כותרות אחרונות
Search

זכיות ארכיטקטוניות יוקרתיות לפירמת ישר אדריכלים-תל אביב, בתחרות היוקרתית ה- "CTBUH" המועצה הלאומית לגורדי שחקים לשנת 2024.

מגדלי דה וינצ'י – צילום: עמית גירון

 

 

על הגובה – הישג עולמי מפואר

זכיות ארכיטקטוניות יוקרתיות לפירמת ישר אדריכלים-תל אביב, בתחרות היוקרתית ה- "CTBUH" המועצה הלאומית לגורדי שחקים לשנת 2024.

פירמת ישר אדריכלים, בראשה עומד אדריכל העל אבנר ישר, זכתה בשני פרסים יוקרתיים בתחרות הבינלאומית השנתית של ארגון הCTBUH- העולמי (המועצה הלאומית לגורדי שחקים ולבנייה אורבנית) לשנת 2024 עבור שני מגדלים בתל אביב אשר בנייתם הושלמה השנה.

* מגדלי Da Vinci  – של ישראל קנדה ואקרו נדל"ן

* מגדל Aviv Limited Edition – של קבוצת אביב (דורון אביב ודפנה הרלב)

 

ישר אדריכלים הגישה השנה שתי מועמדויות לתחרות עבור שני הפרויקטים, ואלה זיכו את המשרד בשני פרסי מצוינות יוקרתיים "Awards of Excellence" בקטגוריות הבאות:

 

מגדלי דה וינצ'י Da Vinci זכה בקטגוריית Best Tall Building in the Middle East and Africa – הבניין הגבוה הטוב ביותר במזרח התיכון ובאפריקה.

 

 

מגדלי דה וינצ'י – צילום: עמית גירון

 

 

מגדל Aviv Limited Edition זכה בקטגוריית Best Tall Building Under 100 meters – הבניין הגבוה הטוב ביותר שגובהו מתחת ל-100 מטר.

 

 

מגדלי אביב-  צילום: הראל גלבוע

 

 

פירמת ישר אדריכלים תציג את שני הפרויקטים הזוכים בכנס השנתי של CTBUH שיתקיים בספטמבר 2024 בלונדון ובפריז, ותתחרה על הפרס הגבוה ביותר: "הבניין הכי טוב בעולם" (תואר שזיכה את המשרד בפרס בשנת 2021 עבור מגדל משרדים ToHa).

 

אדריכל אבנר ישר: "בעבודת עמל רבת שנים תכננו ובנינו את פרויקט דה וינצ׳י ואת פרויקט Limited Edition, במחשבה ובתשוקה ליצור סביבת חיים טובה יותר עבור אנשים. אנחנו נרגשים מאוד, במיוחד בתקופה זו, לזכות בפרסים בינלאומיים שמביאים גאווה לא רק לנו, אלא למדינת ישראל".

 

דורון אביב, יו"ר קבוצת אביב: "התרגשנו מאוד כשקיבלנו את ההודעה על הזכייה על הפרויקטAviv Limited Edition , פרויקט ייחודי במיקום אסטרטגי בתל אביב, בן 19 קומות עם נוף מרהיב לים, כשכל העיר פרוסה בפניו. הפרויקט נבנה על בסיס הסטנדרטים הגבוהים והחדשניים ביותר של קבוצת אביב. אין תחושה מספקת יותר, במיוחד בימים אלו, שפרויקט שלנו מישראל זוכה בפרס בינלאומי. קבוצת אביב תמשיך לבנות עבור לקוחותיה בסטנדרט הגבוה והמקצועי ביותר".

 

כמדי שנה, התחרות היוקרתית CTBUH Awards Program בחנה את גורדי השחקים החדשניים ביותר בעולם. עשרות פרויקטים מרחבי העולם הגיעו לגמר והוצגו בפני חבר שופטים בינלאומי. גורדי השחקים נבחנים על פי קטגוריות שונות, בהן: איכות התכנון, בנייה ירוקה, ירידה לפרטים וחיבורם לקונטקסט האורבני ועוד…

 

שתי הזכיות בתחרות של פירמת ישר אדריכלים נקטפו עבור מגדלי דה וינצ'י בתל אביב (של אקרו נדל"ן וישראל קנדה) ועבור מגדל אביב באחימאיר בתל אביב (של קבוצת אביב / דורון אביב ודפנה הרלב).

