כותרות אחרונות
Search

מלון כפר גלעדי מצדיע למייסדים ומשיק את "שנת ה-100" והוא יארח בחינם אזרחים וותיקים בני 100 ומעלה !

100 שנים לכפר גלעדי

השנה היא 1916. עגלה עמוסת אנשים, נשים וטף וכל רכושם עמם, משתרכת באיטיות צפונה להקים ישוב חקלאי בגבולה הצפוני של הארץ. היו אלו אנשי ארגון ה"שומר", אשר 10 שנים לאחר שהחלו בכיבוש השמירה והעבודה במושבות העבריות ברחבי הארץ, תקעו את יתד אוהלם הדל על גבעה הצופה אל עמק החולה וקראו לו "כפר בר- גיורא". אנשי הקיבוץ דבקו ברוח ה"שומר" ובד בבד עם פיתוח המשק החקלאי וניסיונות ראשונים של פיתוח תעשייה, פעלו בחשאי להעלאת והסתרת עולים בלתי לגאליים אשר "הסתננו" בדרך היבשה מלבנון וסוריה וכן באיסוף נשק והסתרתו בסליקים ליום פקודה. בשנת 1918, נפטר ישראל גלעדי מנהיג הקבוצה, בהיותו בן 32 שנה וחבריו הסבו את שם הישוב הצעיר לכפר גלעדי.

לרגל חגיגות ה-100 לכפר גלעדי, יצדיע בשנת 2016 מלון כפר גלעדי למייסדי הקיבוץ וותיקיו וישיק פעילות מיוחדת- "בשבילנו אתם 100 "- פעילות ייחודית במסגרתה יעניק מלון כפר גלעדי אירוח ללילה בחינם, על בסיס חצי פנסיון, לוותיקים בני 100 ומעלה. יישום ההטבה אפשרי באמצע השבוע או סופו ומיועד לוותיקים ובני זוגם. מנכ"ל מלון כפר גלעדי ערן בר-און, ייפגש עם הוותיקים לקפה ועוגה ויודה להם אישית על תרומתם. בכדי לממש את ההטבה יש לפנות למלון בצירוף שליחת צילום ת.ז

giladi 2

ערן בר-און מנכ"ל מלון כפר גלעדי

ערן בר-און מנכ"ל מלון כפר גלעדי: "אנו גאים לקחת חלק בחגיגות המרגשות המציינות 100 שנה להקמת כפר גלעדי ו-70 שנה להקמת המלון. מצאנו לנכון להוקיר תודה לאזרחים הוותיקים שהיו שותפים לבניית המדינה מהקמתה ולהעניק להם לילה בלתי נשכח בצפון הירוק"

אודות מלון כפר גלעדי
נופש במלון כפר גלעדי, הוא נופש שונה מכל מה שאתם מכירים ולו רק בגלל שהוא ממשלב שני עולמות: מצד אחד קיבוץ בגליל העליון, עם נופים מרהיבים של החרמון ושל רכס רמים- כל האטרקציות, אתרי הטבע והבילוי של הגליל העליון במרחק נגיעה. מצד שני בית מלון מפנק באיכות גבוהה, עם בריכה גדולה, מועדון ילדים, ארוחות מסודרות בחדר האוכל ודיסקו בערב. האווירה משלבת היטב נופש גלילי ונוחות של בית מלון והתחושה הכללית היא שהשארתם את ההמולה העירונית הרחק מאחור והגעתם למקום שראוי לנפוש בו.

מלון ממוקם באצבע הגליל בלב האטרקציות של הגליל העליון ובסמוך לאתרים החשובים בגולן. השילוב של אפשרויות לפעילות משפחתית במלון או באתרים הסמוכים לו מהווים פתרון מוצלח לחופשה משפחתית. המלון מציע 2 בריכות- חצי אולימפית מחוממת הפתוחה כל השנה ובנוסף בריכה אולימפית הפתוחה בעונה,מועדון ילדים, ארוחות עשירות ומגוונות של שף אריק זי'נו ופעילויות מפעילויות שונות בשעות הערב. הוא מעוצב באווירה חמה וידידותית, במרכזו רחבת דשא גדולה ושולחנות שמוסיפים אווירת פיקניק. כל זה לצד לובי המשלב עיצוב מודרני ותמונות ישנות מהימים הראשונים של הקיבוץ.

לכפר גלעדי היסטוריה מפוארת ומסתורית שאפשר לבקר ולהתרשם ממנה. ב"שביל הלולים" הוקמו חנות יד שנייה לספרים "ספרים בחצר", גלריות אמנות, פאב ופיצרייה. אורחים שיבחרו להישאר בשטח הקיבוץ יגלו סיפורים היסטוריים מרתקים שנותרו כעדויות חיות במקום. משרד הביטחון הקים את "מוזיאון השומר" שמתעד את ההיסטוריה של קיבוץ כפר גלעדי ומנהיגיו שהיו לסמל ולמופת. בחלל המוזיאון צילומים מקוריים של אנשי השומר שחלקם נראים כמו שחקני קולנוע שהונצחו בשחור לבן על גבי סרט אילם. תיעוד היסטורי, סרטים ומכתבים מקוריים שנכתבו על ידי חברי הארגון למשפחותיהן וחלופות מכתבים ביניהם..

