כותרות אחרונות
Search

בעליו של אופנוע הארלי דוידסון "שכח" להצהיר במכס על שדרוגים בשווי עשרות אלפי שקלים

בעליו של אופנוע הארלי דוידסון "שכח" להצהיר במכס על שדרוגים בשווי עשרות אלפי שקלים שביצע לאופנוע בחו"ל. בבדיקה יסודית התברר כי "שכח" לדווח גם על חלקי חילוף יקרים שהוחבאו בתחתית כפולה.

תושב הרצליה ששלח לחו"ל אופנוע הארלי דוידסון יוקרתי, כביכול למטרת טיול, הובא לחקירה במכס חיפה בחשד שהחזיר את האופנוע ארצה לאחר שעבר שיפוץ מאסיבי בשווי עשרות אלפי שקלים, מבלי להצהיר על כך למכס ובנוסף – הבריח חלקי חילוף יקרים במשלוח.

הארלי-2

בשבוע שעבר, סימנה מערכת ניהול הסיכונים של המכס ארגז בו אוחסן אופנוע – שכביכול הוחזר ארצה לאחר שבעליו רכב עליו במסגרת טיול בארה"ב, כבעל סממנים מחשידים. בעקבות כך, הופנה הארגז והאופנוע שבו – הארלי דוידסון מדגם Road King Classic (1600 סמ"ק) משנת 2010, לבדיקה יסודית.

הארלי-3

בדיקת האופנוע, ששוויו בארץ כ- 150,000 ₪, העלתה כי הוא עבר בארה"ב שידרוג מקיף של רוב המערכות המכניות, כולל החלפת המנוע, בעלות של עשרות אלפי שקלים – שדרוג המחויב בתשלום מס. בנוסף, גילו בודקי מכס חיפה כי הארגז בו הובל האופנוע מכיל תחתית כפולה בה הוסלקו חלקי חילוף רבים הכוללים צמיגים, מערכות פליטה, רכיבים ממערכת ההילוכים ועוד. כמו כן, הוסלק בארגז גם  המנוע המקורי לאחר שזה הוחלף במנוע חדש.

הארלי-1

הן על החלקים הנפרדים והן על השדרוג, לא הצהיר הרוכש ובכך ניסה לחמוק מתשלום מס. הוא נלקח לחקירה ידי יס"מ חיפה והודה במרבית החשדות.