 

מגדלי אביב-  צילום: הראל גלבוע

 

על עיצוב ותכנון מגדל Aviv Limited Edition:

מגדל Aviv Limited Edition נבנה על ידי קבוצת אביב של יו"ר החברה דורון אביב ומנכ"לית החברה דפנה הרלב. המגדל ממוקם ברחוב אחימאיר בתל אביב. הוא מיועד ברובו למגורים, משרדים ומסחר, כולל 64 יח"ד במגדל מגורים בן 20 קומות עם נוף מרהיב לים כשכל העיר פרוסה בפניו. היקף שטח המגדל עומד על 24,000 מ"ר. המגדל, שתוכנן על פי סטנדרטים גבוהים וחדשניים, מורכב מ-17 מפלסי מגורים מעל 2 קומות מסחריות ועם 4 מפלסי חניה תת קרקעיים. מדובר בפרויקט בעל אלמנטים עיצוביים מורכבים וייחודיים. המגדל מבוסס על גיאומטריה מרחבית מגוונת, היוצרת מרפסות גג גדולות לכל גובה הבניין, ולא רק בדירות הגג כפי שמקובל, מבנה המאפשר מגוון גדל של דירות עם מרפסות גדולות ופריסות ייחודיות. המבנה הייחודי של הבניין מאפשר מיקסום השטחים והמרפסות המשקיפים אל הים – האתגר התכנוני היה לייצר כמה שיותר דירות ייחודיות עם הפנים לים. הבניין ממוקם על נקודת הקרקע הגבוהה ביותר בשכונת רמת אביב ג', והצפיפות הנמוכה של הבניינים סביבו מאפשרת נוף פתוח לים. המגדל מזכיר "קובייה הונגרית" במבנה שלו, כאשר הדירות מסודרות ב-6 מקבצים של 3 קומות, העומדות זו על גבי זו, באופן שכל מקבץ של 3 קומות פונה ב-15 מעלות סביב נקודת המרכז של התבנית. בתכנון הפרויקט היה חיפוש אחר חידוש אדריכלי שיבטא את הסביבה העירונית המשתנה, שהופכת מיום ליום ליותר תוססת ופעילה. שכלול הטיפול בנפח המגדל, והדינמיות הצורנית, מציעים איכויות חדשות עבור הדיירים, כדוגמת: הפניה אופטימלית לנוף, יצירת מרפסות מגוונות ותחושת אינדיבידואליות שאינה קיימת במגדל חזרתי. מגדל Aviv Limited Edition מבטא את הוכחה לכוחה של האדריכלות, וליכולתה להשפיע.

 

 

מגדלי דה וינצ'י – צילום: עמית גירון

 

 

על עיצוב ותכנון מגדלי Da Vinci:

פרויקט מגדלי Da Vinci, בתכנון ישר אדריכלים, נבנו ביוזמת שתיים מחברות הנדל"ן המובילות בישראל: אקרו נדל"ן וישראל קנדה. המגדלים ממוקמים ברחוב ליאונרדו דה-וינצ'י 12 פינת רחוב אליעזר קפלן 19 בתל-אביב, נושק לצירי תחבורה ראשיים בתל-אביב. בנייתם נסתיימה השנה (2024). המגדלים, המיועדים למגורים, מסחר ומבני ציבור, כוללים 412 יח"ד ב-2 מגדלים המתנשאים לגובה של 42 קומות, ובגובה של 155 מטרים. היקף השטחים לתעסוקה, ציבור ומסחר עומדים על  כ- 36,000 מ"ר, היקף השטחים התת קרקעיים עומדים על כ-40,000 מ"ר.

                                                                                                                                                                    

מדובר בפרויקט של עירוב שימושים אשר משלב בתוכו מסחר בקומת הקרקע, וקומות תעסוקה ומבנה ציבור בבינוי מרקמי. מעל, בשני מגדלי מגורים, משולבות גם דירות בשכירות מוגנת, חדר כושר ובריכה. הפרויקט בכללותו תוכנן סביב כיכר פנימית המאפשרת שהות בחוץ לכלל דיירי הפרויקט. בניין המשרדים, בפרט, תוכנן סביב שלוש דפנות של אותה כיכר פנימית, על מנת לאפשר קשר ישיר בין חללי המשרדים והחוץ. הכניסה לשני הגרעינים המשמשים את בניין המשרדים הינה מאותה כיכר פנימית, והמעליות מובילות ל"מסדרון" חיצוני המקיף את הכיכר, כך שהדרך למשרד נעשית כולה בחוץ. פתרון תכנוני זה מאפשר להצמיד מרפסת גן בכניסה לכל משרד. כמו כן, תחום המרפסת נועד על מנת לאפשר לעבוד באוויר הפתוח, וכן מעודד מפגשים חברתיים בין דיירי הקומה. בנוסף, על גג בניין המשרדים גג ירוק משותף ועליו מגוון פינות ישיבה והצללה, לצד עצים.

