כותרות אחרונות
Search

פיתוח ישראלי חדש – "ארניקר אייס ג'ל" – "ARNICARE ICE GEL" – ג'ל עזרה ראשונה מבוסס צמח ה"ארינקה"

 

"ארניקר אייס ג'ל" – "ARNICARE ICE GEL"

פיתוח ישראלי חדש !

 

"ארניקר אייס ג'ל" של "FLORIS" הוא ג'ל עזרה ראשונה מבוסס צמח ה"ארינקה" מ"הדור החדש" שפותח כאמצעי סיוע מהיר ואפקטיבי לכל בית: בכאבים, נקעים, מכות יבשות, שטפי דם, חבורות וכאבי שרירים – לעוסקים בספורט, למטיילים ולהקלה וטיפול במגוון מצבים שכיחים, לכל בני המשפחה- מגיל 6 ומעלה.

 

ייחודיות "ארניקר אייס ג'ל" מכלל המוצרים מבוססי צמח הארניקה המצויים כיום על המדף, באפקטיביות המהירה !

 

כשמו " GEL ICE" כן הוא – עם המריחה מורגשת תחושת קירור מידית הנמשכת לאורך זמן המלווה בהקלה מהירה על הכאב וטיפול בשטפי דם וסימני החבלה.

 

כל זאת מבלי להכתים הבגד והעור בזכות מרקם הג'ל הייחודי, שאינו שומני.

 

צלם – בני גם זו לטובה

 

ארניקה אייס ג'ל, מסייע במצעות פעולה משולשת:

הקלה על הכאב הראשוני, בזכות פעולת הקירור המידית הנמשכת לאורך זמן הנוצרת משילוב תרכובות צמחיות של צמח המנטול.

 זירוז תהליך ריפוי והקלה על סימני הדלקת, האופיינית לחבלות ומכות המחוללים שטפי דם, בזכות מיצוי של צמח הארניקה מונטנה, הידוע כבעל השפעה אנטי דלקתית.

 שחרור והרגעת שרירים תפוסים בעת עיסוי מקומי של הג'ל, המכיל בנוסף גם מיצוי של צמח הציפורן ותמצית קמפור, הידוע ביכולת האלחוש הטבעית שלו.

 

צלם – בני גם זו לטובה

 

הוראות שימוש:

מריחה עדינה של שכבה דקה על האזור הכואב או עיסוי עד ספיגה ארבע פעמים ביום או כל שעתיים עד תחושת הקלה.

חשוב מאד –  המוצר נועד לשימוש חיצוני בלבד ואינו מתאים לשימוש בפצעים פתוחים.

 

"ארניקר אייס ג'ל" רשום כאביזר רפואי בישראל. ניתן לרכישה ברשתות הפארם ובתי המרקחת הפרטיים במחיר מומלץ לצרכן 69.90 ₪. ל 75 גרם.

 

מומלץ להיוועץ ברוקח ולפנות לרופא המטפל בכל החמרה במצב.  

 

מוצרי חברת "FLORIS" מיוצרים במפעל תרופות.

 

צלם – בני גם זו לטובה

 

שאלות נפוצות 

 • מאיזה ג'ל ניתן להשתמש ב ARNICARE ICE GEL (AIG) ?
 • ניתן להשתמש ב (AIG ) למבוגרים ולילדים החל מגיל 6.

 

 • האם מותר למרוח (AIG ) על פצע מדמם?
 • לא. בכל מצב של פצע פתוח עם דימום לאחר טראומה יש לשטוף האזור הנגוע, ולחטא היטב כדי למנוע זיהום. , ואם יש צורך לפנות ליעוץ רפואי.

ב AIG משתמשים על עור ללא פצעים.

 

 • מתי רצוי למרוח (AIG )?
 • יש למרוח (AIG ) כמה שאפשר בצמוד לאירוע הטראומה. עם הופעת הסימנים הראשונים , כדי להקטין את גודל ההמטומה.

 

 • כמה פעמים ניתן למרוח (AIG ) ולכמה ימים?
 • ניתן למרוח ולעסות את אזור כל שעתיים, ארבעה פעמים ביום למשך מספר ימים.
 • לכמה ימים אם יש צורך , עד להחלמה.
 • ברור כי בכל מקרה של החמרה , יש לפנות ליעוץ רפואי מתאים.
 • איזו כמות (AIG ) למרוח?
 • למרוח בשכבה דקה ולעסות בעדינות את האזור הפגוע או את השריר.

 

 • האם ספורטאים יכולים להשתמש ב AIG לפני אימונים ?
 • כן . בהחלט . יש כזה דבר !
 • השילוב של תרכובת המנטה והקמפור יכולה לעזור לפני ואחרי האימונים. . הקמפור נפוץ מאוד במשחות  המשמשות לספורטאים להקטנת  רגישות השרירים לכאב והגדלת הסיבולת  ((  endurance improver     כנראה שתכונה זו של החומרים יש לייחס למנגנון פעולה על השריר שונה מהפעולה  המאלחשת העיקרית של הרכיבים.

 

פרטים נוספים: floris.co.il. 

 

צלם – בני גם זו לטובה

 

על צמחי המרפא שבתכשיר !

מאת  ד"ר ביטון מוריאל – רוקחות קהילתית

 

מה ידוע לנו על תועלת הריפוי של צמח הארניקה מונטנה ?

