כותרות אחרונות
Search

עובד בחברת מנופים שהחליק מגובה רב והפך לנכה, פוצה לאחרונה ב-388 אלף ₪.

תאונה ברכבת הקלה !

עובד בחברת מנופים החליק מגובה רב והפך לנכה.

לאחרונה פוצה העובד ב-388 אלף ₪.  

תביעתו של העובד הוגשה על ידי עוה"ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן.

 

על פי התביעה, העובד, תושב חולון (40) שימש כמנופאי בחברת "מנופי אבי תובלה ושירותים" באחד מאתרי הבנייה של הרכבת הקלה בגוש דן. 

 

על פי התביעה, ביום התאונה, לא התייצב מפעיל העגורן של האתר לעבודתו, אשר תפקידו הוא לרתום אל המנוף משאות ולהתירם.

 

בשל היעדרות מפעיל העגורן, דרש מנהל העבודה מהמנופאי לטפס לגובה רב ולחבר משאות למנוף – וזאת, מבלי שיעבור הכשרה מתאימה לביצוע העבודה הזו ומבלי לדאוג לו לאמצעי אבטחה ומיגון. כתוצאה מכך, הוא החליק מגובה רב אל הקרקע ונחבל קשות ברגלו.

 

העובד הובהל לבית החולים וולפסון, שם אובחן שבר ברגלו השמאלית. הוא נותח בהרדמה מקומית ורגלו קובעה באמצעות מתכת.

 

לטענת עוה"ד שויגמן, עבודת מפעיל העגורן אינה מתפקידו של מרשו, הוא לא הוסמך לבצעה, והיא נעשתה ללא מכשור המתאים לאבטחתו ולמניעת נפילתו. לדבריו, המעסיק הוא זה שאמור לפקח על אופן ביצוע העבודה, על הבאת כוח אדם מיומן לביצוע העבודה, על הכשרת העובדים ועל אספקת כלים לאבטחתם. "היות ודברים הללו לא בוצעו במקרה הנדון, המעסיק הוא האחראי לקרות האירוע", דברי עו"ד שויגמן.

 

ד"ר ישראל וייס, מומחה לכירורגיה אורתופדית מטעם התובע, בדק את העובד וקבע כי התאונה הותירה אותו עם נכות אורתופדית צמיתה בשיעור של 20%.

 

עוה"ד שויגמן הגיש תביעה נזיקית נגד חברת 'מנופי אבי' ונגד חברת 'כלל חברה לביטוח בע"מ' המבטחת אותה.  בימים אלה הגיעו הצדדים לפשרה לפיה העובד יפוצה בסכום של 387,915 שקלים וזאת בנוסף לסך של 150,000 ₪ שקיבל מהמוסד לביטוח לאומי. ההסכם בין הצדדים קיבל תוקף של פסק דין, ע"י כבוד השופטת שרון צנציפר הלפמן.

 

עו"ד אדיר שויגמן – למייל- צילום פרטי

 

עו"ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן http://us-lawoffice.co.il/  עוסק בתביעות נזיקין, לרבות תאונות דרכים וייצוג  במוסד לביטוח לאומי.