כותרות אחרונות
Search

החוש החשוב והזכות שיש לנו לראות.! – באדיבות: אופטיק אילן

צילום: מרטיני ברנדס

 

החוש החשוב והזכות שיש לנו לראות.!
באדיבות: אופטיק אילן
 
תחשבו על איזה חוש לא הייתם מוותרים אם היו מציבים בפניכם שאלה שכזו. רובנו מיד נשיב חוש הראייה, ובצדק! זה החוש שמפיק לנו הכי הרבה תועלת, לא ששאר החושים אינם חשובים כמובן, אבל הראייה, היא זו שמחברת אותנו לדברים שאנחנו אוהבים. "אופטיק אילן" מספקת לנו תובנות לשמירה על הראייה.
 
הראייה היא "יצרן הזיכרונות" החזק ביותר שלנו, "מכונת הצילום" הפרטית שלנו וללא ספק החוש שמקנה לנו את הזכות ליצור, לשפר ולהשתפר!!! אז בואו נשמור על העיניים שלנו, כדי ליהנות מהן גם בעתיד הרחוק.
 
 

"אופטיק אילן" – צילום: יח"צ לימור כרסנטי

 
 
לעת זקנה, מערכת הראייה שלנו נחלשת, אבל אם נקפיד על כמה כללים בסיסיים אולי נצליח לשמור על ה"מצלמות" המופלאות האלה.
 
 
 
 
 
נתחיל בשמש:
חשוב להרכיב משקפי שמש למניעת תופעות לוואי, מחלות והזדקנות מערכת הראייה. אין כאן הבטחה, אבל הפחתת סיכון מעולם לא עשתה רע. 
 
נציין שאין צורך במשקפי שמש יקרים במיוחד, אבל מומלץ להקפיד על סטנדרט של יצרן בעל תקנים בינלאומיים. משקפי שמש טובים עם עדשות ברמת ליטוש טובה יעשו את העבודה. 
 
 

"אופטיק אילן" – צילום: יח"צ לימור כרסנטי

 
 
 
לא הכל UV:
נכון, רוב משקפי השמש בישראל מסננות קרינה אולטרה סגולה, אבל מה שיעשה את ההבדל בין טוב לפחות טוב הוא רמת ליטוש העדשה. ובזה חברים יקרים, מתמחות החברות המוכרות. זה לא חייב להיות "גוצ'י" או "שאנל", שם בהחלט תשלמו גם על איכות המסגרת והמותג עצמו בנוסף לעדשות האיכותית שמגיעות איתם כמובן. אבל גם מותגים צנועים יותר סביב ה ₪400, יעשו עבודה מעולה בשמירה על העיניים שלכם. 
 
רוב חנויות האופטיקה בישראל, מקפידות על סטנדרט בבחירת משקפי השמש שהן מוכרות ללקוחותיהן, כך שמומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בחנות ולאו דווקא עם דיילת מכירות להוטה לעסקה שתניב לה בונוס, ולכם חור בכיס. 
 
 

"אופטיק אילן" – צילום: יח"צ לימור כרסנטי

 
 
ועכשיו משקפי ראייה:
ללא ספק התחום המורכב ביותר.. אך גם המעניין. ישראל מזמן הפכה להיות מעצמה של חנויות ורשתות אופטיקה, חלקן טובות, חלקן טובות פחות. אבל נרשה לעצמנו לקוות שכולם בסופו של דבר ישמרו על העיניים שלנו. 
 
 
 
 
קודם כל בדיקה:
כדי להבין את צרכי העיניים שלנו, מומלץ לבצע בדיקת ראייה זריזה בחנות ע"י איש מקצוע, על מנת לאבחן את ליקוי הראייה שלנו ורק אז להחליט על המשקפיים שיתאימו לנו. 
 
יחד עם האופטומטריסט נגיע להחלטה הטובה ביותר עבורנו. 
 
 

"אופטיק אילן" – צילום: יח"צ לימור כרסנטי

 
ושוב מתוך נקודת הנחה שתפקידו של האופטומטריסט הוא לא רק למכור לנו משקפיים או עדשות. 
 
נכון, ניתן גם לבצע בדיקה ראשונית אצל רופא עיניים אם יש חשש לבעיה רפואית. אך חשוב לזכור שרוב רופאי העיניים מסתמכים בסופו של דבר על חנויות האופטיקה, כשמדובר בתיקון ראייה והתאמת העדשות הנכונות והמתקדמות ביותר. 
 
בקיצור ולעניין: 
בדיקת אבחנת ראייה, בכל שלב בחיים תעשה לכם רק טוב. אם לצורך השקט האישי או לשם הגנה נוספת על העיניים שלנו.
 
 
🤓
🙏
 
 
אז תתחדשו ובריאות עיניים טובה. 
 
אופטיק אילן – אופטיקה מקצועית מאז 1973
סניף הכרמל חיפה: חורב 6 (צמוד לששון בר)
טל' 054-2906059
סניף הקריות: מתחם i-way צומת ק.אתא (צמוד לסטופמרקט)
טל' ‎054-9606016