כותרות אחרונות
Search

הודות לענן של אמזון ווב סרוויסס (AWS) מריצה gett את האתר והאפליקציה שלה על מאות שרתים וירטואליים

Gett ממשיכה להשתפר ולהתחדש

הודות לענן של אמזון ווב סרוויסס (AWS)  מריצה gett את האתר והאפליקציה שלה על מאות שרתים וירטואליים

Amazon Elastic Compute Cloud Amazon EC2 

"אמזון ווב סרוויסס (AWS) היא חברת טכנולוגיית הענן המתקדמת ביותר, אשר מציעה את טווח השירותים הרחב ביותר. זו הסיבה לבחירת החברה שלנו להשתמש ב-AWS מהיום הראשון", כך אומר ליאור בר-און, הארכיטקט הראשי של Gett.

Gett (המוכרת לרבים בשמה הקודם: גט טקסי), התחילה את פעילותה כסטארט-אפ ישראלי, המחבר בין נוסעים לנהגי מוניות ברחבי תבל, כך שיוכלו להזמין מונית באמצעות אתר החברה או אפליקציית מובייל מבוססת GPS. בשנה האחרונה מרחיבה Gett את היצע השירותים שלה, עם שירות משלוחים.

"אנחנו צומחים כיום בשיעור של 300% בשנה", אומר בר-און. כדי לתמוך בגידול מהיר זה, נדרשת מGett-  יכולת להגדיל במהירות את האתר ואפליקציית המובייל שלה. בנוסף, כדי לקבל החלטות עסקיות מושכלות המבוססות על נתונים מהשטח, Gett רוצה גם פתרון ניתוח נתונים חזק.

"אנחנו זקוקים ליכולת לבצע שינויים באופן מידי, בין אם על ידי הוספת כוח מחשוב או זיכרון, ניסוי טכנולוגיה חדישה במהירות, או הגדרת אשכול Hadoop של מאות צמתים למשך מספר ימים", אומר בר-און.

כדי לעמוד בדרישותיה העסקיות בחרה Gett להשיק את פלטפורמות אתר האינטרנט והמובייל שלה על הענן של AWS. החברה משתמשת ב- Auto Scaling כדי להתאים את קיבולת EC2 שלה ולהגדיל או להקטין אותה באופן אוטומטי, בהתבסס על ביקושי משתמשים. לאחרונה בחרה Gett להפחית חלק מעלויותיה על ידי ניצול Amazon EC2 Spot Instances, מה שמאפשר ללקוחות להשתמש בקיבולת Amazon EC2 נוספת, במחיר מוזל בהליך של מכרזים.

Gett משתמשת גם בפתרון Amazon Redshift כמחסן הנתונים העיקרי שלה. "אנחנו מזינים סוגים שונים של  נתוני פעילות עסקית לתוך Redshift, כולל רישומי שינויים, טרנזקציות, ונתוני נסיעות", אומר בר-און. בנוסף, Gett משתמשת במערכת AWS CodeCommit כשירות גיבוי והתאוששות מאסון עבור אחדים מתהליכי ה-DevOps שלה.

gett-1

בשימוש ב-AWS יכולה Gett להרחיב את אפליקציית המובייל והאתר שלה כדי לעמוד במספר ההולך וגדל בהתמדה של משתמשים. "אנחנו יכולים להרחיב את השירות שלנו ככל שנצטרך ובמהירות שנידרש לה", אומר בר-און. "אנחנו יכולים להקצות שרתים חדשים בתוך דקות בלבד. בכך, אנחנו יודעים שנוכל לעמוד מיידית, בקצב המהיר של צמיחת עסקינו".

Gett מסוגלת להגדיל קיבולת עבור אופטימיזציית ביצועים, תוך הפחתת עלויות משמעותית, באמצעות שימוש ב- Amazon Ec2 Spot Instance. "אנחנו חוסכים מדי שנה 800,000 דולר בזכות ניצול Amazon EC2 Spot Instance", אומר בר-און.

Gett משתמשת במערכות Amazon Redshift ו-EMR כדי להפיק תובנות עסקיות חדשות מהנתונים שלה. לדוגמא, בחברה יכולים לנתח אירועי-עבר, כמו הקשר בין הצגת יעד הנסיעה לנהגים בשלבים מוקדמים של הליך ההזמנה, לעומת רצון הנהג לקבל את כל סוגי הנסיעות. "AWS משפרת ומתחדשת כל הזמן, והפלטפורמה ממשיכה להתפתח במהירות", אומר בר-און. "אנחנו שמחים לעקוב אחרי AWS אל העתיד".