כותרות אחרונות
Search

רואה חשבון מהמרכז חשוד בניהול מערך להפצה ולקיזוז חשבוניות פיקטיביות ושיבוש מהלכי משפט.

 

 

רואה חשבון מאזור המרכז חשוד בניהול מערך להפצה ולקיזוז חשבוניות פיקטיביות ושיבוש מהלכי משפט.

 

כתב אישום כנגד רו"ח וחברה בע"מ שבבעלותו ובניהולו, הוגש לבית משפט השלום בפתח תקווה. כתב האישום מייחס לנאשם שורת עבירות של הפצה ושל קיזוז חשבוניות פיקטיביות בסכום מע"מ כולל של כ-730 אלף ₪, וכן עבירות של שיבוש מהלכי משפט. כתב האישום הוגש על ידי עו"ד עילית פאלוך ועו"ד ירון ימין ממחוז מרכז, לאחר חקירה של מחלקת חקירות מע"מ ירושלים.

 

הנאשם שימש גם כרואה החשבון הרשום של החברה ומשרדו ניהל את ספרי החשבונות של החברה ושל לקוחותיו השונים. על פי כתב האישום, המפרט עשרה אישומים שונים, הואשם החשוד בניהול מערך להפצת חשבוניות פיקטיביות לאחרים ולעצמו, תוך שימוש בשמות לקוחותיו, וזאת מבלי ידיעתם. על פי החשד, הוא הנפיק ומסר לעוסקים שונים חשבוניות מס כוזבות, באמצעותן ניכו תשומות שלא כדין בספרי הנהלת החשבונות של עסקיהם. הסכום הכולל של  החשבוניות הפיקטיביות שהנפיק הנאשם על פי החשד עומד על 4,410,412 ₪, וסכום המס הגלום בהן עומד על 666,550 ₪.  עוד עולה מכתב האישום כי הנאשם חשוד בניכוי תשומות פיקטיביות על שם עוסקים שונים בשם החברה שבבעלותו בסכום כולל של 441,566 ₪, כאשר מס התשומות הנובע מהן הוא 64,159 ₪, וזאת במטרה להתחמק מתשלום מס בו הייתה החברה חייבת.

 

בנוסף, מואשם הנאשם בכך ששיבש מהלכי משפט והטריד עד שהוא לקוח שלו, באמצעות שיחה טלפונית שניהל עמו מיד לאחר חקירתם במשרדי מע"מ פתח-תקווה, בחשד לניכוי חשבוניות כוזבות שהפיץ לו הנאשם. במהלך השיחה עם העד נשמע הנאשם נוזף בו בגין דברים שמסר בחקירה כי הנאשם הוא זה שנתן לו את החשבוניות הכוזבות,  וכן הטיח בו ש"פתח עליו פה" וכי "אם היה אומר שאינו זוכר כלום אז לא היה קורה כלום", הנאשם אף הבטיח לעד פיצויים ותשלום כספי תמורת החשבוניות הכוזבות בהן חויב.

 

לבסוף, מואשם החשוד כי המשיך ושיבש מהלכי משפט, בכך שמיד ובסמוך לפתיחת החקירה בתיק העלים והסתיר את כל חומרי הנהלת החשבונות שהחזיק וניהל במשרד רואה החשבון שלו בישוב בו הוא מתגורר עבור לקוחותיו השונים ועבור החברה שבבעלותו, העלים ציוד מחשוב ואף עלה חשד כי הוא ביים פריצה למשרדו.