כותרות אחרונות
Search

5 דברים שצריכים לבדוק לפני שמזמינים מדביר.

צילום:freepik

5 דברים שצריכים לבדוק לפני שמזמינים מדביר.

מזיקים בבתים, במחסנים ובחצרות הם לא דבר נעים במיוחד. רוב האנשים מקבלים תחושת גועל כאשר הם רואים מזיקים שונים. כמו כן, חלק מהמזיקים עוקצים, נושכים, מוצצים דם וגורמים לגרד והעברת מחלות ולמעשה כולם מבינים שבית נקי ממזיקים מחייב הדברת מזיקים.

 

בנושא של הדברה, חשוב לדעת כי תחום ההדברה הוא תחום מסוכן הכולל חומרים מגוונים. חלק מהחומרים נחשבים לאורגניים ומכילים חומרים כימיים מזעריים וחלק מהחומרים מסוכנים לאדם ולבעלי חיים. על מנת להיות בטוחים בעת ההדברה, עליכם להזמין שירותי הדברה מקצועית וגם לבדוק מספר דברים לפני. ריכזנו עבורכם חמישה דברים שחשוב לבדוק לפני שמזמינים מדביר.

 

  1. בחירת חברה לשירותי הדברה מקצועיים:

שירותי הדברה מקצועיים מתבצעים על ידי חברת הדברה עם ניסיון. המדבירים הם בעלי תעודה ורישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. הם מכירים היטב את חומרי ההדברה, יודעים להתאים אותם למזיקים השונים ויודעים גם מתי אסור להם מבחינה אתית להרוג מזיק מסוים ועליהם ללכוד אותו ולהחזיר לטבע. בשל המסוכנות וחובת הניסיון והידע בתחום, חשוב לבדוק שאתם לוקחים מדביר מוסמך.

 

  1. איתור מזיקים שונים במרחב הבית והגינה:

עוד דבר חשוב מאוד שחשוב לבצע לפני הזמנת מדביר הוא שלב איתור מזיקים. בדקו בבית מאחורי הספות, מאחורי רהיטים, בפנלים, בתקרה, במזרונים האם אתם רואים מזיקים, ביצים של מזיקים, גלמים או קליפות. איתור מזיקים יעזור לכם לתאר למדביר אילו אורחים לא קרואים נמצאים בביתכם וזה יעזור לו כאשר הוא יגיע לאתר אותם בעצמו. כמו כן, חשוב לדעת כי על כל מזיק עובד חומר הדברה אחר ולכן איתור נכון של מזיקים יביא לפתרון הבעיה.

 

צילום:freepik

 

  1. בדיקה עם המדביר על השעות שתהיו מחוץ לבית:

כמו שאמרנו, הדברה מתבצעת בעזרת חומרים מסוגים שונים שחלקם רעילים ומחייבים שהיה שלכם ושל בעלי החיים מחוץ לבית למספר שעות. לפני שאתם מזמינים מדביר מומלץ לספר לו מי בני הבית ולהבין כמה שעות תצטרכו להיות מחוץ לבית. כאשר אתם יודעים מראש את הזמנים, אתם יכולים להיערך לכך ולדאוג לעצמכם למקום לשהות בו בזמן זה.

 

  1. מהן ההכנות הדרושות לפני ההדברה:

עוד מידע חשוב שכדאי לדעת לפני ההדברה ולבדוק מול המדביר הן ההכנות של הבית. הדברה מקצועית תתבצע בכל אזורי הבית ובמיוחד באזורים וחללים צפופים בהם יש חריצים. כאשר הבית נמצא בבלאגן, למדביר יהיה קשה לבצע הדברה יעילה. לכן, לפני ההדברה בדקו עם המדביר איך להכין את הבית לפני הגעתו.

 

  1. חפצים שאסור שיהיו בחוץ בזמן ההדברה:

בזמן ההדברה יש חפצים בשימוש פומי שחשוב שיהיו מאוחסנים כמו בקבוקים, מברשות שיניים, סלסילת פירות וכל אוכל שאינו סגור. מומלץ להתייעץ עם המדביר מה חשוב לאחסן לפני ההדברה מעבר למה שהזכרנו כאן.

 

כותב המאמר ערן קיוותי מומחה לכל סוגי ההדברות ובעלים של חברת הדברה בטוחה