 

הפרויקט מתוכנן כמבנן הכולל 2 מגדלי מגורים בחלקו המזרחי ומבנה מרקמי המיועד  לתעסוקה,  הבנוי סביב כיכר פתוחה בשטח של 1,000 מ"ר. בחלקו המערבי מבנה מרקמי הכולל כיכר פתוחה הכוללת כניסות למבנה ציבור ושטחי מסחר בקומת הקרקע ולמגדלי המגורים ואגף משרדים המחובר בדופן המזרחית למגדלי המגורים. בין מגדלי המגורים, בגובה קומת המשרדים האחרונה, בריכת שחיה במבנה גשר, לשימוש דיירי מגדלי המגורים, שטחים עבור רווחת הדיירים מוצעים בצמוד לבריכה ובקומה נוספת בתחום מגדל המגורים. הגישה אל הכיכר המשמשת ככיכר פתוחה נעשית באמצעות 3 כניסות רחבות, מפארק שרונה הצפוני, מרחוב קפלן ומרחוב דה וינצ'י.

 

על ארגון CTBUH:

ארגון ה- CTBUH הינו גוף בינלאומי ללא מטרות רווח, אשר הוקם בשנת 1969, והפך ברבות השנים לגוף מרכזי ומוכר בתחומי החקר, הדיווח והדירוג של בניינים רבי קומות ותכנון אורבני מסביב לעולם. בכל שנה מתקיימת תחרות בטקס יוקרתי, אליה מתלווה הוצאה של ספר בו מדורגים הבניינים הטובים בעולם, לפי קטגוריות שונות ואזורים גיאוגרפיים. הפרויקטים הזוכים בתחרות מציגים תהליכים וחידושים שתרמו למקצועות העיצוב, העצימו את הערים בהן הוקמו ואת תושביהן. המטרה היא לספק מבט מקיף ומתוחכם על הבניינים, החללים והטכנולוגיות, תוך התמקדות בביצועים משופרים, במיוחד אלה בעלי ההשפעה הגדולה ביותר על האנשים המשתמשים בהם מדי יום.

 

על משרד ישר אדריכלים:

משרד ישר אדריכלים הוא ממשרדי האדריכלים המובילים במדינה ומועסקים בו 130 עובדים. משרד ישר אדריכלים נוסד בשנת 1956 על ידי האדריכל יצחק ישר ז"ל, ומנוהל כיום על ידי בנו, אדריכל העל אבנר ישר, שמשמש גם כבעלים של המשרד. המשרד מבוסס על יצירתיות ומצוינות אדריכלית ועוסק בארכיטקטורה ועיצוב בינלאומיים מן השורה הראשונה.

 

בשנים האחרונות משרד ישר אדריכלים תכנן את הפרויקטים המובילים והנחשקים בארץ והוא חתום על גורדי השחקים ועל המבנים הגבוהים והמתוחכמים ביותר שמקשטים את קו הרקיע של ישראל, בהם: מתחם תעסוקה ToHa, מגדלי דה וינצ'י בתל אביב, מגדלי לנדמרק, קמפוס מיקרוסופט, מגדלי בסר, מטה SAP, אולמות התצוגה של דלק מוטורס, רוטשילד 1, רוטשילד 17, מגדלי W, W PRIME, רום (בפארק צמרת), בית אפל בהרצליה, מגדלי בורסת היהלומים (520 מטר, 120 קומות), מגדלי מת"ם מזרח ועוד.

 

אתר האינטרנט של החברה: https://yashararch.com/

 

מגדלי Da Vinci דה וינצ'י – תכנון: ישר אדריכלים. קרדיט צילום: עמית גירון

מגדל Aviv Limited Edition – תכנון: ישר אדריכלים. קרדיט צילום: הראל גלבוע