כותרות אחרונות
Search

WINTER IS COMING! בירות איכות עם אחוזי אלכוהול גבוהים המתאימות לעונה הקרה! מבית נורמן פרימיום

יש אנשים שחושבים שבירה קרה זה משקה השמור רק לקיץ. חלקם ייספרו לכם על ההרגשה הנפלאה, הצוננת והמרווה המתלווה לבירה הקרה ביום חם. אז נכון שיש באמירה הזאת לא מעט. אך יחד עם זאת,  זה המקום לספר לכם על בירות מצוינות המתאימות להתמודדות דווקא עם העונה הקרה, ותאמינו או לא, הבירות הללו מתהדרות באחוזי אלכוהול גבוהים במיוחד מהממוצע שינועו בין 8% ל- 14% אלכוהול. טוב ואת זה אתם כבר יודעים שאחוז גבוה של אלכוהול מעניק תחושה של התחממות הגוף. אז מסתבר שלא רק משקאות כמו ויסקי, ערק וודקה יעניקו תחושה של התחממות הגוף, גם בירות מיוחדות בעלות אחוז אלכוהול גבוה, יעניקו את אותה תחושה של התחממות הגוף בחורף. בירות אלו יכולות להיות מיוחדות או עונתיות.

אחת הדוגמאות הקלאסיות היא הבירה סן ברנרדוס כריסמס אייל, בירה  מיוחדת במינה המגיעה אלינו מבלגיה כל שנה לקראת חג המולד, לתקופה מוגבלת.  לבירה 10% אלכוהול והיא מתובלת ועשירה מאוד בטעמים והולכת מצוין גם עם מאכלים כבדים כמו תבשילי קדרה או קינוחי שוקולד.

bir 2

דוגמא נוספת היא סמיקלאוס, בירה המגיעה אלינו מאוסטריה והיא באה ממשפחת הלאגר. אבל לא מדובר בסתם לאגר, אלא בירת הלאגר החזקה בעולם – 14% אלכוהול. הבירה נקראת על שמו של סנטה קלאוס והיא מיוצרת פעם בשנה בלבד בעשירי לכל חודש דצמבר ולאחר מכן היא מתיישנת במשך 10 חודשים בחביות עץ האלון. כך שכל שנה משתחררת לה מהדורה מוגבלת אחת בלבד ועל הבקבוק מוטבעת שנת הייצור של הבירה. בגלל אחוזי האלכוהול הגבוהים שבה, יכולה הבירה  להתיישן שנים רבות כשהיא הולכת ומשתבחת עם הזמן,  ממש כמו יין איכותי. הבירה מומלצת מאוד בפיתחה  של ארוחה לצד גבינות קשות, או בסוף ארוחה לצד קינוח של עוגות גבינה או פירות.

bir 4

בירה נוספת וחדשה שכדאי לשים לב אליה  של השנה מגיעה אלינו ממבשלת פולר'ס האנגלית והיא נקראת גולדן פרייד (אחותה הגדולה של לונדון פרייד המפורסמת) והיא למעשה בירה אנגלית חזקה מאוד, 8.5% אלכוהול, דבר מאוד יוצא דופן בנוף הבירות האנגליות.

bir 1

בירות חורף נוספות הן כמובן בירות המנז שימאי ובראשן עומדת שימאי בלו האיכותית לצד אחיותיה שימאי רד ושימאי טריפל.

bir 3

הבירה האחרונה היא בירה לקינוח שעושה השנה קאמבק.  מדובר בבירה ליפמנס קריק ברוט, מדובר בבירת דובדבנים איכותית ביותר בעלת 6% אלכוהול המיוצרת מ100% רכיבים טבעיים בלבד המתיישנת במיכלי היישון אשר במבשלה עם הדובדבנים למעלה משנה. בבלגיה ישנה גרסה חזקה ומתובלת יותר של הבירה הזאת שמגישים אותה רותחת כשהטמפרטורות בחוץ יורדות מתחת לאפס מעלות.