כותרות אחרונות
Search

יזמות וחדשנות – לא רק בהייטק – סדרת מפגשי תוכן "יוזמימשמעות".

תמונת השער – לימור רגב – צילום: ענת קזולה

 

יזמות וחדשנות – לא רק בהייטק

דווקא עכשיו, בצל משבר הקורונה, קהילת היזמות והחדשנות "OpenValley" בשיתוף עם היזמית החברתית לימור רגב בסדרת מפגשי תוכן "יוזמימשמעות".

ארבעה מפגשים עם ערך מוסף במתחם "OpenValley"  רמת-ישי: על יזמות חברתית, חדשנות ומימון המונים.

 

המפגש הראשון שיתקיים ביום רביעי ה-30/12 בשעה 20:00 יעסוק במימון המונים ככלי לגיבוש קהילה וגיוס משאבים. המפגש, מורה נבוכים ליזמים עם להט לעשייה חברתית, יבדוק כיצד מייצרים מנגנוני התנעה בעולם היזמות? וייקחו בו חלק יואל זילברמן מנכ"ל השומר החדש, מרים ארי מנהלת גיוס משאבים בעמותת "נירים" ויאיר המר יו"ר קהילת ניגון הלב.

 

את המפגשים שיתקיימו אחת לחודש ברבעון הקרוב, תוביל לימור רגב, יזמית חברתית ויועצת אסטרטגית. רגב, מובילה קהילות וארגונים, מרצה ומלווה עסקים בתחומי היזמות והפילנטרופיה, תארח במסגרת סדרת ההרצאות שיעסקו, כאמור, ביזמות, חדשנות ומימון המונים, את מיטב המרצים בתחום היזמות החברתית, העסקית והקשר ביניהם. בכל מפגש יחלקו שלושה מרצים עם קהילת היזמים את ניסיונם ויעניקו השראה וכלים מעשיים. המפגשים יעסקו בנושאים הנוגעים לליבת העשייה של היזמות החברתית, כמו מאבקים ציבוריים – מה נדרש להצלחה, מתשוקה בוערת להקמת עמותה והאם יתכנו עסקים חברתיים למטרת רווח?

 

שירי גרין-אלגביש. צילום מושיק רובין

 

שירי גרין-אלגביש מנכ"לית הרשת מציינת: "אופן-ואלי מלווה במנטורינג עסקי קהילה רחבה של יזמים, ממנעד רחב של תחומי עשייה"………"בצד יזמי ההיי-טק, שמביאים עימם חזון טכנולוגי וחדשנות בתחומים כמו בריאות דיגיטלית, אגטק ופינטק, הרשת גאה מאוד באקו-סיסטם המגוון שלה, ובטיפוח פעילות של מיזמים חברתיים, כאלו שמביאים עימם חזון מסוג אחר ותרומה חשובה לקהילה, שמודגשת בעת הקורונה ביתר שאת".

 

 לימור רגב: "ראשוני המתיישבים בעמק יזרעאל לפני מאה שנה היו יזמים חברתיים. הם אלה שעיצבו את ה- DNA של מדינת ישראל כאומת הסטארט-אפ"….."היזמות בעמק ניכרת בכל פינה: בחקלאות, בתעשייה, בהיי טק ובחברה. סדרת מפגשים בנושא יזמות חברתית מתבקשת כדי לתת במה ליזמות המקומית, ללמידה הדדית, לצורך של כולנו להמשיך לחלום, להיפגש ולקבל את הכלים לשינוי מציאות".

 

***המפגשים ללא עלות, בהרשמה מראש ובכפוף להנחיות משרד הבריאות. מספר המקומות מוגבל- מהרו לשריין. לפרטים והרשמה OpenValley בפייסבוק.

על "OpenValley": רשת מתחמי היזמות OpenValley הוקמה על ידי יוסי אקרמן, נשיא ומנכ"ל אלביט לשעבר, ואופיר דובובי, ממייסדי חברת ההייטק "קמינריו", במטרה לשרת את קהילת הסטארט אפים הצפונית, להוות מנוע ומגנט לחדשנות, ולמנוע בריחת מוחות למרכז העסקים התל אביבי. כמנכ"לית הרשת משמשת שירי גרין-אלגביש. כיום מונה הרשת שלושה מתחמי יזמות והשראה לחברות, פארק ההייטק ביוקנעם, ברמת ישי ובפארק העסקים קיסריה. היזמים המצטרפים לאופן-וואלי חוברים לקהילה עסקית ענפה המנגישה אותם לשותפים פוטנציאלים, משקיעים, חברות וקרנות הון סיכון ולרשת של קשרים, ידע והשראה. ביוקנעם מפעילה הרשת גם את "האקדמיה לחדשנות ויזמות" ומקיימת מערכי הכשרה לארגונים, חברות ויזמים לקידום תהליכי יצירתיות פנים-ארגונית. מתחמי היזמות של הרשת יחד עם אקדמיית OpenValley בונים דיאלוג בין הסטארט-אפים לתעשייה, לשווקים הרלוונטיים ולמוסדות האקדמאים. שיח זה מייצר קהילה חזקה החולקת משאבים וחשיפה למקורות ידע, מימון והשקעה. החיבור לגורמים אלה תוך מתן ליווי מקצועי, מבטיחים מיצוי מקסימלי של הפוטנציאל הטמון בכל רעיון עסקי וטכנולוגי.

 

לימור רגב – צילום: ענת קזולה

 

על לימור רגב: יזמית חברתית ויועצת אסטרטגית. מובילה קהילות וארגונים, מרצה ומלווה עסקים בתחומי היזמות והפילנטרופיה. חברת ועד מנהל של אגודת ידידי בי"ח העמק, עמותת קמ"ה בקיבוץ הרדוף, בית אבות מישלב בעפולה ועמותת יו-טרן לשילוב אסירים משוחררים.