כותרות אחרונות
Search

קבוצת "Swiss System" השיקה את הדור הבא של המיטות החכמות, "Smart Bed דור 3.0".

הדור הבר של המיטות החכמות – צילום: אבי בר

 

קבוצת  "Swiss System" השיקה את הדור הבא של המיטות החכמות, "Smart Bed דור 3.0".

קבוצת "Swiss System", נותנת החסות הרשמית לוועד האולימפי בישראל, השיקה את הדור הבא של המיטות החכמות, "Smart Bed דור 3.0". מדובר על טכנולוגיה חדשה פרי פיתוח של שתי חברות ענק, חברת "אוקין" הגרמנית וחברת "גרמין" האמריקאית, ומשווקת בבלעדיות על ידי  "Swiss System", שהביאו לעולם עידן חדש של מיטות חכמות. הטכנולוגיה החדשנית מאפשרת למשתמש לקבל מעטפת שלמה של נתונים לגבי שנת הלילה שלו החל מהרגע שהוא נכנס למיטה ובמהלך כל היממה עד סיום הפעילות היומית וחזרה לשנת הלילה.

 

* הדור החדש מאפשר לראשונה סנכרון עם השעון החכם של "גרמין", שמתעדכן בזמן היציאה מהמיטה בכל המדדים שחיישני המיטה אספו על מנת לבדוק ולמדוד את השפעת איכות השינה על תפקוד המשתמש במהלך היום.

* דור 3.0 של המיטה החכמה כולל גם הפעלה קולית ושעון מעורר המתחיל בביצוע קל של עיסוי והרמה איטית של מפרק הראש.

* באירוע ההשקה שהתקיים היום (חמישי) הוענקה מיטה חכמה לאלוף העולם לנוער בלסינג אפריפה, וזאת במטרה לאפשר מעקב על איכות השינה והשפעתה על הביצועים שלו.

 

הדור הבר של המיטות החכמות – צילום: אבי בר

 

הדור החדש של המיטות החכמות, "Smart Bed דור 3.0", מאפשר לראשונה סנכרון עם השעון החכם של גרמין, שמתעדכן בזמן היציאה מהמיטה בכל המדדים שחיישני המיטה אספו במהלך הלילה על מנת לבדוק ולמדוד את השפעת איכות השינה על תפקוד המשתמש במהלך היום. המשכיות זו בקבלת נתונים לאחר היציאה מהמיטה תאפשר למשתמש להבין היטב את השפעת השינה שלו על התפקוד במהלך היום.

 

לאחר היציאה מהמיטה, מתממשק השעון החכם עם הנתונים שנאספו במהלך הלילה ומקבל תמונה מלאה על רמת המוכנות לתפקד במהלך היום. בכל מקרה של ירידה בכמות הערנות או האנרגיה, יתריע על כך השעון וימליץ על הפעולות הנדרשות על מנת לחזור לתפקוד תקין.

 

הדור הבר של המיטות החכמות – מימין: איציק פלד  מנכ"ל קבוצת "Swiss Syste, משמאל בלסינג אפריפה אלוף העולם לנוער – צילום: אבי בר

 

בין המדדים שהמערכת יודעת לאסוף: זמני שינה קלה; זמני שינה עמוקה REM (שנת חלום); סך זמן ההמצאות במיטה מרגע הכניסה עד רגע היציאה; מדדי נשימה; מדדי דופק; מדדי תזוזות קלות כבדות. כמו כן המערכת יודעת לנטר נחירות, ולשנות בהתאם את מנח המיטה ניטור נחירות ושינוי מנח עד להפסקת הנחירות, ללא כל התערבות של המשתמש.