הארניקה מונטנה הינו צמח מרפא, בעל פריחה צהובה מרשימה, הגדל בר בשדות מרעה ,   בגובה מעל 800 מטרים, על רכסי ההרים של מרכז אירופה. הצמח מוכר היטב לתרבויות שונות של מרכז אירופה עבור סגולותיו הבריאותיות. גם הרפואה העממית וגם הרפואה המודרנית נותנים לצמח הזה מקום של כבוד.

 

צמח הארניקה מונטנה רשום בספרי רוקחות  רשמיים מובילים  כמו (הגרמני  – E  COMMISSION  )  (הארופאי –  ESCOP)  המאגדים נתונים מדעיים עדכניים  הודות  צמחי מרפא שנבחנו ונחשבו לראויים לשימוש גם ברפואה המודרנית הקלאסית . מהספרות המקצועית לומדים  כי הארניקה, בין היתר , משמש כמרפא וכמקל על כאבים כמו כאבי שרירים, כאבי מפרקים, כאבים ממכות יבשות ועוזר להפגת סימנים כחולים מטראומה .

 

אם כן,  על בסיס המידע שנצבר הודות השימוש רב השנים שנעשה בו , גם ברפואה הקלאסית מקובל להשתמש בתמציות שונות מצמח הארניקה מונטנה , להכנת תרופות כולל תרופות הומאופטיות.

 

ומה  לגבי המנטול (  MENTHOL  ) שבצמח המנטה המוכר לכולנו ?

  צמח המנטה (MENTHA PIPERITA)  הינו צמח  ים תיכוני טיפוסי , ריחני מאוד. כולנו מכירים אותו . קיימים זנים ותתי זנים  רבים (species  )  של מנטה. לכל זן  ריח אופייני לו ולאקלים של האזור  בו הוא גדל.  וגם הרכב כימי קצת שונה.  המכנה המשותף לכל מיני  צמחי המנטה הוא  נוכחות של רכיב כימי פשוט ייחודי , עוצמתי  ונפלאה  , בעל שלל תכונות  והשפעות טובות ה MENTHOL . ה MENTHOL  המפורסם  מופק מצמחים אלה ומשמש  לאדם בתחומים רבים מאוד , ברפואה העממית , בתעשיית הטבק, בתעשיית המזון וגם בתעשיית התרופות.

 

המנטול בעל תכונות ביולוגיות מרשימות ביותר, הוא יעזור להקטין את תחושת הכאב (ANALGESIC), הוא מרענן ( "פותח ומשחרר את האף" ), מקרר ומאלחש מקומי במשחות רבות   ובנוסף מגדיל חדירת  חומרים פעילים שבתרופות  דרך העור !!! 

 

אם כן , מה עומד מאחורי צירוף המילים "תרכובת המנטה"  ?

  בד המנטול הטבעי , קיימים  רכיבים מאוד קרובים  אליו מבחינה כימית  בסוגים השונים של מנטה. ( נענע הוא אחד מיהם כפי שכולנו מכירים ) . לחלק מהחומרים האלה  יש תכונות  בריאותיות אחרות,למשל הרגעת כאיבי בטן ( לכן נוהגים לתת משרה -תה- של מנטה לתינוקות עם כאבי בטן ) . נגזרת אחת מירכיבים אלה היא החומר  מנטיל לקטאייט ( MENTHYL LACTATE ) . זוהי  נגזרת  ספציפית  של אותו מנטול המפורסם  , עם תכונות אחרות.

 

המנטיל לקטאייט הוא חומר פעיל ריחני שדומה למנטול  כפי שאמרנו , שמסוגל להעצים ולהאריך באופן מאוד מורגש את פעולת הקירור והאלחוש .

 

השילוב הייחודי הזה בין הרכיבים מופיע בפעם הראשונה בתכשיר בארץ , הוא שמעניק למוצר  את פעולתו  המקררת המיידית ובעיקר הממושכת.

 

ומה לגבי תמצית הציפורן הנמצאת במוצר  ?

צמח הציפורן (Caryophyllus aromaticus)  הוא תבלין מאוד נפוץ ומוכר בעולם. מקורו באיי הפיליפינים ואיי מדגסקר . קיימים גידולים גם  בדרום אמריקה.

 

מהניצנים הקטנים המיובשים  הריחניים , בעלי צבע  חום כהה  אופייני , מפיקים שמן צהבהב  עוצמתי   ( המזכיר את  ריח מרפאת השיניים ) המשמש בארומתרפיה ולהכנת תרופות  .צמח  הציפורן מופיע  בספרי רפואת הצמחים  הרשמיים המודרניים כמו ה (PHARMA COPEAS ) השמן  מכיל רכיב מחטא ומפיג דלקות של קרומים ריריים.  רפואת השיניים  משתמשת בשמן ציפורן ונגזרותיו  למטרה זו בטיפולים בחלל הפה.

 

יכולת אלחוש ואנטי דלקתית מקומית זו של שמן הציפורן מנוצלת גם  להקלה על הכאב המקומי.

 

אפשר גם לציין כי המוצר מכיל קמפור ( CAMPHOR ) . רכיב ממקור צמחי  ( מופק בתהליך איוד קליפת גזע עץ הקמפורה האסאיטי , Cinnamomum camphora  ) . הקמפור מוכר  לספורטאיים המשתמשים במשחות קמפור להקלה ולתמיכה בשרירים לפני ואחרי אימונים.