כותרות אחרונות
Search

תערוכת בולים וירטואלית "AAPE 2021" – בין ה-15/6 עד ה-30/6

 

 

תערוכת בולים וירטואלית "AAPE 2021".

לראשונה בישראל בעקבות הסכמי אברהם  תערוכת בולים וירטואלית AAPE 2021 של מיטב אספני הבולים מישראל, ארה"ב ואיחוד האמירויות תפתח בין ה-15/6 עד ה-30/6.

התערוכה פתוחה לקהל ללא תשלום.

צילום: יח"צ

 

תערוכת הבולים הוירטואלית AAPE 2021 , הנה תערוכה שבמסגרתה מוצגים לראווה אוספים של פריטים הקשורים לבולאות ולתולדות הדואר . התערוכה נועדה לצקת תוכן בולאי להסכמי אברהם ולכן היא נקראת AAPE 2021 (Abraham Accords Philatelic Exhibition). הגוף שמארגן את התערוכה הנו התאחדות בולאי ישראל, הארגון שמאגד  את אספני הבולים בישראל.

 

צילום: יח"צ

 

בתערוכה שתיפתח ב-15 ביוני ותסתיים ב-30 ביוני, יהיו חמישה "אגפים". בכל אגף יוצגו אוספים ובהם פריטים נדירים ויקרים במיוחד, חלקם בני מאות שנים. בין האגפים תוכלו למצוא:

  1. אגף איסוף מסורתי – איסוף של בולי מדינה אחת בתקופה מסוימת. למשל, התערוכה ניתן יהיה למצוא אוסף ישראלי של בולי מוזמביק בראשיתה. אוסף אחר, מארצות הברית, עוסק בסדרה הראשונה של בולי ישראל (בולי "דואר עברי") ומספק הצצה מקרוב למאחורי הקלעים של ההנפקה: ציורי האומן לעיצוב של הבול, ההתלבטות לגבי שם המדינה שיופיע על גבי הבולים, חותמות, גיליונות של בולים, ניסיונות ראשונים של ייצור הבולים וצורות ניקבוב שונות. באוסף מציגים את כל תהליך הכנת הבול החל מניסיון ההדפסה לצד שימושים שונים בבולים. כך תוכלו להתרשם מבול לגלויה, בול למכתב רשום, בול של מכתב רגיל ובול של מכתב לחו"ל.
  2. אגף תולדות הדואר – איסוף של מכתבים שנשלחו בדואר בתקופה מסוימת באזור מסוים או יצאו משם. כך בתערוכה יוצגו אוסף על תולדות הדואר של ביירות, אוסף על הדואר בארץ בתקופה התורכית ואוסף על מכתבי דואר אוויר שהוטסו במטוסים שחוו תאונות.. בנוסף יציגו אספנים מאיחוד האמירויות אוסף נדיר של תולדות הדואר של אבו דאבי עוד מימי תקופת המשטר הבריטי, והדואר ההודי בחצי האי הערבי.
  3. אגף איסוף תמאטי – איסוף לפי נושא, אנשים אוספים מה שהם אוהבים: פרחים, ספורט, בעלי חיים ועוד.. בתערוכה ניתן יהיה לפגוש אוסף של בולי שחמט של האספן יורם לוביאניקר, שמציג את ההשוואה בין כלי השחמט למהלכי מלחמה.
  4. אגף איסוף גלויות – אחד האוספים שיוצגו יראה סיור של עולה רגל נוצרי בארץ ישראל בשנת 1900 לערך, מדובר בגלויות בנות 100 שנה ומעלה המספרות את סיפור סיור הצלבנים בישראל (כנסיית הקבר הקדוש, ירושלים, יפו, בית לחם, נצרת, טבריה ועוד) ואוסף של גלויות "שנה טובה" מתקופות זמן שונות, המספרים את סיפור אורח החיים היהודי, עוד לפני הציונות, סיפורי תנ"ך, תקופות הציונות, ואחרי קום המדינה כשבגלויות יש נוכחות צבאית חזקה.
  5. אגף כבוד – אוספים שכבר זכו במדליות גבוהות בתערוכות קודמות.
  6.  

צילום: יח"צ

 

 

התערוכה יוצאת לדרך השנה באופן וירטואלי בעקבות שיתוף פעולה בין  3 מדינות (ישראל, ארה"ב, איחוד האמירויות) כשכל אחת מהמדינות מציגה עד 9 אוספים – אחד באגף הכבוד ושמונה באגפים האחרים, בדגש על אוספים שרובם קשורים למזרח התיכון.

 

התערוכה תיפתח ב-15 ביוני ותסתיים ב-30 ביוני. 

 

צילוםצילום: יח"צ

 

האוספים המוצגים בתערוכה נבחנים על ידי צוות של שופטים, שכל אחד מהם הוא אספן בולים שהציג בעבר בתערוכות בולים וזכה להגיע לרמה גבוהה במיוחד.

 

התערוכה הנה ביוזמת התאחדות בולאי ישראל, עמותה שלא למטרת רווח, שהוקמה לשם טיפוח וקידום נושא הבולאות בארץ. הב"י פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם השירות הבולאי ונתמכת על ידי חברת דואר ישראל. שורשיה של הפעילות הבולאית המאורגנת בארץ נטועים בתקופה שלפני קום המדינה כאשר ב-11 באפריל 1945 נוסד בתל אביב איגוד הפדרציות הפילטליות בארץ ישראל וכשנה לאחר מכן צורף האיגוד להתאחדות הבולאית הבינלאומית  F.I.P. ) ) תוך אימוץ הסטנדרטים הבינלאומיים המקובלים בתחום.
כיום, למרות ההתפתחות הטכנולוגית המואצת ופריחתם של רשתות חברתיות, מדינות העולם ממשיכות להנפיק בולים במלוא התנופה. פריטים בולאים, לרבות מעטפות וגלויות, משקפים תהליכים מדינים, חברתיים וכלכליים.

 

צילום: יח"צ

 

תערוכת בולים וירטואלית AAPE 2021

כוללת השנה אוספים מארה"ב, ישראל ואיחוד האמירויות

תפתח בין ה-15/6 עד ה-30/6

התערוכה פתוחה לקהל ללא תשלום

אתר התערוכה www.aape2021.com