 

הדור הבר של המיטות החכמות – צג האפליקציה  "Swiss System" דור שלוש – צילום: יח"צ

 

מלבד זו כוללת ה- "Smart Bed דור 3.0" את הפיצ'רים הבאים: מערכת עיסוי; שלוש מערכות הפעלה באמצעות שלט אלחוטי, באמצעות הטלפון ובאמצעות הפעלה קולית. המיטה מגיבה לפקודות קוליות של המשתמש); ארבע יציאות USB; זיכרון מצבי כיוונון מובנים כגון ZERO GRAVITI; תאורת לד מובנית כולל, עמעם לשינוי עוצמת האור; שעון מעורר המתחיל בביצוע קל של עיסוי והרמה איטית של מפרק הראש.

 

הדור הבר של המיטות החכמות – בנות נבחרת ההתעמלות האולימפית  –  צילום: אבי בר

 

המעקב יימשך מספר חודשים, והוא ייעשה על ידי הצוות המדעי של הוועד האולימפי וד"ר מיכה גרוס מומחה להפרעות שינה מטעם קבוצת "Swiss System" יבואנית ה- "Smart Bed" דור שלוש.

 

הדור הבר של המיטות החכמות – אלוף העולם לנוער בלסינג אפריפה  –  צילום: יח"צ

 

האתלט אפריפה הדהים מדינה שלמה כשזכה במדליית זהב היסטורית באליפות העולם לנוער עד גיל 20 בריצה עד 200 מטר. אפריפה הוא האצן הרביעי בהיסטוריה שירד מזמן של 20 שניות למרחק של 200 מטר בגילאי נוער.

 

 

איציק פלד  מנכ"ל קבוצת "Swiss System", יחד עם   בלסינג אפריפה אלוף העולם לנוער  –  צילום: אבי בר

 

 

באירוע השתתפו גם בנות נבחרת ההתעמלות האולימפית שחזרה בימים אלו עם מדליית זהב מהתחרות מגביע העולם הראשון לשנת 2023 וכפי שידוע כבר השיגה את הכרטיס האולימפי למשחקים בפריז 2024.

 

מימין: יעל ארד יו"ר הועד האולימפי, בנות נבחרת ההתעמלות האולימפית. איציק פלד  מנכ"ל קבוצת  "Swiss System", בלסינג אפריפה אלוף העולם לנוער  –  צילום: אבי בר

 

יעל ארד, יו"ר הוועד האולימפי: "יש לנו משימה לאומית מאוד כבדה, לייצר מצוינות ישראלית. הייצוג בזירות הבינלאומית דורש הרבה עבודה של הספורטאים, ושל כולנו לתת את התנאים הכי טובים, להגשים את הפוטנציאל שלהם. החבירה אל  "Swiss System" היא לא רק תמיכה כלכלית. זה הרבה יותר מזה. זה הערכים המשותפים. זה מבטא גם את המצוינות הישראלית. זה חיבור טבעי וזה מכפיל כח. הייתי במקום הזה, והתחושה של ספורטאי, שיש אנשים מאחוריו, נותנת כח מאוד גדול".

 

הדור הבר של מיטה חכמה איציק פלד  מנכ"ל קבוצת "Swiss System –  צילום: אבי בר

 

איציק פלד, מנכ"ל קבוצת "Swiss System": "היום ברור שאיכות השינה משפיעה באופן דרמטי כמעט על כל אספקט ביום יום שלנו: רמת הערנות, יכולת ריכוז, מצב הרוח, רמת התפקוד שלנו ועוד. לא סתם אנחנו רואים היום השקעה טכנולוגית אדירה בפיתוח מיטות חכמות. אני שמח שבדור החדש של המיטות החכמות הצלחנו לרתום שתי חברות ענק כדי להבטיח איכות שינה איכותית למשתמש."

 

עוד הוסיף פלד: "אנחנו גאים להיות שותפים לדרך של הוועד האולימפי. זו זכות שלנו להיות חלק מפיתוח הספורט בישראל, ורואים בחיבור הזה חיבור טבעי. אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה עם אלוף העולם אפריפה ומעמידים לרשותו את הטכנולוגיה החדשנית ביותר בתחום השינה".

 

קבוצת  "Swiss System"

רחוב גבורי ישראל 26 נתניה