חלק גדול ממבני הקיבוץ המקוריים נותרו בשטח. בית הראשונים, בולט באבניו השחורות, המחלבה שהצילה את הישוב מרעב, שדרת הברושים שתרם הברון, הרפת, שבה התנהלו בחשאי לימודי נשק מחתרתיים ומתחת לרגלי הפרות החביאו שני סליקים נוספים. לצדם ניצבים האורווה והמחסן, שבו אפשר לראות את הסוד השמור ביותר- סליק נשק שנותר כפי שהיה לפני 60 שנה.

gladi 1

אתר הסליק- "לא מדברים על זה"
מלון כפר גלעדי מציע סיור לאתר הסליקים לכל המשפחה. סיור בסליק העתיק ביותר בישראל, אשר נחפר בשנת 1922, בקצה המזרחי של הקיבוץ, מתחת לאורוות הסייחים. חמישה מחברי הקיבוץ (בניהם מניה ויצחק שוחט) חפרו במשך שנה תמימה, ובחשאיות כמעט מוחלטת. עומקו של הסליק כחמישה מטרים והוא כולל חדר במידות צנועות (3 מטרים על  3 מטרים). כן נחפר מסדרון מילוט באורך 20 מטר. מעט החברים שידעו על הסוד נצרו אותו עד שנת 1983. אז חשף במקרה נחום הורוביץ, מוותיקי הישוב, את הסליק מ-1922, ובו מאות רימונים, כדורים ומכונות ירייה. החשאיות אותה ינקו חברי הקיבוץ בחלב אמם, גרמה לו ולשאר יודעי הסוד להסתיר את קיומו של הסליק במשך עשרות שנים. פתח הכניסה הוסווה על ידי מבנה דמוי מקלט ואיש לא ידע ולא חשד שמשהו מתחולל מתחת לפני השטח. רק כשתכננו לבנות בתים חדשים מעל לאזור הסליק, התגלה הסוד הגדול ובעקבות הגילוי החלו חברים נוספים לשחרר מידע. גם היום לא כולם מוכנים לדבר, אבל מאז נחשפו סליקים נוספים, והתחושה היא שכל אבן המוסטת ממקומה חושפת עוד מצבור נשק נסתר.

"שביל הלולים"- שביל הלולים הציורי בקיבוץ כפר גלעדי, הפך בשנים האחרונות לאחת האטרקציות המרכזיות בגליל העליון. מדובר בשחזור יפיפה של אזור הלולים, הרפת הישנה וחצר המשק הראשונה שנבנתה בשנות העשרים, שנותיו הראשונות של הקיבוץ. בשביל הלולים, תוכלו למצוא את "ספרים בחצר"- חנות לספרים ותקליטים יד שנייה, "רונקס"- גלריה למשקפיים, חנות מתנות וחפצי נוי, סטודיו לקרמיקה, יצירות של אמני ברזל ובית קפה –פטיסרי  "סטפני" המגיש ארוחות קלות ומאפים מעולים, סטודיו "מלאכה" למחזור רהיטים וחפצי נוי, ו"פינוק בכפר" תכשיטים וקוסמטיקה.

סיור עששיות קסום בחצר תל-חי
סיור לילי לאור עששיות, במהלכו חווים המבקרים את אווירת חיי החלוצים וסיפורה של תל חי באמצעות מופע אורקולי, משחקי תפקידים וסרטים המוקרנים על קירות החדרים בהם התרחשו האירועים. המדריך המלווה את הקבוצה, מספר את סיפור המקום שהוא סיפורם של החלוצים המתארים את חייהם, את הקשיים ואת האירוע המפורסם של יוסף טרומפלדור וחבריו ב-י"א באדר. לאחר הפסקת תה, יוצאים להליכה ב"שביל הפצועים" המחבר בין חצר תל חי לאנדרטת האריה השואג בו צעדו מגיני תל חי אל כפר גלעדי.

המלון של החרמון:

מלון כפר גלעדי נמצא במרחק פחות מ-20 דקות מאתר החרמון ומאפשר קיצור דרך משמעותי בדרך אליו. מלון כפר גלעדי מציע בחודשים ינואר-פברואר מבצע מושלג במיוחד:

למזמינים באמצע שבוע (א-ד, מוצ"ש) לינה וארוחת בוקר לזוג- 600 ₪ בחדר סופירייר- מקבלים כרטיסים לאתר החרמון מתנה .

חדר דה לקס- 660 ₪ ללילה ומקבלים כרטיס לחרמון

בוטיק -720 ₪ ללילה ומקבלים כרטיס לחרמון

 

 

 

 

04-6900000  office@kfar-giladi.co.il