כותרות אחרונות
Search

"ROCK & POP GALLERY" – תערוכת דיוקנאות ודימויים מהרוק והפופ הישראלי – מחסן 2, נמל יפו בנמל יפו – פתיחה מוצ"ש 16.3 בשעה 19:00

סימנים של חולשה – צילום: רן גולני

 

 

"ROCK & POP GALLERY" – מחסן 2, נמל יפו בנמל יפו.

תערוכת דיוקנאות ודימויים מהרוק והפופ הישראלי של הצלם רן גולני

אוצר: זאב נחמה

אירוע פתיחת התערוכה מוצ"ש 16.3 בשעה 19:00

הכניסה חופשית

 

ROCK & POP GALLERY תערוכת דיוקנאות ודימויים מהרוק והפופ הישראלי של הצלם רן גולני, אותה אוצר זאב נחמה, תפתח בנמל יפו ביוזמת עיריית תל אביב- יפו במוצאי שבת, 16 במרץ. בתערוכה יוצגו כ- 40 צילומים של מוזיקאים ומוזיקאיות ולהקות שנבחרו על ידי גולני ונחמה, רובם מתחילת שנות ה-90 ועד היום עם עבודות חדשות שנוצרו במהלך העבודה על התערוכה.

 

אייל גולן – צילום רן גולני

 

בין האמנים והאמניות המופיעים בצילומים- מופע הארנבות של ד״ר קספר מהימים הראשונים כצמד ובהמשך כלהקה, פורטיס ושלומי ברכה, ג׳וני שועלי והחיפושית בשדרות רוטשילד, ירמי קפלן בבית הקברות לסירות ביפו, בלקן ביט בוקס בזירת אגרוף, יהודה קיסר לבוש כאלביס, מאור כהן, אייל גולן בצעירותו ועוד. כמו כן, יוצגו עבודות אישיות של גולני שמצאו דרכן לקאברים של אלבומים וסינגלים.

 

החיבור בין גולני לנחמה, אוצר התערוכה, החל בשנות ה-90 כשאתניקס הגיעו להצטלם בסטודיו של גולני לכתבה על זכייתם בתואר להקת השנה. מהמפגש הזה נולדו בהמשך מספר שיתופי פעולה מוצלחים לאורך השנים, כאשר צילומיו של גולני מלווים את הפרומואים ועטיפות האלבומים של אתניקס. אחד משיתופי הפעולה המשמעותיים ביניהם היה בניית התדמית לצילום האלבום הראשון של אייל גולן, "בלעדייך" שאתניקס כתבו והפיקו.

 

סימנים של חולשה – צילום: רן גולני

 

רן גולני: "לא מדובר בתערוכה נוסטלגית, אלא תערוכה העוסקת בזמן בזיכרון ושרידות, המבוטאת דרך האימאג׳ים מעולם הרוק והפופ הישראליים."

 

זאב נחמה: " ״רוק ופופ הם סגנונות מוסיקה של חגיגה לאוזניים – במקרה של רן גולני הצלם- הם גם חגיגה לעיניים. אומנות מושלמת.״

 

התערוכה פתוחה לקהל הרחב החל מה-16 במרץ בשעה 19:00 בימי רביעי, שישי ושבת ותהיה זמינה לציבור המבקרים בנמל בחודש הקרוב.

 

שעות פתיחה:

רביעי 16:00 -22:00

שישי 10:00- 16:00 

שבת 10:00- 18:00

מחסן 2, נמל יפו

הכניסה חופשית