כותרות אחרונות
Search

יקב בנימינה מציג שלושה יינות מיוחדים לקראת חג השבועות.

 צילום: באדיבות יקבי בנימינה

 

יקב בנימינה
 יקב בנימינה מציג שלושה יינות מיוחדים לקראת חג השבועות.

 

 צילום: באדיבות יקבי בנימינה

 

יין טוב מתחיל בכרם:
בכרם מתחילה היצירה. זהו המקום בו הרכב האדמה, תנאי האקלים, אופי הזן ובשלות הפרי הופכים לחומר הגלם החשוב ביותר של יקב בנימינה. בכל עונת בציר קולט היקב ענבים שנבצרו בכרמים הפרושים לאורכה של המדינה: מרמת הגולן ודרומה אל הכרמים המשובחים בגליל העליון והתחתון דרך אזור הרי ירושלים וכרמי יוסף ועד לכרמים הדרומיים.

מרכז מבקרים:
מרכז המבקרים של יקבי בנימינה נמצא במבנה היסטורי מרשים הממוקם בלב המושבה הציורית בנימינה. המבנה הוקם בשנת 1925 ע"י הברון רוטשילד כבית חרושת לייצור בשמים, 87 שנים לאחר מכן, המבנה שוחזר תוך שימת דגש על חיבור למורשת המקום ומקום מוצאו של הברון רוטשילד.

 

צילום: באדיבות יקבי בנימינה

השראה 
יין קירב בין אנשים עוד משחר ימי האדם. באירועים היסטוריים, בהתכנסויות אישיות וברגעים פרטיים היין היה שם כדי לשמח, לקרב ולקדש. לייחד ולאחד היא שליחות ותשוקה הבאות לידי ביטוי בכל מעגלי העשייה של יקבי בנימינה. כשהם יוצרים יין, הם רואים את החיבור האנושי שנרקם, את הסיטואציה שבה יפתח הבקבוק, את עושר הטעמים ורמת המורכבות שהוא יציע ואת התחושה שהוא יותיר אחריו. ביקב בנימינה יוצרים יין באהבה ובהקפדה, עבור אנשים שאוהבים יין. מתוך זיקה זו, יקב בנימינה פותח את שעריו לביקורים, לסיורים ולעריכת אירועים קטנים. זה המקום לגלות שעשיית יין טוב, מתוך השראה, תשוקה ואהבה, זאת הדרך הטובה ביותר להעלות חיוך ולחבר בין אנשים.

 

רד בנימינה רוזה גרנאש

יין רוזה חצי יבש

 

 צילום: באדיבות יקבי בנימינה

 

תהליך ייצור היין:

ענבי הגרנאש נבצרו עבור ייצור יין רוזה זה בבציר מוקדם יחסית על מנת לשמר רמת חמיצות טבעית גבוהה ורמת סוכר מתונה. הענבים שהו במגע עם הקליפות מספר שעות עד למיצוי הצבע הרצוי והועברו מיד לסחיטה על מנת להפריד את הקליפות מן התירוש הורוד שהתקבל. המשך התהליך היה זהה לתהליך ייצור של יין לבן הכולל תסיסה במיכל נירוסטה בטמפרטורה נמוכה לשימור ארומות הפרי והמשיך לתהליכי ייצוב, הצללה וסינון שבסיום קיבל היין תוספת של תירוש טבעי שנשמר עוד בשלבים המוקדמים לפני התסיסה וכך נוצר הבלנד הסופי שהועבר לתהליך הבקבוק.

 

רשמי טעימה:

רד בנימינה גרנאש הוא רוזה חצי יבש קליל ופירותי המתאים לערבי קיץ החמימים. היין מתאפיין בגוון ורוד סמוק ובניחוחות של תותים ופריחת הדרים וטעמו מתקתק, פירותי ועדין.

 

המלצת הגשה:

מומלץ להגיש את היין צונן בטמפרטורה של כ-10 מעלות .כאפריטיף או לצד מנות ראשונות קלות ומרעננות כמו סלט עלים ירוקים עם גבינת עיזים ותותים טריים, סביצ'ה דג ים או סושי. יין זה נועד לשתייה בצעירותו בעודו רענן ופירותי ואינו נועד ליישון ארוך טווח.

מחיר 33 ₪

 

***************

 

בנימינה רזרב גוורצטרמינר

יין לבן חצי יבש

 צילום: באדיבות יקבי בנימינה

 

תהליך ייצור היין:

ענבי הגוורצטרמינר נבצרו בבציר לילי בהבשלה אופטימלית לאחר שצברו חומרי ארומה עשירים והרעננות הזנית נשמרה. עם הגיעם ליקב הועברו מיד להפרדה מהשזרות ולמעיכה קלה. לאחר מכן הועבר התירוש לשיקוע במכלי נירוסטה למשך הלילה. לאחר השיקוע הועבר התירוש להתססה, לקראת סוף התסיסה מורדת הטמפרטורה לכ-0 מעלות, על מנת לעצור את התסיסה ולשמר רמה מסוימת של מתיקות טבעית, המאוזנת על ידי חמיצות רעננה שמקורה בענבים.

