כותרות אחרונות
Search

צמחים מתחפשים! – פורים 2021 בגן הבוטני בירושלים.

‏‏הגן הבוטני צילום יהודית מרכוס

 

 

צמחים מתחפשים!

פורים 2021 בגן הבוטני בירושלים

פורים-ימים חמישי- ראשון  25-28/2/21, בין השעות 09:00-14:00

* הכנת תחפושות בהשראת צמחים

* תחרות תחפושות נושאת פרסים

* סיור בחממה הטרופית

* סיור צמחים מתחפשים

* סיור ברכבת הגן

הפעילות כלולה במחיר הכניסה, הכניסה לגן החל מהשעה 09:00-17:00

 

החממה הטרופית בגן הבוטני. צילום צביה אדלר.

 

לכבוד חג הפורים, הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים מזמין את הקהל הרחב, ילדים ומבוגרים, זוגות ומשפחות, לצאת מהבית אל טבע קסום בגן הבוטני הגדול בישראל, המשתרע על פני 120 דונם של מרחב פתוח, נקי עם אוויר צלול כיין. הגן הינו פנינת טבע בלב העיר המעניק למבקריו חוויית בילוי באווירה ירוקה ומיוחדת, אטרקציה מצוינת למחפשים בילוי איכותי לילדים בטבע הפתוח גם בפורים.

 

והשנה נקיים פעילויות מיוחדות בנושא צמחים מתחפשים. המשתתפים, גדולים כקטנים, יוכלו ליהנות מסיור חוויתי ברחבי הגן במסע שבו יגלו איך צמחים חוגגים את פורים כל השנה!  פעם בשנה אנחנו נהנים מחג שכולו תחפושות יצירתיות ומקוריות אבל יש צמחים שונים בטבע שבשבילם פורים נמשך כל השנה. צמחים מתחפשים מסיבות שונות כמו תחרות והצורך לשרוד, למשוך חרקים להאבקה ועוד…

 

האגם בגן הבוטני. צילום תום עמית

 

המשתתפים יכירו צמחים כמו הדבורנית שמתחפשת לנקבת דבורה כדי למשוך דבורים זכרים ו ציפור גן העדן, פרח מופלא שנראה כמו ציפור ועוד ועוד…

 

בימים חמישי- ראשון, 25-28/2/2021 בין השעות 09:00- 14:00 יתקיימו שפע פעילויות לכל המשפחה:

סיור צמחים מתחפשים למשפחות (יצא 3 פעמים ביום בשעות   1300 12:00 10:00) בה יכירו צמחים כמו הדבורנית שמתחפשת לנקבת דבורה כדי למשוך דבורים זכרים ו ציפור גן העדן, פרח מופלא שנראה כמו ציפור. *מתאים לגיל 4 ומעלה.

 

האגם בגן הבוטני. צילום תום עמית

 

סדנת הכנת תחפושות בהשראת צמחים. –  *מתאים לגיל 5 ומעלה.

 

תחרות תחפושות נושאת פרסים – כל משתתף מוזמן להצטלם בגן בתחפושתו ולהעלות התמונה לפייסבוק או לאינסטגרם ולתייג את הגן הבוטני. הזוכים יזכו במנוי משפחתי לכל השנה!!! עמוד הפייסבוק של הגן

 

סיור צמחים מתחפשים למבוגרים  יצא בשעה 11:00

 

החממה הטרופית בגן הבוטני. צילום צביה אדלר. 

 

סיור בחממה הטרופית (10:00-14:00) מכניס את מבקרי הגן לתוך פנינת יופי טבעית בה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. בחממה הטרופית כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור טרופי, בעוד החלק השני הוא אזור המדבר; שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת לאקלים לפי אזורים גיאוגרפיים בעלות סביבות אקולוגיות המציגות מנעד גדול של בתי גידול. * הסיור מיועד לכל המשפחה ונגיש לעגלות וכיסאות גלגלים.

 

סיור ברכבת הגן (יוצא כל שעה עגולה 10:00-14:00( לוקח את קהל המבקרים לסיבוב באוויר הצח כדי לראות את נוף מפעים וייחודי בעל מגוון עצום של פרחים, עצים ועוד 6600 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). * מתאים לגיל 2 ומעלה.

 

‏‏הגן הבוטני צילום יהודית מרכוס

 

עלות: הפעילות כלולה במחיר הכניסה:  35 ₪  ילד/מבוגר.  ילד ירושלמי עד גיל 18: חינם בהצגת ת.ז.  מנויים: חינם

 

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הינו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ- 6600 מינים וזנים של צמחים שונים מכל העולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, מרכז וקדמת אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות מראות ופריחה מרהיבים לאורך כל השנה.

 

שעות הפתיחה:

ימים א'-ה': 09:00-17:00  

   יום ו':  09:00-14:0    

    שבת : 09:00-17:00

הוראות הגעה- יש לרשום בווייז:

"חניון הגן הבוטני" ואתם מגיעים לשער הכניסה הראשי היחיד שפתוח.

פרטים נוספים: הגן הבוטני האוניברסיטאי טל. 02-6794012 ובאתר  https://www.botanic.co.il/