כותרות אחרונות
Search

לקראת יום התה הבינלאומי חלי ממן מעניקה לנו 5 סיבות מדוע להוסיף תה ירוק ותה צמחים כחלק מאורח חיים נכון ובריא.

תה והסיבות לשתות אותו באדיבות חלי ממן – צילום : סטודיו חלי ממן

 

לקראת יום התה הבינלאומי  שיתקיים ב-15 לדצמבר : חלי ממן מעניקה לנו 5 סיבות מדוע לצרוך תה ירוק ותה צמחים כחלק מאורח חיים נכון ובריא.

 

התה, המשקה הנצרך ביותר בעולם, כבר הפך לחלק בלתי נפרד מהשתייה שלנו, ולא רק כאשר אנו חולים.  אם בעבר נהגו לשתות את התה רק בחורף בשל האפקט המחמם שלו, כעת כבר שכיח גם שתיה של תה קר לאורך כל עונות השנה.

 

במשך מאות שנים, נעשה שימוש בתה להרבה יותר מאשר להרוות צימאון. ברחבי העולם אנשים שותים תה כדי להירגע, להרגיע ולהמריץ וזה משהו שאנחנו צריכים לאמץ עכשיו יותר מתמיד.

 

תה והסיבות לשתות אותו באדיבות חלי ממן – צילום : סטודיו חלי ממן

 

 בבריטניה התה נשאר כמשקה המשמש חלק מהנפש הלאומית, שם שותי תה שותים מעל 100 מיליון כוסות מידי יום.

 

חשוב להבדיל בין משקאות העשויים על בסיס צמח התה או כאלו המבוססים על צמחים ופירות ללא תכולת עלי תה. התה הירוק והתה הלבן עוברים תהליך עיבוד קצר יותר לעומת התה השחור על כן שומרים על חלק גדול מיתרונותיהן התזונתיים ותכולת הקפאין שלהם לא זמינה לגופנו כמו בתה השחור. ניתן לקנות אותו בתפזורת או בשקיות בטעם טבעי או בתוספת טעמים שונים. ניתן לקנות אבקת מאצ'ה שהיא עלי תה ירוק טחונים דק.

 

חליטות צמחים, פירות ותבלינים מכונות בשפה עממית תה אך הם לא מכילים את עלי התה עצמו ולכן בעצם לא מכילים כלל קפאין. קיים מגוון רחב של חליטות, אלו העשויות מצמחים שכיחים שנוהגים לחלוט במים כגון נענע, שיבא, לואיזה או חליטות מצמחים ייחודים. יש חליטות של תה פירות עם תמציות שונות ושילובים עם צמחים מיוחדים כגון אכינצאה, קינמון, בבונג וכו'.

 

תה והסיבות לשתות אותו באדיבות חלי ממן – צילום : סטודיו חלי ממן

 

חלי ממן, מייסדת רשת תמיכה לאורח חיים בריא, משתפת אותנו ב-5 סיבות מדוע להוסיף תה ירוק ותה צמחים כחלק מאורח חיים נכון ובריא:

  1. חליטות צמחים ופירות שלא מכילים קפאין, הם דרך בריאה וטעימה לגוון את השתייה יומית. הם מעניקים ארומה וצבע טבעי המגיע המצמחים עצמם וניתן לשתותם קרים או חמים. הכינו על הבוקר קנקנן תה ללא תוספת של סוכר בטעם האהוב עליכם ואחסנו במקרר לשתייה טעימה ומרעננת.
  2. ישנם סוגי תה צמחים המשפיעים לטובה על מערכת העיכול, לדוגמא, תה על בסיס קמומיל, הל, כמון וזרעי אניס אף מרגיעים את פעילות מערכת העיכול ומפחיתים ייצור של גאזים ומעולים לשתיה לאחר ארוחות כבדות. אפשר לשתות אותם גם קרים.
  3. שתיה של תה ירוק יכול לסייע להפחתת הכולסטרול הרע ושיפור מדדי הכולסטרול הטוב.
  4. תה ירוק, קר או חם מגביר את נוכחותם של נוגדי החמצון (אנטי-אוקסידנטים) המונעים את היווצרותם של הרדיקלים החופשיים (שיוצרים מחלות כרוניות רבות). נוגדי החמצון אף מאטים תהליכי הזדקנות ותורמים למראה חיוני של העור.
  5. וסיבה חשובה נוספת : מחקרים מצביעים על שתיה של 3 כוסות תה ירוק ליום ככמות העוזרת להגברת קצב חילוף החומרים היומי!! אז הכינו את התה הירוק חם או קר ושלבו אותו לאורך היום