כותרות אחרונות
Search

"פארק עתידים תל אביב", מתחם ההייטק והעסקים מהגדולים בישראל מצטרף למהפכת הרכב החשמלי.

 

 

"פארק עתידים תל אביב", מתחם ההייטק והעסקים מהגדולים בישראל מצטרף למהפכת הרכב החשמלי.

חברת "EV-Edge" מקבוצת "יוניון" הקימה 12 עמדות טעינה לרכבים חשמליים ב "פארק עתידים תל אביב".

חברת "EV-edge", מקבוצת יוניון, חתמה על הסכם שיתוף פעולה בלעדי עם "פארק עתידים תל אביב", פארק הייטק ועסקים מהגדולים בישראל.

במסגרת שיתוף הפעולה, הקימה "EV-Edge" – עמדות טעינה לשימושם של עובדי המתחם.

 

מתחם "פארק עתידים תל אביב" נחשב למתחם ההיי – טק והעסקים היוקרתי ביותר במדינת ישראל ומהווה כיום בית לכ-100 חברות וארגונים המעסיקים למעלה מ-10,000 עובדים. מדובר בהסכם שיתוף פעולה ראשון ובלעדי במתחם הנוגע לטעינת רכבים חשמליים.

 

צילום: רונן טופלברג

 

כאמור, "EV-Edge" הקימה במתחם 6 עמדות כפולות לטעינה חשמלית המתפרסות בסה"כ על 12 חניות הממוקמות בחניון המרכזי של עתידים, בו חונים עובדי החברות השונות במתחם. עמדות אלה ישרתו את כל העובדים במתחם שיחפצו בכך וכמובן גם את מבקרי המתחם.

 

כל אחת מהחברות הפועלות במתחם אשר צי הרכב שלה כולל רכבים חשמליים תוכל להתקשר עם "EV-edge" במסגרת מנוי שנתי. החברות ייהנו גם מפתרון כולל של טעינה בעמדות שונות של הרשת ארצית וכן מעמדות טעינה פרטיות שיותקנו בבתי העובדים.

 

הקמת העמדה בעתידים התאפשרה, בין היתר, בעקבות זכייתה של "EV-Edge" בסכום התמיכה המקסימלי להקמת עמדות טעינה, על פי תוצאות הקול הקורא של משרד האנרגיה, שפורסם בחודש יוני 2019. זכיית החברה מאפשרת לה הקמה של למעלה מ- 440 שקעי טעינה בפריסה ארצית רחבה: 291 מהשקעים במסגרת חניוני מעסיקים עבור כלל החברות העסקיות במשק (למעלה מ-30% מכלל העמדות שאושרו במסגרת המרכז) ו- 150 שקעים ציבוריים למחצה ברשתות שיווק, קניונים, חניונים ועוד (ההיקף הגדול ביותר מבין החברות שזכו).

 

רונן יבלון, מנכ"ל "EV-Edge" , אמר: "אנו שמחים לפתוח את שנת 2020 בשיתוף הפעולה הגדול ביותר עד כה במתחמי העסקים המשמעותיים בישראל. ככל שיותר מרכזי עסקים, חברות וארגונים יצטרפו למעגל התמיכה ברכבים חשמליים, תתאפשר חדירה מהירה וטובה יותר של רכבים חשמליים לישראל, וזו, כמובן, בשורה טובה לכולנו. אנו צופים כי שנת 2020 תהיה שנת מפנה בתחום, תודות לשילוב של חדירת דגמים חדשים של רכבים חשמליים לצד הקמה של אלפי עמדות טעינה במהלך השנה. "EV-Edge" עומדת בחוד החנית אשר מביאה את הבשורה החשמלית ארצה ואני מאמין כי בחודשים הקרובים נממש את הפוטנציאל הקיים להקמת עמדות טעינה ונסייע בחיזוק מוכנותה של ישראל למהפכה מבחינה תשתיתית". 

 

צילום: רונן טופלברג

 

שגיא ניב, מנכ"ל "פארק עתידים תל אביב" אמר: הטענה חשמלית לכלי רכב היא שלב נוסף בתהליך שעובר פארק עתידים כמרכז אורבני, שמשלב עסקים, קהילה וטכנולוגיה. אנחנו כיום בעיצומו של תהליך אסטרטגי שכולל בניה חדשה, מרכז סיטיזון, חממה למיזמים בתחום העיר החכמה, בין היתר בתחום התחבורה, מרכז פיתוח של קונצרן רנו ניסן מיצובישי ופתיחה קרובה של בית חולים יוקרתי וחדשני שלא נראה כמותו עד היום בישראל".

 

חברת "EV-Edge", מקבוצת יוניון, מקימה בימים אלה רשת עמדות טעינת רכב חשמלי מהמתקדמות בעולם אשר תתמוך בכל  סוגי הטעינה (AC ו-DC) עבור כל מותגי הרכב ובכל הסקטורים הקיימים בשוק. לחברה עשרות הסכמים להקמת עמדות טעינה עם רשתות וגופים עסקיים מובילים בישראל בעלי פריסה ארצית. בסה"כ צפויה "EV-edge" להקים בשנה הקרובה כ-900 עמדות טעינה בפריסה ארצית רחבה.

 

ב- "EV-Edge" שמים דגש רב על המרחבים העירוניים והמקומיים. זאת, בין היתר, על בסיס ההנחה שליותר ממחצית מהישראלים אין גישה לחניה פרטית ועל כן פריסה רחבה תלויה במידה רבה בזו שתהיה ברחובות ובמרחבים ציבוריים הנגישים לכל. לצורך כך חברה "EV-Edge" לקבוצת מילגם המתמחה במתן שירותים מקיפים ומתקדמים לעיריות, גופים מוניציפאליים וממשלתיים ופעילה בלמעלה מ- 160 רשויות מקומיות, ויחד הן צפויות לפתח את הפעילות המקומיות, באמצעות שותפות מילגם "EV- Edge".

 

צילום: רונן טופלברג

 

עמדות הטעינה אשר מציעה החברה בישראל מיוצרות עבורה על ידי יצרניות אירופאיות מובילות, בעלות ניסיון משמעותי מוכח עם למעלה מ-50,000 עמדות טעינה. בין היתר, תציע החברה עמדות לטעינה מהירה המאפשרת הטענת הרכב החשמלי בזרם ישר (DC) ובמהירות של 150KW שעה אשר ביכולתן להטעין רכב חשמלי תוך דקות. ניהול הרשת וממשקי שירות הלקוח של "EV-Edge" מבוססים על אפליקציות ותוכנות ייחודיות של החברה.