כותרות אחרונות
Search

לקראת יום השמאליים הבינלאומי שחל מחר (יום שלישי) ב-13 לאוגוסט

לקראת יום השמאליים הבינלאומי שחל מחר (יום שלישי) ב-13 לאוגוסט.

לקראת החזרה לביה"ס, חב' כלבושרד, מציגה לקראת החזרה לביה"ס, מגוון גדול של מוצרים לתלמידים שמאליים, מחקר קובע שכ-10% מאוכלוסית הבנים הינם שמאליים וכ-6% מאוכלוסיית הבנות.

 

לקראת יום השמאליים הבינלאומי שחל מחר (יום שלישי) 13 לאוגוסט, נוהגים לחגוג אותו מידי שנה כדי להעלות את המודעות הציבורית ליתרונות ולחסרונות של ציבור השמאליים וכידוע השמאליים חייבים להסתגל לשימוש בכלים ובחפצים שלרוב תוכננו עבור ציבור הימניים.

 

חב' "כלבושרד", המתמחה בשיווק ציוד לתלמידים ולבני-נוער ונציגת קונצרן "מאפד" מציגה לקראת החזרה לביה"ס, מגוון גדול של מוצרים המתאימים לתלמידים שמאליים, בהם: סרגל לשמאליים, עט לשמאליים, סט הנדסה לשמאליים, מחדד לשמאליים, סכין יפני לשמאליים.

 

הערכה ששווי השוק של מוצרים לתלמידים שמאליים לקראת פתיחת שנת הלימודים הינו כ-7 מיליון ש"ח.

 

מספר עובדות על השמאליים:

  1. השמאליים מוגדרים כחכמים יותר משאר הציבור, לדוגמא: בנימין נתניהו, לאונרדו דה-וינצ'י, ברק אובמה, הנסיך ויליאם, אלברט איינשטיין, לודוויג ון בטהובן, מרק צוקרברג, ביל קלינטון, פרנץ קפקא.
  2. מחקר שנעשה באוניברסיטת סנט-לורנס שבניו-יורק, קובע כי בקרב הגאונים בעלי הIQ של יותר מ-140, יש יותר שמאליים מאשר ימניים.
  3. לשמאליים מיוחסים תכונות כגון: יצירתיות ודימיון מפותח.
  4. בעבר יכול היה גבר יפני להתגרש מאישתו אם גילה שהיא שמאלית ועד לא מזמן בטיוואן עודדו אנשים שמאליים לעבור תהליך להפוך לימניים.
  5. האסקימוסים האמינו שהשמאליים מכשפים.
  6. לפי מחקר הסיכוי של ילד שנולד לשני הורים ימניים להיות שמאלי הוא 2%.
  7. כ-70% מהכלבים הם ימניים ולהבדיל, החתולים נוטים לשמאליות.