כותרות אחרונות
Search

קוריולנוס/ מאת ויליאם שייקספיר דרמה פוליטית ואנושית מרתקת

 

קוריולנוס/ מאת ויליאם שייקספיר

 

דרמה פוליטית ואנושית מרתקת, על מניפולציות ונקמה מאת וויליאם שייקספיר. קוריולנוס הוא מפקד צבאי נערץ. כשהוא פוקד על חייליו, הם יעשו הכל למען רומא, למענו, למען המפקד והלוחם. כל החוקים ה"דמוקרטיים" של רומא, שנותנים לבני-העם – ה"אספסוף", לשיטתו – זכות דיבור וביקורת, מתועבים בעיניו. רק מול אישיות אחת הוא משפיל ראש ומקבל מרות: אמו. האישה הרומאית הקשוחה, האם החזקה. לא פלא שאסונו של קוריולנוס מתרחש כשהוא  מחליט לעזוב את הצבא ולפנות לפוליטיקה. העם שהעריץ אותו קודם, קם נגדו, מוקיע אותו ומגרש אותו מרומא. כשהוא מגורש, הוא פונה ליריבו המיתולוגי, ראש צבא האויב, וחובר אתו כדי להכחיד את רומא, העיר שהגלתה אותו. הוא לא מוכן לשמוע לתחנונים ששולחים אליו הרומאים, שירחם עליהם. ואז הם משתמשים בקלף האחרון: הם שולחים עליו את אמו, שתכרע מולו ברך.

זהו אחד ממחזותיו המושחזים והמרתקים של שייקספיר. קצב העלילה, האקשן, והתככים אינם נופלים באינטנסיביות סדרות מופת פוליטיות של ימינו דוגמת "בית הקלפים" ו"משחקי הכס". העיסוק ב"דלת המסתובבת" בה עוברים גנרלים מן הצבא לחיים הפוליטיים וההשלכות של מסלול זה עושים את "קוריולנוס" לרלוונטי מתמיד גם היום.

הצגה ראשונה: 7.4.16, בשעה 20:00, אולם ברטונוב, התיאטרון הלאומי הבימה.

הצגות נוספות: 9.4.16 – בשעה 20:30 / 10.4.16 – בשעה 20:00/ 11.4.16 – בשעה 20:00

korluonus 1

תרגום:  דורי פרנס 

עיצוב תאורה: זיו וולושין

עיבוד ובימוי:  עירד רובינשטיין

עיצוב תנועה: עמית זמיר

עיצוב תפאורה ותלבושות: סבטלנה ברגר

קרבות במה: אורי בוסתן

מוסיקה:  רועי ירקוני

שפה ודיבור: דן ענבר

משתתפים: גיל פרנק, גילה אלמגור, אורי הוכמן, אלכס קרול, רותם קינן, מיקי פלג-רוטשטיין, רוי מילר, אושרת אינגדשט, בן יוסיפוביץ, שחר רז.

 

הצגה ראשונה: 7.4.16, בשעה 20:00, אולם ברטונוב, התיאטרון הלאומי הבימה.

הצגות נוספות: 9.4.16 – בשעה 20:30 / 10.4.16 – בשעה 20:00/ 11.4.16 – בשעה 20:00