כותרות אחרונות
Search

ארבעה חניוני טעינה חדשים לאוטובוסים חשמליים יוקמו על ידי חברת ג'ינרג'י.

עמדות טעינה גנרגי לאוטובוסים חשמליים – צילום: באדיבות יח"צ ג'נרג'י

 

ארבעה חניוני טעינה חדשים לאוטובוסים חשמליים יוקמו על ידי חברת "ג'ינרג'י".

ממשיכים לפתח את תשתית התחבורה הציבורית החשמלית: "ג'ינרג'י" זכתה בארבעה מכרזים נוספים של חברת נתיבי איילון להקמה ותפעול של חניוני טעינה לאוטובוסים חשמליים בכפר סבא, אור יהודה, תל-אביב וראשון לציון. עמדות הטעינה בהספק של 180kW יטעינו כ-300 אוטובוסים חשמליים בכל לילה.

 

  • "ג'ינרג'י" מודיעה על זכיה בארבעה מכרזים נוספים של חברת נתיבי איילון להקמה ותפעול של חניוני טעינה עבור אוטובוסים חשמליים הפועלים במסגרת התחבורה הציבורית.

 

  • בכל החניונים יוקמו לפחות 85 עמדות כפולות, מסוג 180kW, המאפשרות טעינה של שני אוטובוסים בו זמנית. העמדות יאפשרו טעינה של כ-300 אוטובוסים חשמליים בכל לילה.

 

  • הזכיות הנוספות מצטרפות לשני חניוני אוטובוסים נוספים אותם הקימה "ג'ינרג'י" המאפשרים טעינה של 200 אוטובוסים נוספים בכל לילה.

 

  • בנוסף, בחלק מהחניונים תספק "ג'ינרג'י" את "VEGA", תוכנת ניהול מסופים המאפשרות ניהול טעינת אוטובוסים בהתאם להספק החשמל הפנוי ובהתאם לסידור העבודה של האוטובוסים.

 

חברת "ג'ינרג'י" מקבוצת OPC אנרגיה, ספקית פתרונות טעינה לכלי רכב חשמליים וחלוצת תחום הטעינה וניהול הטעינה בישראל, מודיעה על זכיה בארבעה מכרזים נוספים של נתיבי איילון להקמה והפעלה של מתחמי טעינה עבור אוטובוסים חשמליים. בחניונים אלו יוקמו לפחות 85 עמדות כפולות בהספק של 180 קילוואט המאפשרות טעינה של שני אוטובוסים בו זמנית. יחד יוכלו כל עמדות אלה לטעון כ-300 אוטובוסים חשמליים בכל לילה.

 

זכיה במכרזים אלה למתחמי טעינה עבור אוטובוסים וכלי רכב ציבוריים חשמלים מצטרפים לשני מתחמי הטעינה בהם זכתה והקימה "ג'ינרג'י" עבור חברת נתיבי איילון במתחם ביג אשדוד (16 עמודת טעינה אולטרה מהירות וכפולות) וכן חניון הטעינה בסמון לאצטדיון הברפלד בראשון לציון (28 עמדות טעינה אולטרה מהירות וכפולות) עבור אוטובוסים ותחבור הציבורית חשמלית.

 

הקמת חניוני טעינה אלה עבור רכבי תחבורה ציבורית, תואמים את המגמה העולמית של מעבר לתחבורה ללא פליטות והחלטת הממשלה המחייבת רכש מדורג של אוטובוסים מאופסי פליטות – 30% בשנת 2024, 50% בשנת 2025 ו-100% אוטובוסים ציבוריים עירוניים מאופסי פליטות בשנת 2026.

 

עמדות טעינה גנרגי לאוטובוסים חשמליים – צילום: באדיבות יח"צ ג'נרג'י

 

רן אלויה מנכ"ל ובעלים משותף של חברת "ג'ינרג'י": "ג'ינרג'י, חלוצת תשתית הטעינה לרכב חשמלי בישראל, מעצימה את פריסת התשתית הנחוצה להפעלת תחבורה ציבורית חשמלית בישראל, עם הקמת חניונים ייעודיים נוספים לטעינת כלי רכב ציבוריים בעלי הספק גבוה מאוד. פרויקטים בסדר גודל שכזה, משלב ההיתר ועד מסירת האתר כולל עבודות פיתוח, בינוי, עבודות תשתית ושאר מורכבויות הכרוכות בהקמה שכזו, ממחיש את יכולותיה המגוונות של החברה. אנו עסוקים כל העת בפיתוח טכנולוגיות חדשות ושיפור תשתיות הטעינה בישראל עם פתרונות משותפים לכלל ענפי התחבורה החשמלית. אנו מודים לחברת נתיבי איילון על הבחירה בחברת בג'ינרג'י בניהול פרויקטים אסטרטגיים בקנה מידה גדול שכזה".

