כותרות אחרונות
Search

30 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 270,000 ₪ נגזרו על יבואן מוצרי צריכה בגין ביצוע עבירות מס בסכום כולל של כ-2 מיליון ₪

 

 

30 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 270,000 ₪ נגזרו על יבואן מוצרי צריכה בגין ביצוע עבירות מס בסכום כולל של כ-2 מיליון ₪

בית משפט השלום בבאר- שבע גזר 30 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ממושך וקנס כספי בסך 270,000 ₪ על בעליה של חב' ליבוא, שהורשע לפני כשנה וחצי, יחד עם החברה, בשני אישומים מתוך ארבעה בכתב אישום שעניינו ביצוע עבירות מע"מ בהיקף של כ-2 מיליון ₪ וכן, ביצוע עבירות מכס בהיבט של חוקיות יבוא.

 

ע"פ כתב האישום המתוקן, החברה בהוראתו והנחייתו של היבואן, רשמה בכזב בספרי הנהלת החשבונות, במהלך שנת 2009, מס תשומות על סמך 304 מסמכים הנחזים להיות קבלות עבור תשלומים שבוצעו בסין. הסכומים ע"פ החשבונות הסיניים נרשמו ודווחו כהוצאות/ קניות בהנהלת החשבונות של החברה ונרשמו גם בכזב, כמס תשומות. על סמך חשבוניות הסיניים דיווחה החברה בהנחייתו ובהוראתו היבואן, בדוחו"ת התקופתיים מס תשומות שלא כדין, וכך הקטינו את סכום המע"מ האמיתי שהיה עליה  לשלם בסך של כ-2 מיליון ₪.

 

בנוסף, הורשעו החברה ובעליה, בהברחת 1500 קרטונים של פיקות לאקדחי צעצוע וזאת מבלי שהוצהר עליהם ומבלי שהיו בידיהם ההיתרים הנדרשים ע"פ חוק ובמעשיהם יצרו סכנה לשלום הציבור. 

 

במסגרת גזר הדין, גזר בית המשפט על נאשם נוסף בפרשה, יועץ מס במקצועו שנתן לנאשמים שירותי הנה"ח וייעוץ, מאסר בפועל אשר ירוצה בדרך של עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס כספי בגין ביצוע עבירות לפי חוק מע"מ.

 

התיק נוהל ע"י עו"ד מהיחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים. כתב האישום הוגש בעקבות חקירה מורכבת שנוהלה בשיתוף פעולה על ידי חקירות מכס ומע"מ תל-אביב והמרכז ובקרת יבוא – בית מכס אשדוד.

 

כב' השופטת בבואה לגזור את הדין, כתבה: "בענייננו מדובר בתרמית בינלאומית שנוהלה במשך שנת מס מלאה, כללה 304 חשבוניות שונות מתוך כרטסת של ספק סיני. העובדה שנוהלו שני משרדים באמצעות הנאשמת, האחד בארץ והאחר בסין, הקלו על התרמית. מדובר בנסיבות יוצאות דופן לחומרה, בוודאי ועל כן סכום המחדל כשלעצמו אינו מצביע די הצורך על מידת הפגיעה בערכים המוגנים…".