כותרות אחרונות
Search

ASSA ABLOY ישראל השתתפה בועידת EUROPEAN BIM SUMMIT 2019 בברצלונה

ASSA ABLOY ישראל השתתפה בועידת EUROPEAN BIM SUMMIT 2019 בברצלונה 

ASSA ABLOY, החברה המובילה לפתרונות נעילה, השתתפה בועידת EUROPEAN BIM SUMMIT 2019 (EBS19) שהתקיימה באפריל 2019 בברצלונה. בוועידה שהציגה פורמט חדש, הכולל מקרי בוחן ברמה גבוהה מאוד, השתתפו אנשי מקצוע מ-18 מדינות ובהן ישראל.

 

מטרת הועידה הייתה להציג מגמות עכשוויות ועתידיות בעולם בנושא BIM וכן מקרי בוחן מובילים במדינות השונות.

 

מתודולוגית BIM – Building Information Modeling –  כוללת את כל נתוני הבנייה ומסוגלת להדמות איך ייראה המבנה על כל מרכיביו, לחזות את הקשיים הצפויים בשלבי הקמתו ולחסוך עלויות. היא הפכה לכלי יעיל ביותר עבור קבלנים, אדריכלים ויזמים ומדינות רבות כוללות אותה כיום כחלק מתקינת הבנייה שלהן.

 

ASSA ABLOY מספקת פתרונות נעילה ואבטחה המתאימים למבנה ולדרישות הלקוח, בפשטות, בנוחות ותוך התחשבות בסביבה. עיקר פעילות החברה בפרויקטים ציבוריים: מוסדות חינוך, מוסדות ממשלתיים, בריאות, מלונאות, תעשייה, מסחר ומשרדים, מבני ציבור, תחבורה ציבורית, קמעונאות ומגורים.

 

תהליך האיפיון לדלתות מתבצע תוך שיתוף פעולה עם המתכננים, כאשר מתקבלת רשימת דלתות עם תכנית אדריכלית, דרישות יועצי בטיחות ויועצי ביטחון ובהמשך מספקים רשימת פרזול מפורטת לכל פתח בפרוייקט.

 

ב- ASSA ABLOY זיהו שהעולם עובר מניהול תכניות לניהול המודל ועל כן פיתחו בחברה כלי ייעודי לאיפיון בסביבת BIM – Openings Studio.

 

השימוש בתוכנה נעשה לאורך מחזור חיי הפרויקט משלב התכנון והאפיון, דרך המכרז ועד לבניה ולתחזוקת המבנה. כל דלת בפרויקט מקבלת את מלוא המידע המפורט: מידות, חומרים, דרישות בטיחות, חסינות אש, כיוון פתיחה ועוד…

 

בתמונה מימין: לואיס איגלסיאס, מנהל תחום BIM, ASSA ABLOY ספרד ופורטוגל ודן עודד, מנהל תחום BIM, ASSA ABLOY ישראל

 

עם סיום עבודת האפיון ניתן לייצא את המידע על הדלתות למודל ב- REVIT ולקבל על גבי המודל מידע מפורט וכן קיימת אפשרות לייצא את רשימת הדלתות ולקבל פירוט מלא על החומרים, הגדלים ואפילו עלויות.

 

דן עודד, מנהל תחום BIM, ASSA ABLOY ישראל, מציין שנושא הכנס השנה היה מתודולוגיית ה BIM במדינות סקנדינביה. "יש לנו כאן בישראל הרבה מה ללמוד מההצלחות והכישלונות שעברו מדינות אלו עד שהגיעו לרמה המתקדמת שהגיעו אליה, המכנה המשותף של כולן הוא שכולם מבינים את היתרונות הברורים של שיתוף המידע והחיסכון האדיר בעלויות, יש להם גיבוי של הממשל אשר מחייב להטמיע BIM בפרויקטים ציבוריים. אצלנו התהליך נמצא בהתהוות וניתן להניח שנלך בדרך דומה.

 

ASSA ABLOY  ישראל מטמיעה בימים אלה את פלטפורמת Openings Studio  אצל המתכננים בהצלחה רבה, אנחנו מאד מתרגשים לקראת התהליך שאנחנו הולכים לעבור בשנים הקרובות."