 

רשמי טעימה:

היין מתאפיין בארומה פרחונית טיפוסית של מי ורדים, אשכולית אדומה טרייה וניחוח טרופי דוגמת ליצ’י האופייניים לזן זה. היין בעל מתיקות קלה המאוזנת היטב עם חמיצות מרעננת, ולכן הוא יין מצוין ללווי מאכלים בעלי טעמים עזים וקלים דוגמת מאכלים אסייתיים. היין מפגין סיומת ארוכה ועשירה בטעמים ברורים ונקיים.

 

המלצת הגשה:

מומלץ להגיש את היין קר בטמפרטורה של כ-10 מעלות לצד מנות פתיחה עדינות, סלטים טריים וכן מנות פיקנטיות ואסיאתיות.

 מחיר 55 ₪

*******************************

 

שוהם 2018

 מסדרת אבני החושן

יין לבן יבש

 צילום: באדיבות יקבי בנימינה

 

 

אבני החושן הינן אבנים יקרות אשר היו משובצות על אפודו של הכהן הגדול. כפי שנבחרו אבנים אלו בקפידה, בחרנו אנו בענבי יין איכותיים ממיטב כרמינו אשר שובצו לידי יצירה המשקפת את שאיפתנו ליצור יינות טובים ומרגשים.

 

סדרת אבני החושן ובראשה ה"יהלום" מבית יקבי בנימינה, מייצגת עבורנו את פרי יצירתם של הייננים, אשר מנצחים על מרכיבי היצירה והאמונים על המשימה ליצור יינות באיכות הגבוהה ביותר ללא פשרות.

 

הרכב הזנים: שרדונה  100%

אזור גידול: שרדונה- כרם מירב.

 

תהליך ייצור:

השרדונה נבצר בבציר לילי והגיע ליקב עם אור ראשון, זאת על מנת לשמר את הטריות ואת מאפייני הפרי העדינים ביותר. לאחר הסחיטה הועבר היין לתסיסה ספונטנית (ללא הוספת שמרים) בחביות מעץ אלון צרפתי. בסיום התסיסה האלכוהולית והמלולקטית ישב היין על משקעיו בחביות במשך 6 חודשים עד ליצירת הבלנד הסופי בין החביות השונות.

 

רשמי טעימה:

שוהם 2018 הינו יין בעל גוף מלא ועושר טעמים. ניתן לזהות ניחוחות של ווניל, כרמל ובריוש, עם טעמים חמאתיים, לצד אף פירותי טרופי עם רמזים של אננס וחמיצות הדרית נעימה.

 

המלצת הגשה:

היין ילווה נהדר מאכלי ים החל במנות פתיחה כדגי ברבוניות על מצע אורז מבושם וסשימי אנטיאס בזרעי עגבניות ורימונים אך גם למנות מורכבות כגון לברק בתנור בשום ועשבי תיבול, סול מרינייר ופילה לוקוס על מצע של אספרגוס ושעועית ירוקה.

 

כוהל: 13.5%

מחיר 85 ₪

על יקב בנימינה

יקב בנימינה הוקם בשנת 1952 ומקיים מאז מסורת ארוכת שנים של איכות, חדשנות ומגוון.  ביקב מיושמות טכנולוגיות עשיית יין מתקדמות לצד תהליכי ייצור מסורתיים-קלאסיים והשקעות רבות בכרמים ובזני הענבים, המוצגים בקשת רחבה של יינות איכות המתאימים לכל אירוע ולכל חך.

 

יקב בנימינה הוקם על ידי יוסף זלצר, אשר עלה לישראל עם רצון עז להיות יינן כפי שהיה בארץ הולדתו – הונגריה.  זלצר קבע את מיקומו של היקב באוזר הנחשב כפורה והמשובח ביותר לייצור יין באותם ימים, וקרא לו "אליעז", על שם בנו שנפל במלחמת השחרור.

 

מקום מושבו של היקב בלב בנימינה חובק היסטוריה חלוצית עוד מתקופת העלייה השלישית. בשנת 1925 הקים הברון רוטשילד מפעל לבשמים, לאחר שפקידיו זיהו את הפוטנציאל הגדול שטמון בשדות פרחי היסמין באזור המושבה. המפעל זכה להצלחה רבה בתחילת דרכו, אך בשל המיתון העולמי בשנות השלושים והמעבר לייצור בשמים סינטטיים, סגר את שעריו בשנת 1937. עם זאת, המרתף שמתחתיו שימש את חברי "ההגנה" כסליק וכמקום מחבוא עד קום המדינה. בשנת 1952 שיקם זלצר את המבנה והקים את היקב לייצור יינות מתוקים וליקרים.

 

יקב בנימינה עבר כברת דרך ארוכה מהימים בהם הסתמך זלצר על הענבים מאזור בנימינה. היום, 66 שנה אחרי, כרמי היקב פרושים לאורכה ולרוחבה של ישראל: מרמת הגולן, דרך הכרמים המשובחים בגליל העליון (כרם בן זמרה, עלמה ועמק קדש) והגליל תחתון (אזור כפר תבור), דרך אזור הרי ירושלים וכרמי יוסף ועד לכרמים הדרומיים. 

 

אנשי היקב, ובראשם היינן הראשי, מבינים היטב כי יין טוב מתחיל בכרם. ומשקיעים משאבים רבים  על מנת לאתר את חלקות הכרם הטובות באזורים השונים את הכורמים המקצועיים אשר מגדלים את פרי הגפן.