כותרות אחרונות
Search

עכשיו כדאי יותר מתמיד, לצאת מהבית ולהגיע לגן הבוטני בירושלים!

צילום: יהודית מרכוס

 

עכשיו כדאי יותר מתמיד לצאת מהבית  ולהגיע  לגן הבוטני בירושלים!

פורים-ימים שלישי, רביעי 10-11.03, בין השעות 10:00-15:00

 סיור בחממה הטרופית * סיור ברכבת הגן * סדנת יצירה לילדים * משחק בינגו בחלקת אפריקה הדרומית.

הפעילות כלולה במחיר הכניסה, הכניסה לגן החל מהשעה 09:00-17:00.

 

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים מזמין את הקהל הרחב, ילדים ומבוגרים, זוגות ומשפחות, לצאת מהבית אל טבע קסום בגן הבוטני הגדול בישראל, המשתרע על פני 120 דונם של מרחב פתוח, נקי עם אוויר צלול כיין. הגן הינו פנינת טבע בלב העיר המעניק למבקריו חוויית בילוי באווירה ירוקה ומיוחדת, אטרקציה מצוינת למחפשים בילוי איכותי לילדים בטבע הפתוח.

 

בימי שלישי עד רביעי בתאריכים 10-11.03 יתקיימו שפע פעילויות לכל המשפחה במחירים שווים לכל כיס, החל מהשעה 10:00 עד השעה 15:00:

סיור בחממה הטרופית החדשה (10:00-15:00) מכניס את מבקרי הגן לתוך פנינת יופי טבעית בה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. בחממה הטרופית כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור טרופי, בעוד החלק השני הוא אזור המדבר; שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת לאקלים לפי אזורים גיאוגרפיים בעלות סביבות אקולוגיות המציגות מנעד גדול של בתי גידול. * הסיור מיועד לכל המשפחה ונגיש לעגלות וכיסאות גלגלים.

 

צילום: יהודית מרכוס

 

סיור ברכבת הגן (יוצא כל שעה עגולה 10:00-15:00( לוקח את קהל המבקרים לסיבוב באוויר הצח כדי לראות את נוף מפעים וייחודי בעל מגוון עצום של פרחים, עצים ועוד 6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). * מתאים לגיל 2 ומעלה

 

סדנת יצירה לילדים (10:00-15:00) בה יתנסו להכין יצירות מיוחדות וסביבתיות מתוך הטבע השופע בגן ובעזרת חומרים ממוחזרים. הסדנה מועברת על ידי מדרכים מוסמכים, ואת היצירות ניתן גם לקחת הביתה. *מתאים לגיל 4 ומעלה

 

משחק בינגו חוויתי שילווה את כל המשפחה במהלך הביקור בחלקת אפריקה הדרומית מייצגת את דרומה של היבשת וחבל הכף והיא בעלת חשיבות בוטנית רבה. ניתן לראות באזור זה בגן נופי סוואנה ומדבר מיוחדים במינם, פינות חמד וגם מערות קבורה שהתגלו מימי בית שני.  *מתאים לגיל 5 ומעלה.

 

סיור לכל המשפחה בחממה הטרופית. צילום תום עמית

 

 

עלות: הפעילות כלולה במחיר הכניסה:  35 ₪  ילד/מבוגר.  ילד ירושלמי: חינם בהצגת ת.ז.  מנויים: חינם

פרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012 ובאתר  https://www.botanic.co.il/

 

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הנו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות ריחות מרהיבים לאורך כל השנה.