 

אודות קבוצת "ג'ינרג'י":

ג׳ינרג׳י הינה חברה ישראלית, חלק מקבוצת OPC אנרגיה בע"מ, יצרנית החשמל הראשונה בישראל. ג'ינרג'י פעילה בתחום טעינת רכבים חשמליים החל משנת 2008, בעלת ניסיון בינלאומי רב ושיתופי פעולה עם יצרני רכב מובילים, חברות חשמל בינלאומיות, חברות נדל"ן ועוד. פעילות החברה בתחום הרכבים החשמליים החלה תוך כדי שיתוף פעולה עם יצרן הרכב ניסאן, פיתוח עמדות טעינה מותאמות, השתתפות בוועידות תקינה בינלאומיות לעמדות טעינה ואישור המוצרים על ידי יצרניות הרכב המובילות ביותר בעולם.

 

בשנת 2013 רכשה "ג׳ינרג׳י" את פעילות חברת בטר פלייס, פעילות אשר כללה רשת טעינה ציבורית ענפה וידע הנדסי ייחודי בתחום פיתוח וייצור עמדות טעינה. כשנה לאחר הרכישה השיקה ג׳ינרג׳י סדרת מוצרים חדשה לתחום הטעינה בעלת מאפיינים ייחודיים המספקות ערך רב למשתמש. בנוסף הושקו מערכות ניהול מתקדמות לניהול טעינה כמו גם מערכות לניהול עומסי טעינה עבור חברות חשמל. בזכות אלו החלה "ג׳ינרג׳י" לספק שירותי ניהול טעינה ומוצרים בתחום עבור חברות חשמל אירופאיות מובילות.

 

פעילות החברה נחלקת כיום לשני תחומים עיקריים – פעילות מוצרי חומרה ותוכנה לתחום הרכבים החשמליים ופעילות שירות בתחום ניהול טעינת רכבים חשמליים. כל מוצרי החברה הינם מוצרים פרי פיתוחה, החל משלב התכנון ועד הייצור. קבוצת "ג׳ינרג׳י" כוללת חברה בת בספרד העוסקת בתחום החומרה וחברה בת בהודו העוסקת בתחום התוכנה. החברות בקבוצת "ג'ינרג'י" כוללות עשרות מהנדסים המתמחים באלגוריתמים, עיצוב ותכנון עמדות הטעינה. מרבית מוצרי החברה מיוצרים בישראל במפעל שבבעלות החברה הממוקם באשקלון. עד כה יצרה החברה עשרות אלפי עמדות טעינה מסוגים שונים, כאשר כמחצית מהן מותקנות בערים אירופאיות.

 

"ג׳ינרג׳י" מספקת את מגוון השירותים המוצעים על ידה כאמור על ידי צוות מומחים בתחום השירות, ההתקנות והתמיכה. ההתקנות והשירות לעמדות הטעינה מתבצעים על ידי צוותים המתמחים ועוסקים בטעינת כלי רכב חשמליים בלבד. צוות החברה הוסמך על ידי יצרני רכב וספקי עמדות נוספים, עובר קורסים והכשרות פנימיות. בשנים האחרונות התקין צוות "ג׳ינרג׳י" כ-12,000 עמדות טעינה בישראל.

 

"ג׳ינרג׳י" פועלת בתחום טעינת רכבים חשמליים בשיתוף עם יבואני הרכב המובילים בישראל תוך הקפדה על רמת שירות גבוהה ביותר ותמיכה רבה מצד היבואנים. בנוסף, לחברה רשת טעינה ציבורית ענפה הכוללת עמדות טעינה מהירות המאפשרות טעינה בהספקים של עד 180 קילוואט שעה וטעינה של שני כלי רכב בו זמנית. העמדות הפרוסות ברשתות חניונים, חברות נדלן מובילות, קבוצות קניונים ומסחר.

 

לאתר "ג'ינרג'י":

https://www.gnrgy.co.il/

 

צילום: יח"צ מאושר לשימוש