כותרות אחרונות
Search

5 סימנים שיש לכם עכבר או חולדה בבית.

צילום: freepik

 

 

5 סימנים שיש לכם עכבר או חולדה בבית.

עכברים וחולדות הם לא מהיצורים הרצויים אצלנו בבית, במיוחד אם הם לא מגיעים אלינו בכלוב כחיות מחמד. הם אוהבים להיכנס לבית, להנות מהחמימות, האוכל והמים שהוא מציע ואם טוב להם, הם לא מהאורחים שילכו אחרי זמן מה, אלא הם הולכים להתנחל אצלכם ואף להתרבות. הקושי הגדול עם העכבר והחולדה זו היכולת שלהם להסתתר היטב, לצאת לאכול רק בלילה ולברוח בשיא המהירות. קיים קושי אמיתי לתפוס אותם ומרבית האנשים גם נגעלים. בשל כך, אם גיליתם אורח ממשפחת המכרסמים, זה הזמן להזמין לוכד עכברים מקצועי ולהיפטר כמה שיותר מהר ממנו.

 

איך מזהים שיש אצלכם בבית עכבר או חולדה?

  1. גללים

גם העכבר וגם החולדה אוכלים אצלכם בבית ומשאירים גללים של קקי. הם משאירים את הגללים שלהם במקומות שבהם הם שהו. בפניות החדר, מאחורי הספה, מאחורי המקרר ועוד. גללים של עכבר או חולדה אי אפשר לפספס. צבעם חום, הם מוארכים והם לא דומים לקקי של מזיקים אחרים. עכבר מפריש כחמישים גללים ביום והחולדה קצת פחות. גודל הקקי של עכבר הוא כחצי ס"מ ושל חולדה כ-1.5 ס"מ. אם גיליתם גללים בוודאות מסתתר אצלכם מכרסם ואתם חייבים להזמין לוכד חולדות בפריסה ארצית.

 

  1. שעות פעילות

כאשר יש בבית שלכם עכבר אחד או חולדה אחת, אתם תראו אותם יוצאים רק בשעות הלילה המאוחרות. כאשר מדובר במשפחה מרובת מכרסמים, יהיה להם קשה יותר להסתתר ואתם תראו אותם מסתובבים גם לאורך שעות היום.

צילום: freepik

 

  1. סימני כרסום

גם העכבר וגם החולדה מכרסמים כדי לאכול וגם לצורכי השחזת השיניים שלהם. לכן הם בעצם מכרסמים גם אוכל וגם בדים, חוטי חשמל, רהיטים ועוד המון דברים שנמצאים בדרכם. בגלל הכרסום הם מהווים מטרד בבתים כי הם הורסים ציוד ביתי. סימני הכרסום לרוב יהיו בצבע כהה או בהיר. צבע בהיר מראה כי הכרסום טרי. שימו לב, במידה וזיהיתם כרסומים הזמינו לכידת עכברים באופן מיידי.

 

  1. זיהוי של החתולים והכלבים שגרים בבית

חתולים וכלבים אוהבים לתפוס עכברים וחולדות. אם החתול או הכלב שלכם נמצאים באזור שלא אופייני להם בבית והתנהגותם לא שקטה ונינוחה, דעו כי כנראה מכרסם נמצא בבית שלכם. זה הזמן לחפש סימנים נוספים ולהזמין הדברת עכברים מקצועית.

 

  1. שביל לאורך הפנלים

מסלול ההליכה של העכברים לרוב יהיה קרוב לפנלים של הקירות, שם ניתן לראות כתמי שתן, גללים ועקבות במידה ופיזרתם קצת טלק. מדבירים מנוסים יודעים לזהות במדויק את שביל ההליכה של העכברים והחולדות ולפי זה הם גם מגלים את מקומות המסתור שלהם ויודעים היכן לשים מלכודות.

 

לסיכום, יש מספר סימנים לכך שמסתתר אצלכם אורח מכרסם לא רצוי. עקבו אחר הסימנים והזמינו לוכד עכברים וחולדות מקצועי.

 

כותב המאמר עוז מחברת הלוכד:

https://www.mousecatcher.co.il