כותרות אחרונות
Search

חברת הננוטכנולוגיה "דוטז – ננו" מרחיבה את פעילותה: רוכשת טכנולוגיה חדשנית ללכידת פחמן דו- חמצני.

שרון מלכה מנכ"ל חברת "דוטז –ננו" – צילום: יח"צ

 

חברת הננוטכנולוגיה "דוטז – ננו" מרחיבה את פעילותה: רוכשת טכנולוגיה חדשנית ללכידת פחמן דו- חמצני.

חברת "דוטז-ננו" חתמה gk הסכם עם חברת H2Blue Tech Limited לרכישת הטכנולוגיה תמורת 2.4 מיליון דולר והקצאת מניות בדוטז, בכפוף לעמידה באבני דרך.

 

שרון מלכה מנכ"ל דוטז –ננו : "תחום לכידת הפחמן הדו-חמצני הוא אחד התחומים הצומחים בתעשיית הקליימטק, ומהווה נדבך מרכזי בתוכניות העבודה של חברות וממשלות בבואן להפחית את הזיהומים התעשייתיים ולהשיג את יעדי האקלים שלהן. התחום מהווה מקור משיכה להשקעות רבות, פרטיות וממשלתיות והוא צפוי לגדול לכ 600 מיליארד דולר עד 2050".

 

חברת הננוטכנולוגיה "דוטז –ננו", הנסחרת בבורסה האוסטרלית (ASX:DTZ), מרחיבה את פעילותה האסטרטגית ורוכשת טכנולוגיה מתקדמת ללכידת פחמן דו- חמצני. הטכנולוגיה עושה שימוש בפסולת פלסטיק כדי לייצר פילטר מוצק. מטרת הפילטר היא ללכוד את הפחמן הדו חמצני שנפלט מארובותיהם של מיתקנים תעשייתיים ולמנוע ממנו להגיע לאטמוספירה.

 

לטכנולוגיה יתרונות מובהקים מול טכנולוגיות מתחרות שרובן מבוססות על לכידה כימית, ומאפשרת חיסכון בעלויות תפעוליות, עם יתרונות סביבתיים וסלקטיביות גבוהה בלכידה של CO2.

 

לטכנולוגיה סינרגיה גבוהה עם פעילות החברה בתחום אמצעי הנגד לזיופים, בהן החברה פועלת בתעשיות הנפט, הגז והכימיקלים ותאפשר לחברה להרחיב את סל הפתרונות שתוכל להציע ללקוחותיה מתעשיות אלה.

 

חברת "דוטז-ננו" חתמה על הסכם לרכישת הטכנולוגיה מחברת H2 Blue Tech Limited תמורת 2.4 מיליון דולר ו-40 מיליון מניות של דוטז ו-33 מיליון אופציות של דוטז, שישולמו בכפוף לעמידה באבני דרך.

 

שרון מלכה מנכ"ל חברת "דוטז –ננו" – צילום: יח"צ

 

שרון מלכה מנכ"ל דוטז –ננו : " תחום לכידת הפחמן הדו-חמצני הוא אחד התחומים הצומחים בתעשיית הקליימטק, והוא מהווה נדבך מרכזי בתוכניות העבודה של חברות וממשלות בבואן להפחית את הזיהומים התעשייתיים ולהשיג את יעדי האקלים שלהן. התחום מהווה מקור משיכה להשקעות רבות, פרטיות וממשלתיות והוא צפוי לגדול לכ 600 מיליארד דולר עד 2050."

 

הניסיון המוצלח של החברה בפיתוח, הרחבת כושר ייצור ומסחור של טכנולוגיות חדשניות מבטיח שיש לחברה את היכולת למנף את הרכישה ולהשיא ערך למשקיעיה. הטכנולוגיה החדשה תרחיב את הפורטפוליו הטכנולוגי שלנו ותחזק את מעמדנו בשוק".

 

בין המשקיעים הגדולים בחברת "דוטז ננו" הינה קרן הון הסיכון הישראלית SIBF.

 

אודות דוטז ננו בע"מ

דוטז ננו בע"מ היא חברת ננוטכנולוגיה ציבורית הנסחרת בבורסה האוסטרלית (ASX:DTZ). החברה מפתחת, מייצרת ומשווקת פתרונות מבוססי פחמן לאפליקציות תעשייתיות וסביבתיות.

 

החברה פועלת בשני תחומים עיקריים:

1) טכנולוגיה מתקדמת ללכידת פחמן דו-חמצני ממקורות תעשייתיים. הטכנולוגיה עושה שימוש בפסולת פלסטיק ליצירת פילטר מוצק בעל יתרונות משמעותיים בהשוואה לטכנולוגיות קיימות הנשענות על פילטר כימי. מטרת הפילטר היא ללכוד את הפחמן הדו-חמצני בארובות תעשייתיות ולמנוע ממנו להגיע לאטמוספירה.

 

2) אמצעי נגד לזיופים ודילולים – תופעה המסבה נזקים עצומים לכלכלה העולמית בהיקפים של מיליארדי דולרים מדי שנה. דוטז מציעה לארגונים ותעשיות הסובלות מבעיית זיופים ודילולים פתרון שלם המורכב מחומרים פלורוסנטים, משפחה של גלאים ייעודיים ומעטפת תוכנה. החומרים שפותחו בדוטז משמשים כמעין חתימה כימית ייחודית שמוכיחה שהמוצר אינו מזויף או מדולל. מלבד זיהוי זיופים ודילולים, החומרים משמשים לצרכים תפעוליים בתעשיות הנפט, הגז, הכימיקלים ותעשיות נוספות.

 

פתרונות החברה מבוססים על פטנטים שפותחו על ידי פרופ’ ג’יימס טור וצוותו באוניברסיטת Rice בטקסס. 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר החברה: www.dotz.tech