולות מצד אחד וגמישות ארגונית מצד שני ובנוסף לכל מודל התמחור מאד זול וגמיש. בקיצור גאווה ישראלית,  המערכת כולה פותחה בישראל והיחידה בעולם שמנהלת את כל התהליכים בתוכנה אחת ומעבירה משימות אוטומטיות משלב לשלב לפי ה BI הנהוג בארגון.