כותרות אחרונות
Search

חדש על מדף הספרים – "עיון ועניין בפסיכולוגיה של הספורט" מאת: פרופ' סימה זך.

צילום כריכה: יח"צ סיגל איל, יחסי ציבור שמבינים תקשורת.

 

חדש על מדף הספרים – "עיון ועניין בפסיכולוגיה של הספורט".

,  מהחוקרות הבולטות בפסיכולוגיה של הספורט, משיקה ספר חדש המציג לראשונה בעברית ממצאים מרתקים על מגוון סוגיות בספורט, ביניהן מיגדר, פמיניזם, הומופוביה ואתיקה בספורט

מאת: פרופ' סימה זך. 

הספר "עיון ועניין בפסיכולוגיה של הספורט" היוצא לאור בהוצאת אסיף מציע מידע מרתק ונגיש המבוסס על מודלים, על תאוריות מרכזיות ועל מחקרים עדכניים בתחום הפסיכולוגיה של הספורט.

 

פרופ' סימה זך, חוקרת ותיקה ומוערכת בתחום הפסיכולוגיה של הספורט והחינוך הגופני, בחרה לכלול בספרה החדש את הנושאים המרכזיים בספרות העולמית העכשווית של הפסיכולוגיה של הספורט. בספר תשעה פרקים המוגשים לקורא בשפה בהירה וקולחת: הפעילות הגופנית והמוח, פסיכולוגיה בחינוך הגופני, היבטים חברתיים, קוגניטיביים ורגשיים של ריצות למרחקים ארוכים, אתיקה בספורט, תהליכים קבוצתיים, שחיקה, מעברים ופרישה מספורט, מיגדר בספורט, שונות ורב-תרבותיות ופעילות ספורטיבית של אנשים עם מוגבלות גופנית. 

 

הספר מציע מידע מרתק על נושאים כמו הפרדה בין בנים ובנות בשיעורי הספורט בבתי הספר, וכיצד היא יוצרת בעיות של דימוי עצמי ומשרישה תפיסות בעייתיות; היעדר נשים בתפקידים בכירים באיגודי הספורט בישראל;  מדוע יציאה מהארון רווחת יותר בקרב נשים בספורט; יחסי מאמנים וספורטאים, בהם באים לידי ביטוי גם התנהגויות קיצוניות כמו התעללות והתעמרות רגשית.

 

צילום כריכה: יח"צ סיגל איל, יחסי ציבור שמבינים תקשורת.

 

פרופ' זך היא מרצה במכללה האקדמית בווינגייט לפסיכולוגיה של הספורט ופדגוגיה של הספורט. מחקריה מספקים מידע ייחודי על ספורטאים ועל תלמידים בישראל. פרופ' זך גם מסייעת בהתנדבות לספורטאים צעירים ומוכשרים.

 

ספרה "עיון ועניין בפסיכולוגיה של הספורט" הוא ספר המשך לספרה הקודם "עיונים בפסיכולוגיה של הספורט" (גם הוא בהוצאת אסיף). ספרים אלה מהווים אבן דרך בספרות המקצועית העברית.

 

כריכה רכה,

203 עמודים,

מחיר: 115 שקל,

להשיג באתר הוצאת אסיף ובחנויות הספרים: https://assif-pub.com